Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról, hogy fülbevalót kapjon egy kisbaba?

Figyelt kérdés
Mi egyáltalán nem akartunk a kislányunknak fülbevalót, hiszen mégis csak egy kisbaba, egy gyerek, anélkül is megvan. Majd ha nagyobb lesz eldönti, hogy kell-e neki vagy nem. De egyre több babán látok fülbevalót és nagyon aranyosak. Kicsit elbizonytalanodtam, lehet, hogy mégis szeretnék? Véleményeket szeretnék kérni, hátha ez segít a döntésben.

2019. máj. 10. 21:25
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
59%
Mi holnap készülünk kilövetni a kislányunk fülét én eddig is akartam a párom eddig nem szerette volna mert sajnálja és ugy gondolta ha majd ovis-iskolás lesz és szeretne akkor majd lesz neki de persze én is sajnálni fogom de jobb minnél elöbb hogy ne emlékezzen rá illetve nekem volt ujra lövetve a fülem mikor kicsi voltam mert be nött hát fájt és nem tudtam mire válalkozok igy a kislányunk se tudná ovisként hogy mire válakozik igy ugy döntöttünk hogy mégiscsak ki lesz neki lövetve még kicsi korába 3hónapos.
2019. máj. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
71%
szerintem nyugodtan kaphat fülbevalót! anyukámék mindig azt mesélték, hogy ahol az én fülemet lövették ott elvileg én volt az eddigi legfiatalabb vendég (pár hónapos). én nem bántam meg, mert olyan kicsi korában észre sem veszi a baba, ha pedig nagyobb lesz már egy rossz kis élményként fog benne élni, hogy fájt a füle miatta. persze hátránya is van, mivel én óvodás koromban rendszerint kipiszkáltam a fülemből a fülbevalót, úgyhogy hetente kaptam másikat :)
2019. máj. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
61%

Kislányomnak a kórházban kiszúrták a fülét, tettek bele babáknak való pici virág fülbevalót (lehetett kérni). Nem bántuk meg, mert

- ilyenkor még nem fáj nekik

- nem piszkálják még egyáltalán, ezáltal nincs fertőzésveszély hogy koszos kézzel a lukhoz nyúl (nem is koszos eleve a keze)

- megszokja és nem fogja később sem piszkálni

- allítolag babáknál lőtt füllyuk nem nő be olyan gyorsan ha nem teszed be pár hétig a fülbevalót vmi miatt (ezt tapasztaltuk, volt hogy 1 honapig nem volt benne megsem nőtt be picit sem, ismerősöknek pár hét után is)

2019. máj. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
62%
A második kisfiamat várom. Ha lányok lennének már a kórházban megcsinaltatnam. Nekrm is szúrták a kórházban, amit később lövettem pluszban az már rég beforrt. A szúrt az ha egy évig nem teszek bele fülbevalót akkor sem nő be.
2019. máj. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
56%

Nekem egyértelmű volt, hogy kap..


Ha mégsem akar, majd nem hord fülbevalót..


A lyukasztásra nem fog emlékezni


4 hónaposan lövettük

(Blohmdal.. Műanyag, hogy ne allergizáljon)


De nekem van 5 lyuk a fülemben, PC-em is van..szóval a lányom mindig azt látja majd hogy minden alkalomra más fülim van.. Ahogy virágokat hordok a hajamban.. Szoknyát és sarkos cipőt/ persze nem a játszótérre ;) úgyhogy valószínűleg, mivel ezt látja neki is ez kell majd.

10 hósan már odavan a nyakláncokért teszi a nyakába)

2019. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
72%
Lányom van, 15 éves. Nem lett kilyukasztva a füle születésekor. Anno az enyém ki lett fúrva, de úgy 10 éves korom óta nem hordok fülbevalót. Ha majd akar, kifuratja magának. Nem halálos fájdalom, hogy ne lehessen kibírni.
2019. máj. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
58%
Én viszont nem tartom jó ötletnek. Egyrészt a gyerek teste, ha ő akarja, majd lesz neki. Másrészt szerintem kicsit fura látvány egy kopasz, fog nélküli kisbaba egy fülbevalóval. Anélkül is tudjuk, hogy lány. Harmadrészt, ahogy a gyerek nő, nő a füle, deformalódhat, lejjebb, feljebb kerülhet a lyuk. Anyukámnak és egyik barátnőmnek sem áll meg rendesen a kisebb méretű karikafülbevaló sem a fülében, hanem kifordul, mert a lyuk elmászott, ahogy nőttek a fülek.
2019. máj. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
54%
Ha visszacsinálhatnám, nem lövetném ki a fülét. Annyira sírt szegény, hogy én is sírtam vele. Utána én is lövettem plusz fülbevalót, rá kellett jönnöm, hogy egy pici babának ez nagyon fáj. Amúgy tetszik, meg szép, de annyira előttem van a sírása...
2019. máj. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

5. Vagyok



Nekem 1 lyuk nőtt be amit újraszúrtam magamnak, ami eleve rossz lövés volt


A porcban lévőben van hogy 1 hónapog nincs semmi, nem nő be..


Elvielg, ha gyulladásban van akkor nő csak be , lesz 2 sebes felület, ami össze tud forrni..


Védőnő szúrta az első 2 lyukat nekem

2019. máj. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
55%
Én ellene vagyok. Nekem volt gyerekként. Utáltam, beakadt, kiesett. Nem is tetszett. Aztán valamikor alsóban már meg is szabadultam tõle. nem is hiányzik. Szerintem mindenki döntse el maga, mikor már elég idõs.
2019. máj. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!