Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 38,4 fokos lázzal felébresszem...

38,4 fokos lázzal felébresszem mérni neki a lázát, vagy felesleges? 3,5 hónapos, kúpot kapott meg nurofent is.

Figyelt kérdés
Az orvos nem tudja mitől lehet, reggel megyünk vérvételre.
2019. máj. 6. 20:09
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
50%

Hány fok van a szobában, és hogy van öltöztetve?

Azt ugye tudod , hogy ilyenkor nagyon lengén kell öltöztetni ? Egy body elég és takaró sem kell! ( diplomas apolokent irom)

2019. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Természetesen levontam a 0,5 fokot. A 2 gyógyszer között kb fél óra telt el, azt hittem ennyi idő alatt hatnia kellett volna a nurofennek, ezért adtam kúpot is utána. 22fok van, de épp tegnap oktattak ki, hogy ez kevés a babának... Lement a láza (amég hat a kúp, aztán megint felmegy), most egy rugdalózóba van, és vastagon betakarva. Tegnap levetkőztettem rövid újjú bodyba, de azt mondták, hogy csak amég le nem megy a láza addig szabad így lennie, amúgy meg 2réteg ruha, vastag takaró... Pedig éjjelre 20, 5-re állítom a termosztátot, reggelre le is hűl annyira a szoba.
2019. máj. 6. 21:45
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
Hűtőfürdőt próbáltál?
2019. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
78%
Tehát 22 ° van , két réteg ruha és vastag takaró. És csodálkozol hogy lázas?
2019. máj. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
36%

Semmiképp ne adj ilyen gyakorisággal, nem szabad.

Még egy, ami eszembe jutott. Az alaphőjét tudod a kicsinek? Amikor nálunk volt a húgyúti, egyszerűen nem akart a hőemelkedés elmúlni, mindig 37,4 körül mozgott. Kivizsgálták rendesen, amikoris megállapította a doki, hogy a fertőzésnek már nincs jele, és semmi nem indokolja a hőemelkedést, valószínűleg magasabba az alaphője az átlagnál. Kb 2 éves korára állt be a normál tartományba neki. Nem azt mondom, 38 felett nyilván nem az alaphője van, de máshogy kell értékelni egy 38,4-et, ha 36,2 az alaphő, mintha 37,4 lenne.

Meg még egy. Lehet a 3 napos láza van, ha pöttyök jönnének ki, valószínűleg az volt.

Na holnap okosabbak lesztek.

Jobbulást még egyszer

2019. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
70%

Itasd,itasd, itasd sokat!

Kínáld vízzel, vagy szopiztasd hogy ne száradjon ki a láz miatt.

2019. máj. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
26%
Hűtőfürdő=értelmetlen barbárság! Aki ilyet ír, leragadt 1980-ban!
2019. máj. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
50%

Hát ha fürdés után méred neki, akkor persze, hogy feljebb megy, a meleg víztől!!

Fél óra a kétféle gyógyszer között nagyon kevés!

2019. máj. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
78%
17: Képzeld, nem ragadtam le sehol. Eleve a 80-as évek végén születtem... Az én kisfiamnak viszont csak attól ment le a láza, semmi mástól. Hiába adtam a gyógyszert, hívtam az ügyeletet stb. 39,9 fokról nem mozdult. Csak fürdővel ment végül lejjebb. Helyesen kell alkalmazni. Kellemes hőmérsékletű fürdővel kell kezdeni és a láb felől, fokozatosan hűteni pár percenként. 20 percnél ne tartson tovább. Tartósan magas láznál fizikális és gyógyszeres lázcsillapítást is kell alkalmazni.
2019. máj. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
58%

Hűha, érdekesek itt a pontozások. Nemhogy hütőfürdő nem jó, de itatni sem kell egy lázas gyereket...???


Remélem jobban van a babád?

2019. máj. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!