Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire jó, ha a baba kutya,...

Mennyire jó, ha a baba kutya, cica, nyuszi mellé érkezik?

Figyelt kérdés
Baj, ha a kutya csak akkor jön, ha a baba már 3 éves lesz? Vagy jobb, ha eleve vele nő fel?

2019. máj. 12. 08:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%
sajnos ez nem jó
2019. máj. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Ha van már állatod, akkor nem kell kidobni, csak tartsd be az alapvető higéniát. Ha még nincs állatod, akkor pedig ne a baba mellé vegyél. Egy kiskutya betanítása elég sok meló és türelem. Ha nem lesz időd rá rendesen baba mellett, akkor lesz egy neveletlen kutyád, ami nem jó kombó egy kúszó-mászó gyerekkel.
2019. máj. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nincs még kutyus(de van cica meg kisnyuszik☺), de baba se. Ha nem lesz a baba előtt, akkor azért várnánk meg a 3 éves kort, mert kb akkor megy oviba és jobban lenne időnk tanítani, a gyerek is jobban megérti, hogy ne nyúzza agyon.

Ezért kérdeztem, hogy jobb-e ha vele növi ki a babakort, már itt van, amikor megszületik, vagy inkább majd ha nagyobb akkor legyen kutyus.

Tudom, hogy jó a gyereknek, ha van kutyus a háznál, csak nem tudom mennyire számít az első 3 év neki.

2019. máj. 12. 08:46
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezen maximum a városiak akadnak fenn, a falusi gyerekek már háziállatokkal együtt nőnek fel. Volt nálunk kutya, macska, mindenféle szárnyas, kecske, malac, nagyon jó gyerekkorunk volt. Nem kell mindent túlagyalni.
2019. máj. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jót tesz az állatok társasága a gyereknek, tökélete, ha "állatos házba" érkezik a baba. Az meg úgyis alap, hogy egészséges legyen és tiszta az állat, illetve bizonyos korig ne hagyjuk együtt őket kettesben, a macskákat ajánlott kizárni a gyerekszobából (imádják a meleg és puha dolgokat, hajlamos lenne rátelepedni a gyereke, ami fulladáshoz vezethet).


Sokszor a gyerek "veszélyes" az állatre nézve, húgom pl anno összeszedett egy bőrgombát az oviban és végigfertőzte vele mind a három macskánkat.

2019. máj. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%

Kutyát,macskát nem engedek a házba,ergo baba mellé sem. Nyalja a fenekét,a lábán behoz mindent és szerintem a kutyaszag borzasztó. Az egés házban,és nekem nem magyarázat a fürdetés,mert ott is szag van,ahol mossák a kutyát.


Nekünk nyuszink van. A wc-jébe kakil,szobatiszta és pl nem szőröz. Szaga sincs,mert pl ha nem mondjuk,hogy van,senki nem veszi észre,ha nem látja. A kislányommal imádják egymást,de akármilyen tiszta is,játék után kézmosás. Én falun nőttem,csirkével,kacsával,egész nap kint. Azzal nincs semmi baj. Utána kezet kell mosni és kész.

2019. máj. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs túlzottan nagy baj ha háziállat mellé érkezik a baba, és együtt nőnek fel, sőt sokan mondják hogy a gyerek ezáltal elfogadóbb, állatszerető lesz.

Én is falun éltem, boci, kecske, tyúk, kutya macska, volt minden, a higiéniára figyelni kell, szobába nem mehet be az állat, játszás után kézmosás.


Nekünk két felnőtt cica mellé érkezett a fiam, és nagy érdeklődéssel figyelgetik egymást 😄 ha alszik a baba pl a babakocsiba, ott ülnek alatta, ha sír az egyik mindig jön nekem nyávogni ☺ tök érdekes..


Kutyát mondjuk nem tartanék, mert nagyon kevés időm lenne ré, sétáltatni stb. De szerintem nem baj ha később érkezik a kutyi, mert 3 évesen már ő is felfogja mi történik, felelösségtudatot tök jól bele lehet nevelni a babába is ezáltal.


Annyi, hogy a baba 3-4 éves koráig havonta kötelező: féreghajtás, alapos cica/kutya fürdetés, nonstop takarítás.


Ezt az állatorvos mondta nekünk, igazából terhesség óta hordjuk őket, nehogy valami baj legyen...

2019. máj. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is vannak kutyák illetve egy cica. A legújabb kiskutyát azért fogadtuk örökbe, hogy együtt nőjjön fel a kislánnyal. Illetve a másik kutya egy Golden. Persze kint vannak de imádja őket a kislányom. Kitolom sportkocsiban míg kertészkedek vagy valamit csinálok kint és a két kutya ül a kislany mellett és "vigyáz" rá. Kislányom pedig szereti nézni őket és nem sír :)

Szerintem annyi az alap, hogy tiszták egészségesek legyenek :)

2019. máj. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2019. máj. 12. 09:55
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom a kutyánk mellé érkezett lakásba. Egy 1,8 kg-s kutyánk van akit nem lehet elzárni (átmegy a rácson). A másfél éves gyerekkel kb fél éves kora óta a legjobb barátok, egész nap együtt játszanak, imádják egymást. A kutya váltotta ki belőle az első szavát is ami nem mama papa volt, cicának hívja 10 hónapos kora óta. A kutya imádja a gyereket, sétánál el sem mozdul mellőle. Nagyon jó nézni mennyire szeretik egymást. :)
2019. máj. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!