Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg, hogy a...

Hogy oldjátok meg, hogy a pelus éjjel kitartson?

Figyelt kérdés

Kezdő anyuka vagyok, 4 hónapos a pici.

Este fürdetünk 7 körül, hami, és igaz kicsit nehezen alszik el fürdés után, de 9 körül kb eljutunk oda, hogy elalszik rendesen.

És ahogy figyelem, reggel 6-ig bírná is már az alvás kb, nem kel fel magától.

Viszont addigra pisis lesz mindig, a fürdetés utáni pelenka nem bírja ki reggelig. Sokat pisil amúgy.

Ezért én mindig felkeltem pelenkacsere miatt valamikor, de nem szívesen zavarom őt sem meg nyilván én se kelnék, ha nem muszáj.

Ezt ti hogy oldjátok meg, akinek átalussza az éjjelt?


2019. máj. 7. 23:20
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Méret jó? A kiló csak irányadó, alkattól függően lehet nálatok is hamarabb kell váltani.

Második gyerekünk 1,5 hónapos, még nincs 5 kiló, de estére már a hármas méret kell, különben reggelre átázik minden márka. A nagy is ilyen volt. Félévesen 8 kilóval már 5-ös liberót hordott, mert csak az bírta.

2019. máj. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj nagyobb méretet, illetve pluszosat, annak nagyobb a nedvszívó képessége.
2019. máj. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
39%

Szia! Én is rengeteg márkát kipróbáltam

Csak a Libero nem ázik át.

2019. máj. 8. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
22%
Én mosizok, és sehogy. Cserélünk 1-szer vagy 2-szer pelenkát. Nekem sajnos nem kell aggódni, hogy felébresztem 😂
2019. máj. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Ahogy irtak elottem, egy szammal nagyobb pelenka a megoldas.
2019. máj. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Nálunk pont azért nem jó a Libero, mert nem illeszkedik rá rendesen, és kipisil. Vékony testalkatú a kisfiam. A Pampers jó, ott nincs ilyen baleset.

Érdemes több fajtát kipróbálni, nem ugyanaz válik be mindenkinek.

2019. máj. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

9kor adj rá egy friss pelust közvetlen elalvás előtt.


Ha így sem bírná, én éjjelre bepróbálkoznék mosható (mondjuk bambusz vagy kender) pelussal, gyapjú külsővel.

2019. máj. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

az sem biztos, hogy az 1 számmal nagyobb pelenka megoldás lenne, mert lehet, hogy az meg oldalt eresztene, ha nem passzol rá pontosan.


Esetleg lehet venni (pl dm-ben, ha jól rémlik) mosható pelenkába való eldobható betétet, ha azzal felturbózod a pelenka nedvszívását, az is megér egy próbát.

2019. máj. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
71%
DM Babylove nálunk este 8-tól reggel 8-ig bírja. 11 hónapos, még 1x sem volt baleset vele.
2019. máj. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Alvás előtt közvetlenül cserélj pelenkat, plusz ne a fajtákat váltogasd, hanem a méretet. 7,5 kg a kisebb, de éjjelre az 1el nagyobb pelust adjuk rá es meg van oldva. Nem ázik át.
2019. máj. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!