Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól fogadtatok látogatóka...

Mikortól fogadtatok látogatókat (nem közeli rokonokat)?

Figyelt kérdés
Ti mikortól hívtatok babalátogatóba ismerősöket? Azokra gondolok, akik nem tartoznak a legszűkebb köreitekbe (nagyszülők, nagynénik/bácsik, legjobb barát...), hanem pl. távolabbi rokon, "sima" barátok, esetleg munkatársak? Mikortól hívtátok őket?
2019. máj. 15. 12:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Még nem született meg a babánk, de már hamarosan :)

Mi úgy beszéltük meg a férjemmel, hogy minimum 1 hónap - 6 hét, és utána jöhetnek a látogatók. De ez sokban függ attól is, hogy pl én milyen állapotban leszek, és a babánk mennyire lesz nyűgös, sírós baba.

2019. máj. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Baba látogatóba nem neked kell hívni az embereket, hanem nekik kell bejelentkezniuk. 6 hétig nem illik zavarni a babát és az anyukát.
2019. máj. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
#1es vagyok. Mi ha mentünk valahova baba látogatóba, vártunk 3 hónapig, mert nem akartunk rögtön beállítani a kisbabához. Össze kell szoknia a babának az anyukával és fordítva is igaz. Az első hetek nagyon nehezek, főleg az első babánál. Legalábbis nekem eléggé az volt, de már minden oké. Most 9 hónapos a kincsünk. 😊
2019. máj. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kb 1 hónapos volt a lányunk amikor eljöttek keresztanyámék (abszolút nem tartoznak a közeliek közé).

Mi soha senkit nem hívunk, nem vagyunk nagy vendégfogadósak

2019. máj. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
6 het utan, 4 het volt eleve, mire rendbejottem annyira, hogy ki tudjak menni setalni, elotte begyulladt a gatsebem brutal modon, vadhus nott rajta, meg aki kozeli rokon itt volt segiteni, az is zavart. Volt egy kivetel, a szules napjan bejott a korhazba az egyik baratnom, mikor a ferjem hazament pihenni, en hivtam be, nagyon orultem en is neki, meg o is, hogy bejohetett. 6-8hetig tartott nekem eleve a babaval osszeszokni, az elejen a szopi is nehezen indult, csak sokadszori mellrehelyezessel, teljes nyugalomban sikerult vakuumot kepeznie, ez kb. 2 het utan lett jobb, de addigra meg sebes mellbimbo miatt jott a melypont, meg a begyulladt gatam, ami nem akart javulni, 4 hetes koraban vegre egyedul maradtunk, nem jott senki egy ideig, ahhoz kepest, hogy pont ettol feltem, ez hozta meg az attorest, csak harmasban voltunk, szuper volt, onnantol nagyon gyorsan jobban lettem. Meg par het volt, mire a babaval kitapasztaltuk a napirendet, atalltunk igeny szerinti, nagyn gyakori szoptatasra, es dietazni kezdtem tejtermekre, tojasra, szojara, onnantol szepen megszunt a reflux meg a hasfajos siras, es ujra kezdtem magam embernek erezni.
2019. máj. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
Hívni nem hívtam senkit, aki szeretett volna jönni, bejelentkezett. Szerencsére mindenkinek volt annyi sütnivalója magától is, hogy saccperkábé 2 hónapig ne "zavarjon" minket, utána kaptuk az első érdeklődő telefonokat is az ügyben, hogy mikor lenne alkalmas látogatniuk. Az első hetekben annak is örültem, hogy két fülem van és nem vagyok szatyor, alul-felül ömlött minden, összemosódott a nappal és az éjjel, semmire nem vágytam, csak arra, hogy egy pillantással elrepüljek egy lakatlan szigetre, ahol lehetőleg nincsen túl meleg és békén hagy mindenki, a közeli segítőkész rokonokat is beleértve. Persze nem vagyunk egyformák, de azt gondolom az alap 6 hetet illene mindenkinek betartania, aki tényleg nem közeli családtag.
2019. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
Megvártuk a 2 hónapos oltást, utána. Téli baba, influenza járvány volt, nem kockáztattunk, nyári babánál lehet lazábbak lettünk volna.
2019. máj. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Első babanknal már 2 hetesen vártuk a barátokat.


Most az ikrek koraszülöttek voltak, 3 hetesen hozhattuk őket haza. Most 5 hetesek a szűk családon kívül a legjobb barátom volt nálunk. Lassan fogadunk már látogatókat.

2019. máj. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az elsőnél 6 hét után. A másodikat már 5 naposan jöttek megnézni. Mindketten téliek. 😊
2019. máj. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én nem szabtam meg. 5 hetes volt, mikor először jöttek barátok is látogatni. Hívni, nem hívtam senkit, ők jelentkeztek be.
2019. máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!