Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha úgy érzem...

Mit csináljak, ha úgy érzem nem szeret és nem tudok jó anyukája lenni?

Figyelt kérdés

7,5 hónapos a babám, szerintem itt az emberek a két kezüket összetennék érte mert mindenféle túlzás nélkül eljátszik akár 2 órát is magában, nem igényli, hogy szórakoztassuk, sőt, ha odamegyek és próbálok vele játszani hisztizni kezd :(


Egyrészt tök szomorú vagyok, olyan érzés, hogy nem szeret a saját gyerekem..


Másrészt, és ez a nagyobb bajom, úgy érzem nem teszem meg azokat a dolgokat, ami a feladatom lenne. Nem nagyon lehet vele mondókázni, énekelni, képes könyvet nézegetni stb mert nyafog. Ő magában szeret molyolgatni... De engem neg kinyít a bűntudat, hogy jobb híján olvasok valami regényt amíg a gyerek magában gagyarászik a játékaival.


Volt valakinek ilyen habitusú gyereke? Hogy alakult a viselkedése? Később ereztétek, hogy szeret titeket? Nem maradt le intellektuális képességek terén?


2019. máj. 15. 18:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon barátságos, rengeteget mosolyog mindenkire, imádja ha jövünk-megyünk, de olyan szürkén telnek itthon a hosszú napok mert úgy érzem nem tudom vele egyszerűen mit kezdeni. Nem lehet örökké csikiset játszani meg tapsikolni.. kb ezt a kettőt szereti velem, minden másra indul a hiszti :(
2019. máj. 15. 18:03
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pici még a közös játékhoz, hagyd, hogy egyedül is ellegyen. Ha jól érzi magát, leköti valami, akkor ne erőltesd. Ha majd nyit feléd, többször ő kezdeményez, akkor próbáld meg az éneket vagy a mesét.
2019. máj. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 grafno ***** válasza:
100%
Majd 2evesen kezdi el nézegetni a könyvet meg a módokakat. Addig raer szerintem. Nem fog lemaradni semmiben, ha nem tud pár szót, vagy mondókat. Az oviba majd kezelésbe veszik. Nem mindenkit ugyan az érdekel. Később majd aldani fogod amikor egyedül játszik. Ha nagyobb lesz(1,5) akkor jobban fog bújni. Nem vagyok se genius se szakértő. Ne legyen kettős érzés benned,megy minden magától
2019. máj. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönőm. Annyira feszít a szaranyavagyok érzés :’(
2019. máj. 15. 18:16
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát a másik oldalon sem könnyebb, hidd el!

Az én 6.5 hónaposomat egész nap szórakoztatni kell, mert ő meg magában nincs el. Hát ez nagyon fárasztó, mert az embernek általában nincs kedve napi 12 órában gügyögni, főleg hogy mostanában éjszaka kb. 8x ébred a foga miatt.

Nem beszélve arról, hogy szinte semmi házimunkát nem tudok végezni tőle.

Ettől függetlenül én is azt érzem, hogy nem szeret. Pont ma borultam ki emiatt a férjemnek. Mindenkivel ugyanúgy elvan, mint velem.

De ez csak a kimerültség miatt volt. Majd a szeparációs szorongáskor lehet, hogy visszasírjuk ezt az állapotot.

Kitartást és fel a fejjel!

2019. máj. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán kezdetnek:

Ahol játszik, odatennék egy párnát, valamit és olvasnék, mint mondod. Mellette vagyok, fél szemem rajta, mondhatnám benne vagyok az aurájában, érez.

Ha eszébe jut, csak a kezét kell kinyújtania, ha akar mondhat valamit, persze az ő módján.

2019. máj. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez felmerült benned pont ezért nem vagy szaranya :) Bár segíteni nem tudok mert mindkét kisfiam pont az ellentéte, úgyhogy szerintem szipmlán más tipus. Egyik sem jó vagy rossz, ő ilyen, te meg örülj neki, nem marad sokáig így
2019. máj. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam egy éves. Kb egy hónapja volt olyan, hogy megijedt egy másik kisfiútól, aki túl határozottan közeledett felé :) , és akkor odajött hozzám, hogy védjem meg, ücsörgött az ölemben. Ez volt az első ilyen alkalom. Nagyon jól esett. :) illetve mostanában fordul elő, hogy felém sétál és “megölel”, ràmborul örömében. A barátnőm azt mondta, introvertált lehet, mint az anyukája. :D

Illetve egy kedves tanácsadó egyszer ezt írta, neked is ezt üzenem: biztos, hogy a gyermekednek te vagy a legjobb anyja! :)

2019. máj. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 babyboom567 ***** válasza:
100%

Lassan 2,5 éves, olyan másfél hónapja igényli azt, hogy játszunk, mondókázzak neki, de még most is elvan magának sokat.Nekem van könyvem, hogy milyen korú gyerekkel,mit kéne játszani, tanítani(anya, taníts engem- különben tök jó könyv), de kb még az egy éves kori feladatok sem érdekelnék most sem( pl utcán bogarak stb)

Különben bölcsis(imád járni), kedves mosolygós,örökmozgó, barátságos kis emberke.Mostanában próbálkozik a beszéddel, a saját nyelvén rengeteget magyaráz,szinte mindent megért, pl eldöntötte múltkor melyik sapkát akarja felvenni.És imád, az apját is.

Szerintem semmi baj veled,és a gyerekkel sem.

2019. máj. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
2. kislányom ilyen volt. Nem lehetett altatni, ringatni, elvolt egyedül. Többször sírtam, hogy nem egy a szeretetnyelvünk, nem vagyunk egymásra hangolva. Most 2,5 éves, bújós, puszilgat. Még mindig elvan egyedül, de velem is szeret játszani. Alvásnál igényli, hogy mellette üljek. Kb 2 éves kora körül kezdte igényelni azt a fajta törődést, amit a nővére születésétől fogva kérte.
2019. máj. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!