Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átlagnál nagyobb súlyú baba =...

Átlagnál nagyobb súlyú baba = szívproblémák? Kissé felidegesített a védőnő, vélemények?

Figyelt kérdés

A kisfiam pont ma 6 hetes. Születési súlya 3790 g volt, az 1 hónapos státuszon pedig 4780 g, tehát majdnem pontosan 1 kg volt a hízás (persze a kórházban ő is "leadta" a szokásos 300 g-t, tehát valójában 1,3 kg-t hízott a kórházhoz képest).

Most 6 hetesen is lemérte a védőnő és már 5370 gramm. Én örültem, hogy szépen gyarapszik (itthon csak az első 3 hétben méregettem, mert van sok tejem és eszik rendesen). Erre a védőnő azt mondta, hogy jó torkos baba, és hogy kicsit azért leállhatna a hízás mértéke, mert ez kicsit több a kelleténél (?!), és vigyázzak, nehogy a jövőben is túlsúlyos legyen, mert a nagyobb súlyú babáknál gyakran jelentkeznek szívproblémák már csecsemőkorban is, ráadásul a fiúk sokkal veszélyeztetettebbek ebben, mint a lányok...

Hát én kissé lefagytam, kérdeztem akkor mit javasol, mondta hogy próbáljam kicsit elhúzni az étkezések közötti időt, meg vegyem le kicsit korábban mellről.

Kisfiam csak anyatejes, igény szerint szopizik, de szerintem nem túl sűrűn, 2-3-4 óránként, éjszaka van hogy 5 óráig nem eszik. Egy adag mennyisége átlagosan kb. 110-120 gramm, de van amikor 80, van amikor 160.

Sokat kakil, pisil.


Ahogy itthon olvasgattam meg utánanéztem, szerintem tök normális ez a súly 6 hetesen. Most ugye +1,6 kilónál jár a születésihez képest, és másfél hónapos. Azt olvastam, az első hónapokban plusz 1 kg havonta teljesen normális.


Amúgy nem kövér baba, persze már van kis tokája, meg a combján, karján is látszik hogy szedett magára, de nem az a hurkás kövér.


Erre a védőnő rögtön a szívproblémákkal jön... Soha semmi ilyen jellegű probléma nem volt, se a terhesség alatt, se azóta az orvosi vizsgálatokon, szóval nem azért mondta, mert egyéb okok miatt hajlamosabb lenne rá a kisfiam.


Mi a véleményetek erről? Ugye nekem van igazam és tök normális ez a gyarapodás?


2019. máj. 13. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Nyugodj meg, csinálj mindent úgy, mint eddig, minden rendben van a babáddal. Később kevesebbet fog hízni havonta, de ez teljesen rendben van.
2019. máj. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem hízik az a baj

Ha hízik az


Borzalmasak a védőnők



Teljesen jó így



Anyatejes babát nem lehet túletetni


Ha azt mpndja csökkentsd

Teáztasd

Vizezd

Stb


Ne hallgass rá!



Anyatejes babának 6 hónaposan általában leáll az ekkora gyarappdása van, hogy stagnál is..


Akkor meg az lesz a baja

2019. máj. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Szia, hát én is kivoltam a védőnőnktől, mert ő meg azzal cseszegetett, hogy keveset hízott a babám. Kivoltam, állandóan mértem, aztán a gyerekorvosunk mondta, hogy a védőnőnk kissé túlbuzgó, de nem naprakész a tudása. Amúgy én magam is kicsi és vékony vagyok, a lányom is ilyen kis cinege, de jól evett (anyatejes). Kicsit kétkedve állok a védőnőkhöz, mert ők mindent felületesen tanulnak. Nekem kicsit az orvosok és asszisztensek között vannak félúton.
2019. máj. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Pöszli ***** válasza:
73%

Ez de ismerős... nyugi semmi baja nem lesz a fiadnak. Nálunk ugyan ez volt a szitu, adjak neki vizet anyatej helyett, fogyóztassam, vegyek vissza neki az adagjából, nem fogja tudni megtartani magát ezálltal ne ijedjek meg ha csak 1 évesen kezdi a mászást, 2 évesen fog járni stb bla bla bla... Nos hát nem! 10 hónaposan 12.5 kg, 74 cm.. 3320g es 50el szuletett. Köszöni szépen minden alkalommal a doktornőnek hogy jól van! 6 hósan magától ült, 7,5 hósan úgy mászott hogy futhattunk utána, most 10 hónapos lesz napokban és magától átt kéz nélkül és próbál 2-3 lépéseket tenni. Úgyhogy ne aggódj. Ja!és 4 hónapig havi 1 kg, utána 800gok majd 8 hósan 11ről lefogyott 10kilóra 1 hónapig fogzási evés sztrájk, és ezt 1 hónap alatt vissza szedte duplán!

Bocsi a hosszú válaszért próbáltam lényegeket írni hogy megnyugodj, nem baj ha így hízik, ha nem cukorbeteg :)

2019. máj. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

74 centihez 12,5??? Váó! És még az én gyerekemre mondták hogy kövér, amikor 74 centihez 9,3 kg volt (8 hónaposan)... :D

12,5 kilót 2,5 évesen érte el 94 centihez.

2019. máj. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Keresztlányom ilyen, még "külsős" szemmel is stresszelt a család, hogy husibaba, a védőnő meg folyamatosan szekàlta sógornőmet, hogy tuti csokival tömi kaja helyett. :D

A kiscsaj fél évesen egyéveseknek való ruhákat hordott, majdnem 12 kilóval nagy is volt, meg husika is (de úgy arányosan, ahogy te is írod). Aztán olyan 9-10 hónap körül hirtelen belassult a dolog, szépen hozzányúlt, egy éves koràra gyönyörű arányos baba lett. Most másfél éves, és "bevàrta" az átlagot, teljesen korának megfelelő súlyú, és ránézésre sem husika.


Szóval ne törődj a védőnővel, egy baba nem tud elhízni :) ráérsz ezen akkor aggódni, ha később is husika marad.

2019. máj. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos a védőnőtől káros és elavult tanácsot kaptál. Melyik édesanya lenne képes a babáját félbeszakítani evés (szoptatás) közben, hogy ne lakjon teljesen jól, mert egy idegen nő azt mondta? És a baba - teljesen jogosan - erre sírással reagál.

Hallgass a saját ösztöneidre, az igény szerint szoptatott babák a lehető legjobban tudják szabályozni, mennyi tejre van szükségük. Legalább 6 hónapig a kizárólagos anyatej a legjobb. Nincs szükség se teára se vízre semmire. A babád szépen gyarapodik, te pedig jól teszed, ha a babád igényét elégíted ki, nem pedig a védőnőét!

2019. máj. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
A vedono tudja vajon (szerintem nem), hogy az anyatejes babak mashogy gyarapofnak, mint a tapszeresek, es hogy egyaltalan nem kell ket szoptatas kozott kihuzni az idot, foleg, hogy a szopi szomjoltasra is szolgal. A novekedesi tablazatot a tapszeres babak miatt talaltak ki raadasul, mert feltek, hogy nem fognak megfeleloen gyarapodni az anyatejes babakhoz kepest, akik mas utemben gyarapodnak, mint a tapszeresek, ezert masfajta novekedesi tablazatot kell nezni, ha mar valaki ragaszkodik hozza (kozben a jelenlegi hivatalos, nemzetkozi allaspont az, hogy nincs ikyen, hogy egy anyatejes babat tul lehetne etetni). [link]
2019. máj. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

A védőnők ilyenek. Idegesítőek. Az enyém is kitalálta, hogy túl gyorsan hízik a fiam, ő eleve nagy súllyal született, 4kg fölött, most 4 hós és 7,5 kg 69 centi.

Most a doki mondta, hogy normális a sulygyarapodas, es a vedono hurrogott le, hogy tul sokat eszik, adjak neki kevesebbet. Hogyne, majd eheztetem... ne idegeskedj, nekem a nagyobb 2 éves koraig kis husigolyo volt, igazi jollakott baba, aztán hirtelen megnyult, 6 eves es mar azt kerdezgetik, hova eheztetem még. 123 centi 22 kg.

Nem kell veluk foglalkozni, csak beled ultetik az ideget, nekem is jott a vedono ezzel a szivproblemaval, es semmi baja a nagynak se a kicsinek.

2019. máj. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat. :)

Kár, hogy védőnőt nem lehet szabadon választani... A miénk már a terhesség alatt is mondott furákat, mintha direkt be akarná paráztatni az anyukákat. :D

2019. máj. 13. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!