Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány foknál kell lázcsillapító...

Hány foknál kell lázcsillapítót alkalmazni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos, még nem volt beteg. Ma nagyon meleg volt a feje, megmértem popsiban, 38.4 volt. Akkor ebből le kell vonni fél fokot? Akkor az csak hőemelkedés nem? Ja és lehet a fogzástól? Most jön neki felül 4, egyik már kibújt. Köszi a válaszokat elore is
2019. máj. 10. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
39,5 folott
2019. máj. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, popsiban mért hőmérdéklrzből le kell vonni a fél fokot.

Lázat akkot kell csillapítani, ha a közérzete rossz emiatt, esetleg nem tud a láztól aludni. Ha a fogzástól van neki, akkor inkább azt "kezelném". Vannak fogínygélek, amik fájdalommentessé teszik a fogzást. Ha ezzel együtt a kedve jó, a lázat nem csillapítanám.

2019. máj. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

Már nem kell levonni fèl fokot...ez is régen megdőlt. Nemrég mondták a kórházban,és a háziorvosom is mindig elmondta. (Bár eddig nem hittem neki. Csak mióta a kórházban megkérdeztem). Én azóta nem vonom le.



8 hónapos gyereknèl 38.5 fölött akkor csillapíthatsz,ha "bántja" a láz. Nyűgös,vagy elfekszik.

2019. máj. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
3, de, le kell vonni. Csak a kórházban úgy várják el, hogy ne vond le, mert ők teszik. ;)
2019. máj. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

38,5 felett..

De popsiban mért hő -0,5 fok a gyerek hője


Ez még lehet a fogzástól

2019. máj. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Érdekes...nekem a háziorvos is így mondta,hogy nehogy levonjam a 0.5 fokot



Mindegy,mindenki csinálja úgy,ahogy tetszik neki.

2019. máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azóta is hőemelkedése van. Tegnap óta meleg a feje, picit nyügös, de mindig "csak" 38,4et mérek max, tehát a hőemelkedésével semmit se csináljak?
2019. máj. 11. 16:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Mit mondott az orvos? Biztos felhívtad (remélem). Van háziorvosi ügyelet,hívd fel! Ne itt kérj tanácsot!

Én csillapítanám neki. De ez én vagyok.

2019. máj. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na tehát mégegyszer: ha nyűgös, mert fogzik, akkor fpgínygélt tudsz venni a patikában. Többféle van, a gyógyszerész fog tudni ajánlani. Ha nem a fogzástól nyűgös, akkor a hőmérséklettől függetlenül csillapíthatod neki. Remélem érthető.
2019. máj. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kenjük neki hónapok óta Dentinox-szal. Csak egyszerűen ezt nem értem, hogy óránként mérem a lázát és levonva max 37.8-9...az még nem láz. De adtam neki Panadol szirupot, az lázcsillapító is és fogzási fájdalmakra is jó. Köszi a válaszokat.
2019. máj. 11. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!