Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az ilyen hétköznapi helyzeteke...

Az ilyen hétköznapi helyzeteket hogy oldjátok meg ha a baba sír?

Figyelt kérdés
Kislányom elkezdte,hogy sír ha nincs senki a láthatáron.Eljátszik kicsit egyedül is,de ha épp nem ,nagyon tud kiabálni.De nekem (meg hát másnak is) kell mosdóba mennem,ennem, az ő ételét elkészítenem, cumisüveget,kistányért elmosni,szóval csak a legszükségesebbeket.De van,hogy ezeket végigsírja a szobában. Max 10perceről van azó de nagyon rosszul érzem magam,hogy sír közben,ha nem is végig. Nem hordoztam soha,nem is szeretném. Ha hosszabb dolgom van konyhában ott van velem, de 2perc turmixolásért nem cipelem be a pihiszékét.(magas babymoov) Nem lesz baja ha sirdogál egy kicsit amíg végzek ezzekkel az apróságokkal?

2019. máj. 7. 09:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja.
2019. máj. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem lesz baja, ha kicsit sírdogál, de én igyekeztem úgy csinálni a dolgaimat pl. a konyhában, hogy ott legyen velem, közben beszélni tudtam hozzá, sokszor már attól nyugodt volt, hogy lát.
2019. máj. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem lesz baja, mégis mi lenne? Neked lett bajod akármikor is a sírástól?De ha majd több gyereked lesz akkor islesz ám , hogy valamelyik sírni fog míg a másikkal kell foglalkoznod.
2019. máj. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hamarosan bevisszük a konyhát a nappaliba,ott szoktunk játszani,mert ott van jó nagy tér,akkor megoldódik majd. De kicsit megkönnyebültem,hogy azt írjátok,h nem lesz baja.
2019. máj. 7. 10:05
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős?
2019. máj. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Fél éves.
2019. máj. 7. 10:13
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normalis ilyenkor, nekem is pont fel eves a legkisebb.

Nem lesz baja kis sirastol, foleg, hogy nem azert sir, mert fizikailag baja van (beutotte valamilyet, ehes, vagy epp betolatott a kisagy ala, stb).

En ugy oldom meg, ahogy mas is irta, viszem ahova csak lehet, lerakom ott, ahol epp vagyok. De igy is elofordul, hogy pl a nagyokat rendezem es 3 perc utan megunja a jatszoszonyeget es sir i kezd. Nyilvan megyek fel erte amilyen gyorsan csak tudok, de ha epp akkor rakom a tobbi gyerek ele az etelt, akkor azt meg megcsinalom.

Szoval van ez igy. Ennyitol nem lesz bajuk.

Nem arrol van szo, hogy negyed orat hagyom es kiuvolti a lelket...

2019. máj. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem lesz baja


De lesz rosszabb is 😉


10 hós


Velem jön mosdóba

Tusolni


Ha konyha akkor etetőszék,

Mellettem mászkál ( 4 kézláb) ha nem csinálok veszélyeset.


Kicsinek pihenszékben volt...

2019. máj. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hát arra kiváncsi is vagyok,hogy az milyen mikor jön velem mindenhova😂
2019. máj. 7. 11:25
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Én nem hagynám sírni, mert az nem egyszer két perc, hanem napi többször több perc, hiszen nyilván nem csak egyfajta tevékenységet végzel napjában egyszer, amikor a baba nincs melletted.

Én nem értek egyet azzal, hogy nem lesz baja. Persze, fizikálisan tényleg nem, hiszen nem nem fullad meg, nem esik le sehonnan (jó esetben) stb.

De miért nem hordozod?

Én hordoztam, tudom, nem csak ez az egyetlen üdvözítő módszer, de nem hagytam sírni, még a vécére is jött velem, amíg pici volt, a pihiszékben, amikor már nagyobb volt, akkor pedig odaült mellém a kissámlira. Vszleg ennek hatására mindkét gyerekem pontban 2 éves korára szobatiszta volt, mert nagyon hamar elkezdtek érdeklődni a vécézés iránt (és sosem biliztek).

Szval ne hagyd sírni, vidd magaddal a pihiszéket, ha 2 percre, akkor is, vagy teríts le neki egy nagy takarót, hogx azon forgolódjon, guruljon, és lásson téged.

Meg kösd magadra!

Ha most, 6 hónapos korában ennyire igényel téged, és percekig sír, amikor nem lát, mit fogsz kezdeni vele majd a szeparációs szorongás időszakában, amikor szó szerint nem teheted majd ki a lábad a látóteréből, mert hisztérikus sírásban fog kitörni?

2019. máj. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!