Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Milyen tapasztalaitok vannak azzal kapcsolatban, hogy egy 3-4 hós baba “kilfizik”, “C”-ben tartja a kis testét? Mikor, s hogyan javult? Van teljes “gyógyulásra” esély?

Ma vettem észre, hogy ha hanyoatt fekvésben játékot mutatok neki, elviszem szeme előtt jobbra és balra akkor mindig felveszi ezt a testhelyzetet. Amúgy is kiflizik kicsit, de konkrétan ezt úgy képzeljétek, hogy ha balra kell forditania a fejét, akkor az egész teste elfordul teljes C alakban jobbra. Úgy megijeszt..sajnos hidat is csinál néha, sarkára is támaszkodik. Járunk Dévényeshez, de kértem egy időpontot a Gezenguz alapitvanyhoz. Ott olvastam ezekről. Mit gondoltok erről? Még időben vagyunk a fejlesztéshez?

Keress kérdéseket hasonló témákban: baba, kiflizés, C-ben van a baba, követés, mozgásfejlődés

máj. 7. 19:50  Privát üzenet  

A válaszok
Az én kislányom is ugyanezt csinálta születése óta, sőt a fejét is csak egy iranyba tudta fordítani. Heti egyszer jártunk Dévény-tornára. 1 éves koráig kellett mennünk. Most 2,5 éves. Teljesen egészséges, nem látszik rajta semmi.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont máj. 7. 20:16 Privát üzenet
Az enyémnél is ez volt. Emellett alig lehetett elaltatni, éjjel sokszor felébredt (a nyaka merev volt), szopászavar, hasfájás. Ez mind a kiflizés következménye volt. Dévényeshez irányított a gyerekortopédus, 3 és 5 hónapos kora között vittük Dévény-tornára és teljes a gyógyulás. Most 2 éves ügyes nagyfiú. Teljesen időben vagytok a kezeléshez. A mozgásfejlődésre nagyon kell figyelni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont máj. 7. 20:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Jaj de kedvesek vagytok!❤️

Köszönöm a gyors választ! Akkor jó helyen vagyunk🙏

Úgy sajnálom szegénykémet. Mikor azon az oldalán vagyok amerre nehezen forditja a fejet, sir mert nem tudja teljesen odaforditani magát. Istenem, de jó tudni, hogy ez rendben lehet...🙏 Nagyon figyelek a mozgására, igyekszem ezután is így tenni, persze egészseges kereteken belül! Köszönöm a biztató válaszokat!

# 3/4Időpont máj. 7. 21:28 Privát üzenet

Mi is C tartás miatt jártunk dévényre, bő fél évig, heti 1x. Mára már semmi nyoma, 3,5 éves.

Ne aggódj!

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont máj. 7. 23:41 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mekkora rá az esély vagy lehetséges az egyáltalán hogy egy félvérű (félig ázsiai félig európai) gyermeknek vörös hajjal szülessen?
Szerintetek van esély a fiúra?
A férjemnek és az anyjának van gödröcskéje az állán, nekem viszont nincs és a családomban sincs senkinek akkor mennyi esély van rá hogy a gyermekünk örökölni fogja?
Párommal babát tervezünk és menstruációt követő 13. napon voltunk együtt de mindenhol azt olvasom hogy 14.15. napon "érdemes", vajon van esély arra, hogy kis babank legyen így?...
Október 10. jött meg legutóbb, Még egyenlőre Hálistennek nem is jött meg és nem is érzem azt, hogy megakarna. Tegnap elött teszteltem eggyet reggel és negatív. Véleményekre...
Kisbaba mellett mennyi az esély rá, hogy lesz időm nyelvet tanulni?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!