Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, nektek sosem voltak...

Anyukák, nektek sosem voltak kétségeitek? Ha még félek, nem állok készen?

Figyelt kérdés

Szóval, a párommal már beszéltünk a babatémáról, igazából 1-2 éven belül szeretnénk is már gyereket. Építkezésnél is figyelembe vesszük ezt, beszéltünk már lehetséges nevekről, hogy vajon hogy fog kinézni, stb.A hétvégén mondta, hogy ő igazából akár már most készen lenne az apa szerepre, és hogy talán elkezdhetnénk próbálkozni is. Bevallom, ez kicsit megijesztett. Én is szeretnék gyereket, nagyon jól elvagyok más babákkal/kisgyerekekkel, de úgy érzem, még rengeteg mindent kell tanulnom. Mert más 2-3 órát/fél napot vigyázni egy babára, és más 24/7 mellette lenni, figyelni rá, gondoskodni róla, tanítani.


Féltem magamat/magunkat is, hogy esetleg a baba senkivel nem lenne el, így kettesben nem tudnánk eleget lenni, vagy hogy tényleg "leépülök", és topis nő leszek. Vagy hogy esetleg a baba utálni fog máshol lenni, és nemhogy az országból, de a városból nem tudunk majd vele 2 évig elmenni, mert sírni fog az autóban... Anyukám szerint sosincs olyan, hogy minden 100%-on van, és teljesen rendben, és hogyha ők a tökéletes időpontra vártak volna az apámmal, még ma sem születnék meg. Meg hogy minden szoktatás kérdése, és a baba is megtanul hozzánk alkalmazkodni, olyan életmódot kell kialakítani, ami mind a hármunk számára megfelelő.

Egy részem szeretne gyereket már most, de közben félek is, hogy mi lesz a jól megszokott, kényelmes életünkkel. Vagy ez a 'félelem' természetes, és elmúlik, ha már lesz egy babánk?


2019. máj. 8. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak magadnak generálod a problemát. Igaza ban anyukádnak én a másodiknál is feltem, de nekem a nagy igen nehéz baba volt.

Ez a felelem mindig meglesz, nem fog eltűnni, beszélj róla paroddal is.

2019. máj. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jó anyuka holtig tanul, gyerekvállalás előtt nincs mit tanulnod. Minden jönni fog magától, menet közben megtanulod. Ne parázz ennyire, gondolj arra, hogy jó anyuka leszel!

A kényelmes élet is lehetséges gyerek mellett, hiszen vele is el lehet szórakozni, kirándulni stb. Észre sem fogod venni, hogy kell a kényelem, max az első hónapokban, amikor még csak eszik meg alszik. Később már arra áll be az életed, és a mosolya, a vidámsága lesz neked a kényelmes.

2019. máj. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
6 évet vártunk az elsőre, de még így is majd’ összecsináltam magam, amikor végre pozitív lett a teszt. 😅 Akkor nyugodtam meg, amikor megszületett. Belenézett a szemembe és tudtam, hogy minden rendben lesz. A másodiknál már nem féltem, csak vártam, hogy szülessen már meg. Most pedig alig várom, hogy megfoganjon a harmadik. 😊
2019. máj. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még a másodiknál is féltem, plusz azzal kiegészitve hogy szeretni tudom-e majd ugyanúgy. Nálunk is a férjem volt a magabiztos pont mindkettő döntesnél, én húztam volna. Egy percre sem bántam meg, imádom a gyerekeim. De a kapcsolatotok válzozni fog, aki azt mondja kicsit sem alakult át hazudik. Nem elromlik, más lesz, kevesebb az idő egymásra, az biztod hogy csak nagyon stabil kapcsolatban szabad gyereket vállalni. Az meg hogy tanulnod kell..belevagsz és együtt megtanulod a babáddal.
2019. máj. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!