Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyirokcsomó a baba fején?

Nyirokcsomó a baba fején?

Figyelt kérdés
Sziasztok.. 4 hónapos babám bal füle mögött kb 5 cm erre van egy borsónyi nyirokcsomó már 3 hete. A 3 hónapos oltás után jött neki ki, közben meg is volt fázva. 2 hete mutattam a védőnőnknek amikor volt kint nálunk, azt mondta ez valószínű a fogzástól van neki. Ma voltunk 4 hónapos oltáson ahol mutattam a dokinak hogy ott egy borsónyi nyirokcsomó már 3 hete. Mondta ha megyünk holnap a gasztro dokihoz akkor mutassam meg neki ( amúgy nem értem miért kell ételallergia vizsgálathoz megmutatni ..) , aztán kérdezte hogy nem e karmolta meg magát a baba hát mondom nem nagyon.. azt mondta szerinte ez nem normális.. a védőnő szerint akkor nem normális ha nőni kezd, de ez nem nő sehova.. ugyanakkora. Kikértem egy másik gyermekorvos véleményét, szerinte is normális , mert nő a baba feje. Én már teljesen bekavarodtam és elkezdtem iszonyatosan aggódni hogy baj van a picikémmel :( volt valaki akinek hasonlóan kijött a nyirokcsomó és nem tűnt el 3 hét alatt? Ti mit csináltatok? Köszönöm a válaszokat.. egy aggódó anyuka :(

2019. máj. 15. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Az igazat megvallva fogalmam sincs mi az, mutasd meg esetleg egy hozzáértő gyerekdokinak, vagy, fülésznek, de mivel háromszor leírtad, nem tudom megállni, hogy, ne szóljak bele, nyirokcsomok mindenkin vannak, így születünk, te egy megnagyobodott nyirokcsomorol beszélsz, olyan nincsen, hogy most keletkezett rajta egy.
2019. máj. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kisfiamnak is vannak, par hónapos kora óta, füle mögött, meg a tarkóján. Már 4 éves lesz amúgy, most is megvannak, nem nőnek, doktornő szerint nem kell vele foglalkozni amíg csak ekkorák. A 15 hós oltás után nagyon bedurrantak, de egy hét alatt visszamentek az eredeti méretre.
2019. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem kb 6 nyirokcsomóm jött ki és ott is maradt, de semmi gond vele. Évente ultrahanggal ellenőrizzük. Nektek is ezt javaslom.
2019. máj. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#1 elnézést tudatlan vagyok ilyen téren. Akkor úgy fogalmaznék, hogy megnagyobbodott a nyirokcsomó. Már egy hónapja ott van neki :( két gyerekorvos látta, a fiatal doktornő szerint ez normális, ha 1 éves koráig nem tűnik el akkor kell kivizsgálásra menni. Az öreg doktorbácsink mondta, hogy ez csak attól lehet, hogy megkarmolta magát a baba és azért lett ilyen. A védőnő nézett nagyokat ma a tanácsadáson amikor doktorbácsi ezt mondta mert ő szerinte a fogzás miatt lehet ilyen.. szóval nem értem :/
2019. máj. 15. 19:03
 5/7 A kérdező kommentje:
#2 a te babádnak is kb borsó méretű és kidudorodik mint egy csont?
2019. máj. 15. 19:04
 6/7 A kérdező kommentje:

#3 én is szerettem volna ultrahangot csináltatni de nem ad beutalót a dokibácsi.. magánba elvinném, de nem tudom pontosan melyik orvos foglalkozik ezzel. Neurológus? Vagy hova tudok menni?


Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2019. máj. 15. 19:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Én egy radiológushoz járok vele magánrendelésre. Nem tudom hol laktok,de google kidobja. Hívj fel egyet és mobd ek milyen ügyben keresed
2019. máj. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!