Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdett a házban mászkálni...

Elkezdett a házban mászkálni babám. Mi az amit a baba biztonsága érdekében érdemes megvenni/megtenni és mi az ami felesleges?

Figyelt kérdés
Élvédőt rakjak minden bútor szélére? Sarokvédőt mindenhová? Összes fiókot zárjak le? Mert az jó kis beruházás az összes szobára nézve..
2019. máj. 13. 10:39
1 2
 1/12 piroska és a farkas ***** válasza:
35%
Bútorokat rögzíteni kell a falhoz, komódot,szekrényt, könyvespolcot. Ezek ugyanis borulnak. Ablakból ki kell szedni a kilincset ( az én kisfiam még nem volt màsfél éves,amikor kimentem pisilni és mire visszajöttem, a kisszékéről az asztalra felmàszva és onnan àtmàszva az ablakpàrkànyon àlldogàlva talàltam meg...) , Konnektorokba biztonsàgi dugó. Fiókokkal, élvédőkjep nem szórakoztunk...bàr hasznosak. Ja és az összecsukható étkezőszékeinket lecseréltük,vegyszereket elzàrtuk.
2019. máj. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ott érdemes teljesen bababiztossá tenned, ahol időnként egyedül is ott hagyod. De pl: kell szabadon rámolós fiók is, nem érdemes mindet lezárni.

Minden bútorsarkot se ragasztottunk le, csak a nagyon éleseket. Konnektorokat (az alsókat) bedugtuk mindenhol (nem nagy lakás).

2019. máj. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ezek pont nem kellenek, amiket írtál. Élvédö, sarokvédö csak ahova muszáj, nálunk 1 darab van fent, kisebb babánál érdemesebb többet feltenni, de nem kell mindenhova. A fiókokat nem kell lezárni, az alsókba tegyél olyan dolgokat, amiket kipakolhat, jól ellesz vele. Nekem a melltartóim vannak alul, meg tusfürdők, zoknik, nyugodtan kipakolhatja, konyhában is érdemes így csinálni. A bútorokat érdemes a falhoz rögzíteni. Konnektorvédöt venni, mi az elforgathatosat vettük, a múlt héten a lányom majdnem beledugott valamit, mert nem ugrott vissza a kis pöcök, ami benne van, igy én most már a lezárható konnektorvédöre szavazok. Vegyszereket, rakd el, nálunk fent vannak egy felső polcon.
2019. máj. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Babakarám. Szerintem hasznos. Ha olyat csinál az ember, akkor csak bele tettem és kész. Amúgy ha tudtam rá figyelni ott volt, ahol én. Szépen lassan megtanulja, hogy mit szabad, mit nem.
2019. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Semmit nem csinálam


Fürdőben egyedül nem mehet..

A wc-t találja meg mindig, nem is a szekrényt.


Alapból nincsenek olyan dolgok, amiket magáraránthat.

Törékeny dolgokat eltettem kézközelből.

Konnektorba vettem dugót, de be sem dugtam


Nem érdekli a lányomat már.


Figyelek rá..

Ha épp nem megy, akkor beleültetem az etetőszékbe.

Van karámom is, de nem használjuk

játéktároló egyelőre..



Annak a híve vagyok, hogy meg kell tanítani, mit nem szabad, nem mindent elzárni.


10 hós

A konnektorokat is megértette hogy nem szabad...


Élvédő


Hát ha nem a sarokba, akkor beveri a padlóba magát


Komolyan

Lányom simán a járólapon lepattintotta a fogát

Mászott, visszanézett, elfelejtette letenni a kezét

2019. máj. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Mi egyedul a konnektorokat raktuk arrebb, ill. amit nem lehetett, ledugoztuk.

Masodik gyerekunk is regota benne van a "felfedezo" korban, megsem volt sosem problema.

2019. máj. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is megvettem mindent, sarokvédőket, élvédőket fiókzárat, hűtőzárat. Semmi sem kellett. Konektor dugó amit használunk csak, de azt meg le is kellett ragasztani mert 1 hét alatt megtanulta kiszedni ..
2019. máj. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Éles sarkokra sarokvédőt tettem (nem kellett sokáig), konnektorokba dugót tettem, apró, törékeny tárgyakat, virágcserepeket eltettem vagy felraktam magasra, terítőket, hosszú függönyöket, borulékony állólámpát, virágtartót stb. amiket magára ránthat, nem használtunk. Fiókokat, szekrényajtókat nem zártam le, csak olyan dolgokat tettem beléjük, amiket nem nagy baj, ha kipakol. Azokat a kis szőnyegeket, amiken nehezen mászott át, mert maga alá gyűrte, felszedtem. Nem egyszerre tettem bababiztossá a lakást, hanem folyamatosan, amikor láttam, hogy valami problémás. A konnektordugót nagyon ajánlom, persze mondtam neki, hogy nem szabad fogdosni, hogy megtanulja, de volt olyan időszak, amikor annál érdekesebb volt valami, minél inkább tiltottam. Jobb megelőzni a bajt. Érdemes végignézni a lakást "babaszemmel".
2019. máj. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Csak 1 tipp a fiokokra és a szekrényekre érdemesebb a wishröl rendelni boztonsági zárat,5 db vettem kb 1000ft ért,nekünk pl jó sok kellet mert a lányom szeret mindent kirámolni,a legtöbb a fürdöbe és a konyhába került fel.
2019. máj. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Konnektorba elforgatos védő.

Egy db gyerekzar, a vegyszeres szekrenyre. Ennyi. :D


Amúgy megtanitottam h konnektorba nem dug semmit, nem nyúlhat bele. De jobb a kozerzetem hogy van. Amugy is muszáj tanitgatni, nem kivedeni mindentol, mert attol h nalunk van dugo, masnal nincs...stb. Mar 3 eves. Annyi a szabaly, h erkelyre nem mehet ki egyedul, bar azt hallom, illetve ahol van, ott bukon van az ablak, nem tárva nyitva. De emeleten lakunk.

2019. máj. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!