Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról, hogy fülbevalót kapjon egy kisbaba?

Figyelt kérdés
Mi egyáltalán nem akartunk a kislányunknak fülbevalót, hiszen mégis csak egy kisbaba, egy gyerek, anélkül is megvan. Majd ha nagyobb lesz eldönti, hogy kell-e neki vagy nem. De egyre több babán látok fülbevalót és nagyon aranyosak. Kicsit elbizonytalanodtam, lehet, hogy mégis szeretnék? Véleményeket szeretnék kérni, hátha ez segít a döntésben.

2019. máj. 10. 21:25
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
61%

38 éve ékeskedik a fülemben a lyuk, Gyűlölöm, 30 éve nincs fülbevaló a fülemben, bezzeg nem for be , borzasztó nehéz tisztítani , belebüdösödik a sampon, többször be is gyulladt a lyuk.


Soha nem tenném ezt a saját gyerekemmel, nem lyuggatnám ki a testét, majd ha ő kéri! Mi jogon lyukasszam ki más ember testét ??

2019. máj. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
73%
Én se lyukasztattam babaként, megvártam míg ő akarja. 7 évesen kérte, elmondtam picit fog fajni ennyi. De ő döntött igy!
2019. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
61%

Számomra visszataszító szokás. Majd ha egy gyerek/felnőtt szeretne, akkor szúrat magának, vagy kéri, hogy szúrjanak. Mi a fenének egy kisbabának?


"ilyenkor még nem fáj nekik"

Valóban? És ez az infó mégis honnan? Tökmindegy, mert így is úgy is üvölt a gyerek amíg ilyen kicsi?


"nem piszkálják még egyáltalán, ezáltal nincs fertőzésveszély hogy koszos kézzel a lukhoz nyúl"

Egy idősebb gyerek aki épeszű szintén nem piszkálja, ha megmondják neki hogy nem kéne.


"megszokja és nem fogja később sem piszkálni"

Ugyanaz mint amit az előbb írtam.


"allítolag babáknál lőtt füllyuk nem nő be olyan gyorsan ha nem teszed be pár hétig a fülbevalót vmi miatt (ezt tapasztaltuk, volt hogy 1 honapig nem volt benne megsem nőtt be picit sem, ismerősöknek pár hét után is)"

Ezt nem tudom, nem értek hozzá, de ha kiveszed akkor minek lövetted ki??? :D Akkor így nem mindegy? Ha majd magának akarja akkor meg nem nő be, mert nem veszi ki, mert ő AKARTA.


Szerintem minden ember döntésképes korában döntse el magának, hogy szeretne-e lyukat a testébe. Ne tegyük már ki ennek az (igenis fájdalmas és ijesztő) procedúrának a kisbabát, csak azért, hogy a külvilág számára "cukibb" és "csajosabb" legyen. Pfuj.

2019. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
53%

Atyaég 13 mennyi sületlen állatsagot vakartál össze....mi az hogy épeszű gyerek nem piszkálja a fülét? Mondjuk ha páréves vagy kisiskolás korban löveted ki akkor ha zavarja, fáj neki, simán akár a homokozó közepén is cseszteti piszkos kézzel.

A többi amit reagáltál az egyébként tök értelmes tényekre, pláne full ökörségek. Bakker te mintha nem láttál volna még kisgyereket...

2019. máj. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
38%
Aki azzal "érvel" hogy majd ha a gyerek akarja, ti pl. hogy öltöztetitek fel reggelente, amíg nem tud önállóan ruhát választani? A haját hogy vágatjátok le? Vagy ezekben nem kell megkérdezni a vélemenyét, csak ékszert illetően? Miért?
2019. máj. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
62%

Jézus, valaki tényleg leírta azt, hogy egy kisbabának nem fáj...

Szerintem mára elég az internetből.

2019. máj. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
67%
En sem akartam kilövetni lányomnak de párom meggyőzött. Szinte rettegve vittem be mikor 4 hónapos volt. Le kellett ugye fogni és addig sírt még le lett fogva aztán semmi, azóta sem.
2019. máj. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
72%
15-ös, ne haragudj ez eros ferdites. A gyereket ELLATNI az o erdeke. Kilyuggatni a testet a te passziod. Nem mindegy.
2019. máj. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
70%

Azért kell megkérdezni, mert lukat csinálsz a testébe bszki.

A ruha meg védelmi funkciót lát el, picit más kategória.

A haját is meg lehet kérdezni, ha van már véleménye róla, miért ne?

2019. máj. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
68%

Nincs fülbevalója a lányomnak, majd ha akar elmegy és kilöveti magának!


Nagyon elítélem ezt a dolgot, egy babára/kisgyerekre szerintem semmilyen ékszer nem való! Egyáltalán nem találom aranyosnak!

(Bezzeg ha a szülő mondjuk a baba orrába akarna karikát egyből menne a jujjogás)

2019. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!