Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Milyen a könnycsatorna mosás?

2 hónapos a fiam és még mindig váladékozik a szeme. Anno a doki mondta hogy 2 honapig normalis utána kimossák a könny csatornáját.

máj. 14. 19:36  Privát üzenet  

A válaszok

Én voltam ugyan emiatt szemésznél a gyerekkel. Nekem is mondta a védőnő, hogy lehet át kell mosni a könnycsatornát, ha négy hónapos korára nem múlik el. Mikor mondtam a szemésznek azt mondta ez jó nagy marhaság, leghamarabb nyolc hónaposan, de inkább egy éves koruk körül csinálják, mert addig olyan pici a könnycsatorna, hogy nem nagyon van olyan eszköz, amivel meg tudnák csinálni.

Nekünk amúgy az optikus megmutatta hogy kell masszírozni a szemét naponta 3*5 percet, illetve napi 3x kell orrsprayt használni, utána pedig orrszi porszizni. Kezd is javulni a szeme, mióta ezeket csináljuk.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont máj. 14. 20:10 Privát üzenet
Kb 10 mp az egész, lefogják a gyereket, rossz nézni, de utána 1 perc alatt megvígasztalódik, és már túl is van rajta. Minél később, annál rosszabb.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont máj. 14. 20:19 Privát üzenet
Masszírozás 10ből 9 esetben ló...t nem ér, és egy nagyobb gyerek jobban megsínyli.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont máj. 14. 20:20 Privát üzenet

Nem 10mp

Tobb perc is volt,nem emlekszem pontosan, mert en is sirtam.

A kislanyomat lefogtak 3-4en,engem nem engedtek oda,orditott nagyon.

Annyit lattam,hogy ilyen hosszu nagyon vekony hajlekony fecskendo szerut vezettek a konnycsatornajaba.Utanna vigasztalhtatlan volt egy jo ideig.Megviselte ot is.

Par napig duzzadt volt a szeme es kicsit lilas.

Azota is erzekeny a szeme.Pl ha fuj a szel mar fut is a konny a szemebol.

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont máj. 14. 21:24 Privát üzenet

Az èn kisfiamnak 5-ször mostàk àt annò, mire jò lett. Engem nem engedtek be, lepedőbe bugyolàltàk, ùgy csinàltàk neki. Ordìtott, de amint abbahagytàk a dolgot, abba is hagyta a sìràst. Azt mondjàk, nem fàj, csak kellemetlen nekik, hogy a szemükbe nyùlkàlnak ès lefogjàk őket.

Egyèbkènt pont, hogy minèl koràbban kell megcsinàlni, mert egy èves kor körül csontosodik a szemben ez a hártya, ès utàna màr komolyabb beavatkozàssal lehet csak oldani az elzàròdàst. 6 hetesen vittem a fiamat szemèszetre ezzel a problèmàval, azt mondtàk, 9 hetes koràra kell àtszakadnia ennek a hártyànak, ami elzàrja a könnycsatornàt, addig csak krèmet meg cseppet adtak, illetve mondtàk, hogy masszìrozzam neki. Ezek semmit nem èrtek, 5 hònapos volt, mire megszűnt ez a gondunk! Tènyleg nem egy nagy dolog, de ezt egy anyukànak hiàba mondja az ember. Annak idejèn èn is bőgtem a folyosòn, mikor hallottam, hogy a kisbabàm odabent ordìt!

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont máj. 14. 22:47 Privát üzenet
4es: az én babamnak 10 p volt, talán annyi sem. Az ország legjobb gyermekszemésze csinálta (Dr Sényi Katalin) a Naphegy Optikában, hozzá kell menni.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont máj. 14. 23:49 Privát üzenet
Bocs, 10 másodperc!!

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont máj. 14. 23:49 Privát üzenet
Fél évesen csinálták a lányomnak. Én a folyosón ültem. Sírt,de hamar megvigasztaltam. Utána is többet volt piros a szeme kb 6-7 éves koráig,de gennyes, nagyon csipás már nem lett. Most már 19, nincs soha gond a szemével.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont máj. 15. 07:12 Privát üzenet
A lányomnak 2-3 perc volt. Nem engedték oda, üvöltött, mint a sakál, de gyorsan megnyugodott. 4 hónaposan mosták át és azt mondta a doktornő, hogy max. 8 hónapos korig tudják így megcsinálni, mert utána túl erősek ahhoz, hogy lepedővel le tudják fogni. Utána bódításban csinálják.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont máj. 15. 10:22 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha könnycsatorna elzáródásra gyanakszom, azonnal orvos vagy várhatok 5 napot?
Sehol nem találok telefonszámot ami a weblapon van, pedig állandóan foglalt. Enyingre kell e beutaló a szemészetre, vagy időpont? A házi orvos azt mondta nem, de már fürödtem be vele máskor is.
Honnan tudom, hogy elzáródott e a babám könnycsatornája?
Nálatok mikor lettel rendes könnyei a babának?
Újszülött baba ágyneműjét, ruhácskáit, játékait, hogyan milyen módon mossam?
Fájdalmas a könnycsatorna mosás? Három hetes babával most megyünk.

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!