Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen lesz két kicsi gyerekkel?

Milyen lesz két kicsi gyerekkel?

Figyelt kérdés
6 hónapos a fiam és terhes vagyok. Kb . 1 év 3 hónap lesz a két gyerek között. Minden de tényleg minden érdekel akiknél hasonló a korkülönbség hogy oldjátok meg? Pl . Hogy jártatok a masodik babával terhesgondozásra? Hogy oldottátok meg a szülést a kórházi napokat ? A nagy addig hol volt? Hogy viselte? Mennyit fog fel a nagy a kistesóbol? Jó ötlet ha a kicsi velem fog aludni babafészekben a nagy a saját szobájában ahogy eddig mindig is volt ? Hogyan indultok el otthonrol télen ilyenkor ? Hogyan zajlik a napirendetek? Szoptatás alatt a nagy mit csinál? Nagyon örülök a kicsinek de hatalmas félelem van bennem .

#kistestvér #második baba #egy pici egy kicsi
2019. máj. 10. 12:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Egy gyerek szoba van és egy nappali a hálonkon kívűl. Később ha már a kicsi jó alvó lesz egy szobába lesznek. Nálatok okozott gondot a közös szoba? Mennyi idős korig vannak el egy szobában? Ha különböző nemüek lesznek , hogy oldjam meg h lányos és fius is legyen a szoba.
2019. máj. 10. 12:45
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk 14 hónap korkülönbség van. Terhesgondozásra jött velünk, 1-2 alkalommal maradt anyukámmal a nagy. A szülés idejére anyukám volt vele, utána férjem eohant haza hozzá, ő volt vele 4 napig. Érdeklődve nézte, mikor hazahoztuk a kicsit, kíváncsi volt rá, és a kicsinek is ő volt az első, akin megakadt a szeme úgy rendesen. 😊


Most 3 hónapos a kicsi. Éjszaka alszanak mindketten, reggel 8-kor kel a pici, megetetem, picit játszunk. Kb 9-re visszaalszik, akkortájt kel a nagy. Öltözés, reggeli, játék. Ha kell, ilyenkor főzök, bedobok egy mosást, stb. Ha kel a kicsi enni, akkor a nappaliban etetem, a nagy közben vagy könyveket hoz és olvastat, vagy játszik mellettünk a szőnyegen. Dél körül eszik a nagy, addig a kicsi hintában/játszószőnyegen. Fél 1-1 lefekvés mindkettőnek, nekem is pihiidő. 2 körül kel a kicsi, eszik, játszunk, 3 körül a nagy, eszik, aztán irány az udvar. A kicsi rajtam v pihiszékben, a nagy homokozik, köveket gyűjt, stb. 5 körül jön a férjem, akkor bolt/főzés a program, mikor, mire van szükség. 7 és 8 közt fürdés és vacsi, 9-ig alszik mindkettő. Akkor jövünk mi, filmezünk, beszélgetünk, összebújunk, stb.


Imádom ezt így, sosem csinálnám másképp. Egyáltalán nem nehéz, pedig én is féltem előtte, h h hangolom majd össze őket. 😊


A szoba nálunk külön van, de mindkettő uniszex: zöld és sárga pasztellszínek és állatos falmatricák vannak.

2019. máj. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk teljes bolondokháza volt. 20 hónap van a két gyerek között. A nagy hamarabb "tudta", hogy terhes vagyok, mint én. Egyik napról a másikra meghülyült. 2 hét múlva pozitívat teszteltem.

Terhesgondozáskor, szüléskor családtagok, barátok vigyáztak a nagyra. Nagy segítség volt a Suttogó titkaiban leírt 4É módszer. Az alapján szuper napirendünk lett. (Ami ellen persze folyamatos volt a lázadás)

Jó barátaim lettek az online shopok.

10 hónapos volt a kicsi, amikor visszamentem részmunkaidőben dolgozni. Ez segített, hogy pár órára kiszabaduljak az itthoni őrületből.

2019. máj. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bogus20 ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, mert nálunk is ekkora korkülönbség lesz, mára vagyok kiírva de még nem mutatja jelét hogy meg szeretne születni. Anyós alattunk lakik, ha terhesgondozásra mentem rá tudtam bízni, de volt olyan hogy vittük őt is. Azt beszéltük, ha megindul a szülés, akkor szintén anyós fog rá vigyázni, és azt a remélhetőleg csak pár napot amikor a kórházban leszek majd ő és a férjem megoldják. Írtam egy napirendet, kinyomtattam nekik, ha követik nekik lesz könnyebb. A szoptatáson aggódom, mert a nagy még cicin alszik el, és tuti hogy szeretne majd ő is többször szopizni, ha meglátja hogy a pici majd mennyit lóg rajtam. Mi a nagyot kezdetektől fogva külön szobában altattuk, most is így lesz, szerencsére 2 gyerekszoba van, a pici baba kerül közvetlen mellénk lévő szobába, a nagyobb a messzebb lévőbe. Félni csak a szüléstől félek ( nem volt jó élmény az első) a többit úgy gondolom megoldom, megteszek minden tőlem telhetőt és abban is bízom, hogy nem én leszek az egyetlen akinek alkalmazkodnia kell a másikhoz, de nálunk ez mindig így volt, a család, a közösség érdekei legyenek elöl és mindenkinek könnyebb lesz. Pl. igyekeztem a nagyot úgy nevelni hogy tudjon egyedül is játszani, tanuljon meg várni, és ne állandóan ő legyen a középpontban, mert annál nehezebben fogja viselni egy új baba érkezését, remélem így nem lesz akkora féltékenység.
2019. máj. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Én arra a kérdésre válaszolnék, hogy meddig lehetnek egy szobában: ameddig muszáj. Nővéremmel addi voltunk egy szobában, amíg el nem költözött. 2 iróasztal, 2 fotelágy, 2 szekrény, tv, egy könyvespolc. Ha kohúztuk az ágyakat, akkor már nem maradt hely mászkálni, de azt este csináltuk csak.
2019. máj. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha kisfiam lesz most akkor nem is félek annyira .. inkább ha kislány akkor lesz hamarabb probléma a közös szoba szerintem .

2019. máj. 10. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!