Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj ha velünk alszik a...

Miért baj ha velünk alszik a kislányunk? Én imádok vele aludni. Miért akarják ennyire hogy egyedül aludjon?

Figyelt kérdés

Férjem nem szól semmit de én érzem rajta hogy neki jobb lenne ha a saját ágyában aludna. Meg anyukám kerdezgeti hol alszik a gyerek mikor mondom hogy velünk ő is azt mondja jobb lenne ha egyedül aludna.

Meg én félek hogy ha felébred megijed hogy nincs ott mellette senki vagy a takarót lerugja és majd fázik. Én úgy tudok nyugodtan aludni ha ottvan mellettem. 10honapos


2019. máj. 13. 23:49
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
76%
Első kb 2 hónapban nálunk is velünk aludt az ágyban a fiam. Pólyában volt és úgy tettük magunk közé. Egészen addig míg egy éjszaka mikor fordulni akartam egyik oldalamrol a másikra észre vettem hogy félig kicsuszott a pólyából és a feje lelogott róla pont a hátam felé, és ha fordultam volna és nem veszem észre ráfeküdtem volna a fejére. Akkor úgy megijedtem hogy ki is került a kiságyba. Ugyanúgy velünk aludt egy szobában de külön kis ágyban. Azóta is megborzongok ha vissza emlékszem hogy csak a szerencsén vagy anyai megérzésem múlott hogy akkor felebredtem és nem fordultam rá a babámra...
2019. máj. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
43%
A különalvást pártoló nők szintén állat szintre helyezik sokszor magukat és legfőképp a párjukat: "ha nem kap puncit elhagy". Ha csak ezért van veled, meg is érdemled...
2019. máj. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
89%

"A különalvást pártoló nők szintén állat szintre helyezik sokszor magukat és legfőképp a párjukat: "ha nem kap puncit elhagy". Ha csak ezért van veled, meg is érdemled..."


Én különalvás párti vagyok, de nem a szex miatt, vagy mert félek, hogy elhagyna. Hiszen mi le lettünk tilva a szexről, utána 3 honapig sem kivantam a szexet, szoval bármikor elhagyhatott volna az 1 év önkéntes cölibátus miatt, de mi nem csak a szex miatt szeretünk együtt aludni.

Igen, vagyunk olyan önző állatok, hogy szeretjük megtartani azt, hogy csak ketten aludjuk az ágyunkban. Ettől nem leszünk rosszabb szülők azoknál, akik 10 éves korig a gyerekkel alszanak, csupán fontosak vagyunk egymásnak annyira, hogy nem adunk fel mindent a gyerekért. Mi is sokat feladtunk, de azt, hogy csak ketten legyünk a hálóban, azt nem. Nem tudnék olyan pihentetően aludni, ha folyton azon kellene görcsölnöm, nehogy ráforduljak a gyerekemre.

2019. máj. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

7


pl hétvége??

2019. máj. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
51%

Az meg a másik, hogy 7-15ig dolgozik..

15.20ra itthon ;)

az még nem napközben?

no comment

2019. máj. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
51%

Gyerek mellett is ossze lehet bujni alvasnal, az agy a fal melle, gyerek az fal es az egyik szulo melle, anya meg apa meg osszebujva alszik a gyerek mellett. :)


En nem mondom, hogy idealis, meg kenyelmes, de azt is megerthetitek, hogy egyszeruen nem minden gyereket lehet kulon agyba/szobaba szoktatni, legalabbis az anya elobb kipurcan vegkimerulesben.

2019. máj. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
25%
Ne törődj vele, hogy mások mit akarnak, tégy úgy, ahogy mindnyájatoknak jó.
2019. máj. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom 16 honapos es velem alszik.Ha akarnam sem tudnam masik agyba/szobaba szoktatni,mert igy is az ejszakai kelesektol kivagyok merulve,hat akkor meg ha felis kene kelnem.
2019. máj. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
54%

Ti egyetemista korotokban hogy szexeltetek? Ennyire nem marad az embernek semmi kreativitasa? Miert ne lehetne hagyni a babat elaludni az anya vagy az apa mellett, kell par leesesgatlo, aztan ki lehet menni a masik szobaba. Konyha, furdo, nappali, barhol egyutt lehet lenni, miert kellene, hogy ebben a gyerekkel egyuttalvas akadalyozzon?


Ettol fuggetlenul en azota tudok normalisan pihenni, miota sajat agyat kapott, elotte forgolodott, volt, hogy rugdosott, foleg, mikor mar abbahagytuk a szopit, de nalunk rengeteget ebredt, igyis-ugyis zombi voltam, csak mondjuk egyuttalvaskor 6-8x ebredt, kulon meg 10-20x, az sem volt mindegy. Tok jo, ha valakinek siras nelkul beszokik a gyereke a kisagyba, vagy ha mellette atalussza az ejszakat, en azt mondom, legyen mindenki minel kipihentebb.


Anyukam es aposomek is nagy kulonalvas-partiak, most jon a masodik gyerek, anyukamat mar tobbszor leallitottam, most megint mondja a magaet, mar nem vagyok hajlando errol beszelni, megmondom, hogy beszeljunk masrol. A mi dolgunk ezt eldonteni. A ferjeddel viszont jobb lenne kozos nevezore jutni, mi a konkret problemaja az egyuttalvassal. Nalunk is volt ebbol gond, akkor oldodott meg, mikor elvalssztottam, es o kezdett vele egy szobaban aludni (akkor mar kulon agy volt, de a mienk melle tolva). Azota imad vele aludni, nyaralskor mondtam, hogy kerjunk neki kulon szobat, meg en mar sokkal elobb koltozni is szerettem volna, hogy legyen kulon szoba, de o mondta, hogy nem, o vele akar aludni. 180 fokos fordulat. Talan csak hianyzik a ferjednek a sikerelmeny, mint apa, vagy szeretne veled tobb idot tolteni.


Nalunk este 8-kor alvas van, es meg 2-3 orank siman van kettesben a nappaliban. Persze nemvolt ez mindig igy, a gyerek 8 honapos koraban meg minden kis zajra felebredt, nem tudtam kilopozni, meg rengeteget komfortszopizott, de talan egy rendszeres gyermekgelugyelet heti egyszer, kis kettesben toltott ido, beszelgetes sehithetne. Nalunk a ferjem bar nem nezte jo szemmel, ramhagyta vegul, amiert nagyon halas vagyok neki, es ezt meg is mondtam (emellett en is kotottem kompromisszumot az o javara). A vegen meg teljesen egyuttalvas-parti lett, amit az a sikerelmeny hozott meg neki, hogy a gyerek vele sokkal jobban alszik, mint ahogy velem aludt.

2019. máj. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

:D de nyomi probalkozas volt ez a „ meg is erdemled“ blabla...

nem (csak) a szex miatt ne aludjon a gyerek a szuloi agyban, hanem mert egyszeruen nem lehet ugy jot pihenni, ha mindig figyelnem kell ra.🤷‍♀️

2019. máj. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!