Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Van valami előírás arra, hogy meddig maradhat bent a branül a baba kézfejében?

máj. 11. 20:58  Privát üzenet  

A válaszok
Felnőtt esetében a kórházban ahol én dolgozom maximum 3 napot. Ez szerintem babáknál kevesebb. De ez csak tippelés.

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont máj. 11. 21:01 Privát üzenet

Gyerekápoló vagyok. Osztálytól is függ, mert fertőző osztályokon 1-2 napig maximum, de ha steril boxban van valami miatt akkor akár 5-7 napig is bent lehet hagyni.

Viszont ha nagyon rossz vénái vannak egy babának/gyereknek akkor általában borul ez a dolog, mert inkább kicsit tovább hagyják bent semmint agyon szurkálják szegényt a csere miatt. De összességében egy hétnél tovább soha, semmilyen körülmények között nem szabad bent hagyni.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont máj. 11. 21:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én 5 napról tudok felnőtteknél, ezért rá is kérdeztem a kórházban, állítólag babáknak nehezebb szúrni, ezért amég megy bele a cucc, addig nem cserélik ki. De ezt el nem hiszem.

# 3/8Időpont máj. 11. 21:10 Privát üzenet

2. vagyok. Azért ez így erős túlzás, hogy addig engedik bele ameddig megy. Sajnos én is láttam olyat akinek majdnem két hétig volt bent és bár tökéletesen működött, de már feketedett a bőr a szúrás körül. Hetekig kellett kezelni, hogy ne rohadjon el...

Szólj nyugodtan, hogy szúrják újra. Vagy legalább kössék át, hogy minden rendben van-e a szúrás körül (a kötést elvileg naponta kéne cserélni rajta).

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont máj. 11. 21:19 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ma van bent 5.napja, és valóban ezt a választ kaptam. Még nem kötötték át egyszer sem neki, pedig ugye sínbe van a kis keze, ki tudja milyen alatta... :(

# 5/8Időpont máj. 11. 21:57 Privát üzenet

Mennyi idős baba?

Újszülött fiaiknak 4 és 7 napot volt bent, de ok inkubatorban voltak.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont máj. 11. 22:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

3hónapos. És a hétvégére hazaengedtek minket. Branüllel.

# 7/8Időpont máj. 11. 23:14 Privát üzenet
Nálunk koraszülött kislányunknál egyetlen vénát tudtak szúrni, 2 hétig azon keresztül kapott mindent. Elmondták, hogy nem ideális, de ez van. A tesóinak is egy hétig használták ugyanazt a branült, hogy ne kelljen újra szúrni őket. Nem tudom, hogy mennyire szabályos ez. De elhiszem róluk, hogy nem megfelelő ez, mert más miatt műhiba perben állunk velük.

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont máj. 11. 23:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van akinek 4 óránként eszik tényleg a babája (előírás szerűen)? Hány hónapos?
Mennyire előírás, hogy 4 hónaposan az oldalára forduljon?
Hogy tereljem el 2 éves kisfiam figyelmét majd a branül-ről? Fájni fog neki? Mik a tapasztaltaitok ebben a korban?
Babátoknak "előírás" szerint bújtak ki a fogai?
Meddig használtatok mózest a babakocsiban, mikortól sportülést? Van-e erre "előírás", hogy mikortól egészséges a pici hátának a sportülés?
Anyatejes babák anyukáinál van olyan baba, aki 3, illetve 4 óránként evett nappal akkor, amikor az már előírás lett volna? Kb 6 hóig 3 óránként, utána lassan 4 óránként?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!