Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon kicsi korkülönbség nem...

Nagyon kicsi korkülönbség nem rossz?

Figyelt kérdés

Pl hallottam olyat, hogy másfél év a korkülönbség. Az első még baba, 9 hónapos. Nem rossz, hogy még szinte ki sem élveztétek a babakort, az első időszakot, amí végig veled van, de már úton a második? Én a kis korkülönbséget úgy képzelem, hogy kb mikor az első megy oviba.

De ha rossz a gondolatmenet, akkor javítsatok ki. Tapasztalatok érdekelnének miért jobb a két baba apró korkülönbséggel, mintha kivárnánk a 3 éves kort. (ikrek az más, elejétől 2-t nevelsz)


2019. máj. 12. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Az a jó benne, hogy utána jól eljátsszanak együtt, a babakor viszont szörnyű lehet.
2019. máj. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Hát erre nagyon vegyes válaszokat fogsz kapni...

Sokan szülnek kis korkülönbséggel, van, akinek becsúszik, van, aki viszont direkt így szeretné... Szülő és gyerekfüggő, hogy kinek mi jön be. Valaki szeret több picit nevelni kis korkülönbséggel.

Én is úgy gondolom hogy a másik tábort erősítem, és én is majd csak ovis kortól tervezném a másodikat. De pl. ha idősebb volt az anyuka az első babánál is, akkor is választják sokan hogy jöjjön hamarabb a második is, mert nem akarnak sokáig várni vele.

Sok mindentől függ az egész. Valakinek "rossz" a kis korkülönbség, valakinek jó.

2019. máj. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
A gyerekeknek is jobb, jobban összenőlnek. Szerintem nem jó az az ovis korkülömbség. Nálunk is így van a tesómmal(4 év van közöttünk)
2019. máj. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

4 gyerekem született 5,5 év alatta, a 3 kisebb között másfél év, illetve 15 hónap van.

Nem könnyű, amíg picik, de nagyon jól összenőttek. Most már kamaszok, a 2 kisebb ugyanabba a gimnáziumba jár, közös a baráti körük, mindenben segítik egymást.

Én pedig a 4 gyerekkel összesen 7 évet voltam itthon. nem estem ki annyira a munkából és egyikük sem járt bölcsibe. Nekünk jó volt így, most sem csinálnám másképp.

2019. máj. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

És nem viselt meg Téged 4 szülés ilyen rövid időn belül?

Egyébként könnyebb programot szervezni, ha nagyjából egyidősek, mintha 15 év alatt szülted volna meg a 4 babót.

De én vmiért jobb szeretném, ha úgy lenne, hogy mindig "letudok" egyet(mármint az első 3 évet), utána talán könnyebb újrakezdeni a babázást. Persze egy 3-4 éves gyerek se nagy, csak na, értitek:) De lehet, hogy Nektek van igazatok. És 2-nél több gyrek esetében mit gondoltok "az első, mint nagytesó"-ról(mármint, hogy csak az első után várjunk többet és utána a kicsik közt lehet kisebb korkül)?

2019. máj. 12. 17:36
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk 4 év van a gyerekek között, ha újrakezdhetném biztos hamarabb szülném a másodikat.
2019. máj. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 17 hónap van a lányok között. Kisebb korkülönbséget akartam, de így is tökéletes :)

Hogy miért jó?

Egyszerre letudod a nehéz időszakot, nem kell újrakezdeni, amikor már épp megint lehetne kis mozgástered.

Nem kell visszamenni munkába, hogy aztán amikor épp megszoknád az új munkakört, megint mehetsz gyedre.

De a legjobb, hogy a gyerekek sosem unatkoznak, mindig van kéznél játszótárs. Nyaraláskor, ügyeletben, táborban stb sose lesznek egyedül. Gyakorlatilag össze vannak nőve, mi is így nőttünk fel öcsémmel, és nagyon rossz lett volna egymás nélkül.

Másik nagy előny, hogy mivel gyakorlatilag egyidősek, így ugyanazok a programok illetve ugyanazok a foglalkozások érdeklik őket. Nincs az, hogy mit csináljak a kicsivel vagy a naggyal, amíg a másik focizik, úszik, színházba megy stb.

2019. máj. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 5 éven belül születtek 4-en szintén. Voltak nehez időszakok, de sosem csinálnám másképp. Szépen összenőttek, öröm rájuk nézni, egy igazi kis csapat.
2019. máj. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont azzal szerettem volna kiegészíteni, amit a 7-es leírt menet közben. Tényleg így van, közös az érdeklődési kör, közös progik, nem kell a családnak szétszakadni, az igények többnyire egyszerre kielégíthetőek.
2019. máj. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Van ismerősöm, ahol egy év alatt született kettő. Szóval a másfél év ebben a megközelítésben még sok is lehet.


Én nem bírtam volna, de ez én vagyok, sokmindent másképp csináltam, minta többség. Pl visszamentem dolgozni nagyon hamar.

2019. máj. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!