Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról, hogy fülbevalót kapjon egy kisbaba?

Figyelt kérdés
Mi egyáltalán nem akartunk a kislányunknak fülbevalót, hiszen mégis csak egy kisbaba, egy gyerek, anélkül is megvan. Majd ha nagyobb lesz eldönti, hogy kell-e neki vagy nem. De egyre több babán látok fülbevalót és nagyon aranyosak. Kicsit elbizonytalanodtam, lehet, hogy mégis szeretnék? Véleményeket szeretnék kérni, hátha ez segít a döntésben.

2019. máj. 10. 21:25
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
64%

15- os , Mert egy lyuk a fülben az maradandó dolog!! Én vagyok az akinek 38 év a fülében van a lyuk, és gyűlölöm! Ne hasonlítsd már hajvágáshoz, ne legyél már ostoba!

A haj visszanő, a ruhát kinövöd de a lyuk sosem forr be az örökre ott marad a fejen , amit jó esetben 80 évig néz az ember a tükörben!

2019. máj. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nagyon randa látvány egy kopasz fogatlan kisbaba egy a testéhez (akármilyen kicsi is legyen a fülbevaló) aránytalanul nagy bizsuval a fülében. Egy kisebbségi gyerek ugrik be ha erre gondolok. Szerintem szörnyen prosztón néz ki főleg ha valaki nagyobb darabot tesz a gyerek fülébe. Ízlések és pofonok, az én kislányomnak majd pár éves korában lesz amikor már nem a fél feje lesz a fülbevaló. Szerintem túl fogja élni a fájdalmat akkor is. Nekem is ennyi idősen lyukasztották, semmi rossz emlékem nincs és a lyuk sem nő be pedig a fémallergiám miatt nem sűrűn tudok fülbevalót hordani. Pontozzon csak itt le a sok fülcsis anyu nyugodtan. :)
2019. máj. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
66%

A fülbevaló nem létszükséglet, így én is azok táborához tartozom, akik szerint nincs jogom kilyuggatni egy másik ember testét, még ha az a gyerekem is.


Ami pedig a fájdalmat illeti: a füllukasztás legfeljebb anyának nem fáj, a gyereknek biztosan. Ráadásul csecsemőkorban az idegrendszer még nem differenciált, azaz, ha fáj valami, nem az az egy pont fáj, hanem az "egész gyerek".


Sajnos mindenki azt csinál a gyerekével, amit akar, szerintem a fülbevaló teljesen felesleges gyötrése a gyereknek.

2019. máj. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem is undorito
2019. máj. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
41%

15!


Az öltöztetés, az etetés, fürdetés, stb alap szükségeket, a szülő kötelező gondozási feladata. A fülbevaló marha nem az.

2019. máj. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
47%

Kedves 14... mivel mondtam, hogy majd akkor kapjon a gyerek ha ő kéri nyilván nem páréves gyerekre gondoltam, mert ő még pont lesz*rja van-e fülbevalója... ovis-kisiskolás korban jöhet először esetleg a vágy, hogy kérni fogja, akkor meg már igenis lesz benne annyi hogy nem piszkálja egész nap. Plusz egy kisiskolás már jellemzően nem játszik homokozóban... Én is 8-9 éves koromban kaptam fülbevalót, amikor én kértem, semmi probléma nem volt, megértettem hogy nem kell piszkálni. És legalább így az én fülbelövésem esztétikus is lett és szimmetrikus, nem úgy mint sok társamnál akik kisbaba korukban megkapták és össze-vissza ferde lyukakat lőttek nekik...


És mik is még a "tök értelmes" tények? Hogy a kisbabának nem fáj a füllyukasztás? :D Mesélj még.


Egyébként tök mindegy a szájtépés, aki meg akarja csinálni a gyerekének az meg fogja sajnos, és úgyis kitalál mindenféle nevetséges indokot, hogy nem fáj és hasonlók.

Valaki írta a piercinget egyébként, tökéletes példa, az persze elítélendő. Ez tök ugyanaz.

2019. máj. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
57%
Én kaptam kiskoromban, de mai napig nem hordok fülbevalót. Szerintem az a legjobb ha mindenki maga dönti el, az én lányom nem kapott, de 13 évesen szeretett volna, ezért kilövettük neki.Szerintem ez így jó.
2019. máj. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
56%

Nekem 6 lyuk van a fülemben, tetoválásom is van, de a kisbabám fülét nem fogom kilyukasztani. Ha magamból indulok ki sem, mert gyerekként gyűlöltem a fülbevalóm, szívesen átugrottam volna az első 8-10 évet... Viszont úgy gondolom, hogy ez nem létkérdés, ez egy dekorációs elem amire semmi szüksége egy babának. Olyan mint a kutyáknál a fül és farokcsonkítás. Csak azért mert az embernek így tetszik, ezért fölösleges fájdalmat okozunk a másiknak a megkérdezése és beleegyezése nélkül. Gusztustalan dolognak tartom. Nem véletlen, hogy egyre több országban tiltják.

Persze itt sok anyuka írja, hogy semmi baja nem lesz, meg jobb hamar túlesni rajta (mintha bármikor is muszáj lenne túlesni rajta), de azért megnézném mit szólnának, ha látnák, hogy más kultúrákban pl elszorítják a kislányok lábát, hogy pici maradjon, vagy genitális csonkítást végeznek rajtuk, mert ott meg így szokás... És itt meg önként visszük bele a fölösleges fájdalomba a gyerekünket csak azért, hogy nekünk szép legyen...

2019. máj. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
52%

Ezen a vonalon haladva akkor ovis kisiskolás korában ha úgy DÖNT a lányom h orr karikát akar, akkor csináltat?!

Én vok a szülő! Majd én eldöntöm!

Reggelire sem kap csokit, pedig ő szeretne....

Ezek,amiket írtam igen szélsőséges dolgok, de kb ilyennek írjátok le ezt a "majd ő eldönti h akar e" kérdést

2019. máj. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
61%
Erősen kiforgattad a témát kedves utolsó. Szerintem az, hogy a gyerek akar valamit és az, hogy lehetősége van eldönteni, hogy szeretne-e elvégeztetni magán egy beavatkozást (ami nem létkérdés, mint mondjuk egy műtét stb.), az nem ugyanaz.
2019. máj. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!