Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma a nővérem kislánya nálam...

Ma a nővérem kislánya nálam lesz egesznap de én félek én nem voltam még így egesznap vele és ha sírni fog mit csinálok? 7honapos

Figyelt kérdés
Vagy ha etetem véletlen félre megy neki mi lesz? Így kettesben babával meg csak 1orat voltam. Nem tudja magával vinni. Mással nem tudja hagyni így nem mondhattam neki hogy én nem akarok vigyázni rá.
2019. máj. 12. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Beszélj vele, mielőtt elmegy. Kérdezd meg a lehetséges okokról, illetve, hogy ilyenkor ő mit szokott csinálni. Pl pelus ellenőzzés, hasfájás, éhség. De lehet, hogy csak társaságot igényel. Szerintem ne pánikolj! Ha magdra marassz, úgyis arra fogsz törekedni, hogy megoldjad a helyzetet. Bízz magadban és tájékozódj! Menni fog!
2019. máj. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Hívd át valamelyik ismerősöd, aki esetleg ért is hozzá.
2019. máj. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt mindenképp kérdezd meg, hogy mikor szokott aludni. Ettől is lehet nyűgös. Esetleg a babakocsit lérd el. Ez sokszor hasznos lehet.
2019. máj. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Egy napirendet kérj a testvéredtől. Kedvenc játékokat. Mondókákat. Tanácsot, milyen pózban szereti a ringatást, mik a vészforgatókönyvek (az enyém pl cicire mindig megnyugszik, de az apás időkre az autózás és a soron kívüli pancsolás szerepel végső megoldásként).

Séta is jó szokott lenni!

És legközelebb szerintem körültekintőbben vállald el, előtte csinálj végig velük egy napot stb.

Aztán lehet hogy semmi gond nem lesz.

2019. máj. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még 2 ötletem van:

- egyik, hogy a tápszert lehet, hogy túl gyorsan adod. A babáknak a meleg, folydogàló tej/tápszer egy megnyugtató, boldogító érzés. Szeretik ha sokáig tart, akkor is ha a kaja már elég lenne.

A szoptatás abban más, hogy a baba dolgozik az ételért, lassan jut hozzá, egy újszülött pl 40 percet is szopizik, és még akkor sem a komfortszopi van, hanem ételnyerés (de azért közben komfortos is neki). Az evolúció úgy kötötte be a csecsemőket, hogy ez a szájmozgás meg a meleg ital azt üzeni nekik, hogy biztonságban vannak, minden OK. Az anyatejben vannak pluszban fájdalomcsillapító és szorongásoldó anyagok, de a többi rész a tàpszerre is igaz.

Van annak egy technikája, hogy lehet úgy adni a tápszert, hogy jó legyen. A Hordozóháznak pl van a FB-n "Cumisüveges gondoskodás" csoportja illetve a honlapjukon is van erről külön blokk talán még videó is.


- Másik, hogy ha nem vagy ilyen érzelgős fajta, akkor próbálkozz strukturáltabb szeretési módokkal pl babamasszázs, babajóga, mondókázás ölbejátékkal. Mindenféle tanfolyamon oktatják ezeket.

2019. aug. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Huhh ezt nem ide akartam!
2019. aug. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!