Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dévény terápiának mikor...

Dévény terápiának mikor kellene eredményét látnom?

Figyelt kérdés

Egy hónapja járunk heti 1x, magán, mert a tb-s várólistán március óta vagyunk fent, de még nem került ránk a sor.

Még nem látok eredményt. Zavar, hogy a gyerek végig üvölt kb 40 percet a szívem szakad meg és nem fordítja még a fejét át sem hason. Nem emeli ki a törzsét, nem támaszkodik alkaron, holott pár nap és négy hónapos.

Ez normális, vagy én várok sokat? A gyógytornász szerint a bal nyak váll izom kötöttebb.


2019. máj. 12. 07:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehat kb 4 alkalommal voltatok, enyitol ne varj csodat.

Viszont az nagyon jo hogy mar 4 honaposan elkezdtetek, jonni fognak ayz eredmenyek. Es par honap mulva mar nem fogja vegig orditani a foglakozast sem.

2019. máj. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Mi két és fél hónapos kora óta járunk. Mi kB a 3. kezelés után láttunk eredményt. De ez mindenkinél más. Mi itthonra is kaptunk gyakorlatokat amit csinálni kellett vele. Szerintem nemsokára te is látni fogod a javulás.
2019. máj. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen kb 4 alkalommal voltunk, 3 hónaposan kezdtük. De mindenki annyira oda meg vissza van ezért a kezelésért. Dícsérik, hogy már az első alkalom mennyire hatásos. Az én babám viszont még a torna mellett is le van maradva. Csak ezért kérdeztem. De akkor türelem.
2019. máj. 12. 07:51
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 2 hónapos kora óta járt Dévény tornára. Heti egyszer kellett vinnem. Minden foglalkozást végig sírt, még hónapok után is. Kb. 3 hónap után volt javulás. Szerintem ez attól is függ, hogy mekkora és milyen jellegű a probléma. Én azt vettem észre, hogy a fejét a babaúszás után kezdte el jobban emelni a kislányom. Kb. 15 hónapos korára lett teljesen rendben.
2019. máj. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én is vittem babaúszásra, de utána nem tudtam vele bírni. 3 napig sikítva sírt, a dévény gyógytornász szerint, mert elvesztette a biztonság érzetét. Nem fogadta el az ételt, se az anyatejet se a tápszert. Nem volt jó sehogy, se ölben, se fekve, se játszva, se ringatva.
2019. máj. 12. 08:09
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Konduktornál nem jártatok? Vagyok nincs lehetőség? Az én lányomat 3 hónaposan vittem el, mert nem emelte a fejét hason fekve és feszes volt a bal oldala. Most 4,5 hónapos a lányom, gyönyörűen behozta a lemaradást, szereti a foglalkozásokat, nem sír. Ez nem olyan drasztikus mint a Dévény, de hasonló feladatok vannak. Tudom, mert ismerősöm Dévényre hordja a babáját ugyanazért mint mi és ő is át szeretné hozni a Konduktorhoz. Ha van nálatok nevelési tanácsadó akkor kérdezz rá, hogy tudják-e fejleszteni a babádat.
2019. máj. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Még nem. Keresek.
2019. máj. 12. 10:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobbik lányom erős c tartásos volt. Nála már a 2. alkalom után látványos volt a javulás, és fél év kellett mire teljesen helyre jött. Kisebbik lányommal most tartunk a 3. kezelésnél. Ő hipotón,mindennel le van maradva. Most lesz 6 hónapos,még csak most kezdte el támasztani magát hason alkarral és emeli ki magát. Nem fordul hasra,de mióta dévényezünk már ügyesen forgolódik oldalra.

Kicsit legyél türelmesebb 😊

2019. máj. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 3-4 alkalom után kezdte emelni a fejét, igazából lehet a torna nélkül is emelte volna. 4 alkalom után már nem bőgött, hanem kacarászott közben a lányom, a mi gyogytornászunk azt mondta nem fáj a kezelés, csak egyszerűen nincs kedve a babáknak hozzá, inkább nézelődnének.
2019. máj. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen,meg tudom erősiteni hogy nem a fájdalom miatt sirnak,hanem mert diszkomfort érzés nekik az hogy "le vannak fogva" torna közben. Pl hanyatt fekve mikor a talpát masszirozzák a lányomnak rögtön abbahagyja a sirást,és játszik, de amint valami hasalós feladat jön, azonnal berág és elkezd bömbölni. Viszont most a 4. alkalom után már sokkal kevesebb feladat alatt sir mint először. Fontos az is hogy ne akkor legyen a torna mikor már álmos vagy éhes, az katasztrófa.
2019. máj. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!