Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Hány foknál kell lázcsillapítót alkalmazni?

Kisfiam 8 hónapos, még nem volt beteg. Ma nagyon meleg volt a feje, megmértem popsiban, 38.4 volt. Akkor ebből le kell vonni fél fokot? Akkor az csak hőemelkedés nem? Ja és lehet a fogzástól? Most jön neki felül 4, egyik már kibújt. Köszi a válaszokat elore is

máj. 10. 15:26  Privát üzenet  

A válaszok
39,5 folott

A válasz 12%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont máj. 10. 15:30 Privát üzenet

Igen, popsiban mért hőmérdéklrzből le kell vonni a fél fokot.

Lázat akkot kell csillapítani, ha a közérzete rossz emiatt, esetleg nem tud a láztól aludni. Ha a fogzástól van neki, akkor inkább azt "kezelném". Vannak fogínygélek, amik fájdalommentessé teszik a fogzást. Ha ezzel együtt a kedve jó, a lázat nem csillapítanám.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont máj. 10. 15:44 Privát üzenet

Már nem kell levonni fèl fokot...ez is régen megdőlt. Nemrég mondták a kórházban,és a háziorvosom is mindig elmondta. (Bár eddig nem hittem neki. Csak mióta a kórházban megkérdeztem). Én azóta nem vonom le.

8 hónapos gyereknèl 38.5 fölött akkor csillapíthatsz,ha "bántja" a láz. Nyűgös,vagy elfekszik.

A válasz 40%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont máj. 10. 17:44 Privát üzenet
3, de, le kell vonni. Csak a kórházban úgy várják el, hogy ne vond le, mert ők teszik. ;)

A válasz 19%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont máj. 10. 18:40 Privát üzenet

38,5 felett..

De popsiban mért hő -0,5 fok a gyerek hője

Ez még lehet a fogzástól

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont máj. 10. 21:08 Privát üzenet

Érdekes...nekem a háziorvos is így mondta,hogy nehogy levonjam a 0.5 fokot

Mindegy,mindenki csinálja úgy,ahogy tetszik neki.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont máj. 10. 21:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azóta is hőemelkedése van. Tegnap óta meleg a feje, picit nyügös, de mindig "csak" 38,4et mérek max, tehát a hőemelkedésével semmit se csináljak?

# 7/10Időpont máj. 11. 16:48 Privát üzenet

Mit mondott az orvos? Biztos felhívtad (remélem). Van háziorvosi ügyelet,hívd fel! Ne itt kérj tanácsot!

Én csillapítanám neki. De ez én vagyok.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont máj. 11. 17:09 Privát üzenet
Na tehát mégegyszer: ha nyűgös, mert fogzik, akkor fpgínygélt tudsz venni a patikában. Többféle van, a gyógyszerész fog tudni ajánlani. Ha nem a fogzástól nyűgös, akkor a hőmérséklettől függetlenül csillapíthatod neki. Remélem érthető.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont máj. 11. 18:15 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kenjük neki hónapok óta Dentinox-szal. Csak egyszerűen ezt nem értem, hogy óránként mérem a lázát és levonva max 37.8-9...az még nem láz. De adtam neki Panadol szirupot, az lázcsillapító is és fogzási fájdalmakra is jó. Köszi a válaszokat.

# 10/10Időpont máj. 11. 21:21 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ugye szerintetek is adjak neki estére lázcsillapítót?
Mikor adhatok lázcsillapítót?
Csipás szemre anyatej? Hogyan kell alkalmazni?
Naponta hányszor lehet alkalmazni a laevolac oldatot babáknál?
Mikor kell császármetszést alkalmazni szülésnél?
30 hetes terhes vagyok, elkaptam valami vírust, tüszős mandula gyulladásnak tűnik, még nincs lázam, de biztosan lesz. Milyen lázcsillapítót lehet ilyenkor alkalmazni?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!