Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a könnycsatorna mosás?

Milyen a könnycsatorna mosás?

Figyelt kérdés
2 hónapos a fiam és még mindig váladékozik a szeme. Anno a doki mondta hogy 2 honapig normalis utána kimossák a könny csatornáját.
2019. máj. 14. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Én voltam ugyan emiatt szemésznél a gyerekkel. Nekem is mondta a védőnő, hogy lehet át kell mosni a könnycsatornát, ha négy hónapos korára nem múlik el. Mikor mondtam a szemésznek azt mondta ez jó nagy marhaság, leghamarabb nyolc hónaposan, de inkább egy éves koruk körül csinálják, mert addig olyan pici a könnycsatorna, hogy nem nagyon van olyan eszköz, amivel meg tudnák csinálni.

Nekünk amúgy az optikus megmutatta hogy kell masszírozni a szemét naponta 3*5 percet, illetve napi 3x kell orrsprayt használni, utána pedig orrszi porszizni. Kezd is javulni a szeme, mióta ezeket csináljuk.

2019. máj. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Kb 10 mp az egész, lefogják a gyereket, rossz nézni, de utána 1 perc alatt megvígasztalódik, és már túl is van rajta. Minél később, annál rosszabb.
2019. máj. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Masszírozás 10ből 9 esetben ló...t nem ér, és egy nagyobb gyerek jobban megsínyli.
2019. máj. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem 10mp

Tobb perc is volt,nem emlekszem pontosan, mert en is sirtam.

A kislanyomat lefogtak 3-4en,engem nem engedtek oda,orditott nagyon.

Annyit lattam,hogy ilyen hosszu nagyon vekony hajlekony fecskendo szerut vezettek a konnycsatornajaba.Utanna vigasztalhtatlan volt egy jo ideig.Megviselte ot is.

Par napig duzzadt volt a szeme es kicsit lilas.

Azota is erzekeny a szeme.Pl ha fuj a szel mar fut is a konny a szemebol.

2019. máj. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az èn kisfiamnak 5-ször mostàk àt annò, mire jò lett. Engem nem engedtek be, lepedőbe bugyolàltàk, ùgy csinàltàk neki. Ordìtott, de amint abbahagytàk a dolgot, abba is hagyta a sìràst. Azt mondjàk, nem fàj, csak kellemetlen nekik, hogy a szemükbe nyùlkàlnak ès lefogjàk őket.

Egyèbkènt pont, hogy minèl koràbban kell megcsinàlni, mert egy èves kor körül csontosodik a szemben ez a hártya, ès utàna màr komolyabb beavatkozàssal lehet csak oldani az elzàròdàst. 6 hetesen vittem a fiamat szemèszetre ezzel a problèmàval, azt mondtàk, 9 hetes koràra kell àtszakadnia ennek a hártyànak, ami elzàrja a könnycsatornàt, addig csak krèmet meg cseppet adtak, illetve mondtàk, hogy masszìrozzam neki. Ezek semmit nem èrtek, 5 hònapos volt, mire megszűnt ez a gondunk! Tènyleg nem egy nagy dolog, de ezt egy anyukànak hiàba mondja az ember. Annak idejèn èn is bőgtem a folyosòn, mikor hallottam, hogy a kisbabàm odabent ordìt!

2019. máj. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4es: az én babamnak 10 p volt, talán annyi sem. Az ország legjobb gyermekszemésze csinálta (Dr Sényi Katalin) a Naphegy Optikában, hozzá kell menni.
2019. máj. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocs, 10 másodperc!!
2019. máj. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fél évesen csinálták a lányomnak. Én a folyosón ültem. Sírt,de hamar megvigasztaltam. Utána is többet volt piros a szeme kb 6-7 éves koráig,de gennyes, nagyon csipás már nem lett. Most már 19, nincs soha gond a szemével.
2019. máj. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A lányomnak 2-3 perc volt. Nem engedték oda, üvöltött, mint a sakál, de gyorsan megnyugodott. 4 hónaposan mosták át és azt mondta a doktornő, hogy max. 8 hónapos korig tudják így megcsinálni, mert utána túl erősek ahhoz, hogy lepedővel le tudják fogni. Utána bódításban csinálják.
2019. máj. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!