Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora volt a babàtok fej-mel...

Mekkora volt a babàtok fej-mellkörfogata születéskor és 3 hónaposan? Egyébként havonta kb mennyit nő egy csecsemő feje?

Figyelt kérdés

A “miénk” 35cm volt születéskor. Ma töltötte a 3 hónapot. Mai vizsgálaton 39,5cm volt a fej- és 38,5cm mellkörfogat. Ez jó?

(Nem mondtak semmit sem rá)



2019. máj. 8. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
3 hónaposan a normális fejkorfogat érték 37-42 cm között van. Normál esetben a fejkorfogat egy cm-vel több mint a mellkaskorfogat, így a te babád értékei tökéletesek.
2019. máj. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én babám feje és mellkasa is 40 cm. 34cm volt a fejkörfogata születésekor.
2019. júl. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elsőnek üzenem, normális a babám...
2019. júl. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Köszönöm a segítséget!

Egyébként az én babámnak is “összeért”, egyforma lett mostanra (5 hónapos 42/42cm) a két érték. A védőnőt kérdeztem múltkor és ő mondta, hogy 2cm-rel lehet kisebb/nagyobb a fejnél a mellkas.

Általában persze valóban kisebb a mellkas, de sok esetben egyforma. Egyébként 1 éves korban már mindig egyforma kell hogy legyen. Utána már a fenti ‘szabályok’ úgy tudom nem is érvényesek.

Remélem másnak is tudok segíteni ezzel az infóval. Ha esetleg van olyan, aki ezzel nem ért egyet az sem baj, minden esetre nem kell aggódni miatta :)

2019. júl. 14. 13:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Mondtam, hogy minden rendben van.

Valóban 1 éves kor fölött már nincs ilyen szabály és alatta sem kőbe vésett, főleg hogy sokszor ahogy mérik... Nálunk volt hogy napon belül fejkörfogatnál és mellkasnal is több cm eltérés volt két különböző szakrendelésen, pedig nálunk nem mindegy, mert microcephal a kislányunk, azaz kisfeju. A lényeg amúgyis inkább az, hogy a normál tartományban legyen a fejkörfogat, az meg elég széles tartomány azért, legtöbbször 5-6 cm van az elfogadott min és max érték között. És ne legyen hirtelen nagy növekedés, mert az utalhat vízfejűségre, daganatra, cisztára és ne stagnaljon hosszú ideig sem, mert az meg pl korai koponyavarrat csontosodási zavar jele lehet.

Első voltam

2019. júl. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első meg az utolso válaszodat is!

A kislanyodnal egyebkent okoz valamit a mikrokefália vagy inkább esztetikai dolog?

(Tudom, hogy alapvetően nem az esztétikáról szól..)

2019. júl. 14. 17:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Nála ez sajnos már csak következmény. Súlyos agykárosodást szenvedett (orvosi műhiba), ami miatt halmozottan sérült. Neki másfél évesen 42 cm a fejkörfogata. Ez a ritkább típusú mikrokefalia egyébként. Leggyakrabban koponyacsontosodasi zavar van a háttérben, de ez műthető és nő rendesen az agyállomany, így nem okoz semmit. Ezenkívül még genetikai,illetve bizonyos méhen belüli fertőzések pl cmv állnak gyakran mikrokefalia hátterében és az esetek döntő többségében mivel ez mind valamilyen agyi fejlődési rendellenességgel, agyi károsodással társul, ezért sok bajt is okoz.
2019. júl. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ó😔 nagyon nagyon sajnálom! Azért is kérdeztem, mert alapvetően azért nem tűnik gyakorinak a kisfejűség.

Sok erőt és kitartàst nektek kedved Válaszoló!

2019. júl. 14. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!