Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autista gyermekek édesanyái,...

Autista gyermekek édesanyái, volt valamilyen zavaró tünet a gyerekek csecsemő korában? Felfigyeltetek már akkor is furcsasáhokra, hiányolra?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. rövid ideig tarto figyelemre, szemkontaktus hiányára, hogy a baba nem mindig mosolygott vissza. Esetleg nem kacagott es nagyon kevesett kommunikalt. Gagyogott, gügyögött? Esetleg egyéb fiziológiás jel: mint túl nagy vagy túl szűk kutacs. Rángások, tikkelés szerű mozdulatok?

3-4 hónapos korban gyanakodtatok már? Vagy esetleg később 6-12 hós korban?



2019. máj. 16. 08:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyanakodtam,de visszagondolva voltak jelek,bár ezek másra is utalhattak volna.:

-sokat sírt és sose tudtam megállapitani mi a baja

-nehezen tudtam megnyugtatni

-rettenet rossza alvó volt,most is az

-pókerarc szó szerint ha szembejött a mama egy mosoly se volt

ezek egy éves koráig voltak utána 15 hónaposan volt pár szava majd elhagyta,nem mutogatott,it fotunk gyanut(gyerekorvosunkkal együtt)

-folyamatos kivizsgálások,egyre több tünetet láttam rajta.

most 3.5 éves és 2 hónapja van diagnózisunk

DE HANGSULYOZOM 1-1 TÜNET NEM FELTÉTLENÜL JELENT AUTIZMUST( lehet akár hallásprobléma is a háttérbe ha nem beszél vagy szinte mindig ugyanolyan a sírása,stb)

2019. máj. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A túl nagy vagy túl szűk kutacs biztos, hogy nem utal autizmusra.
2019. máj. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Barát kisfiánál csecsemőként mindig bejelzett a légzésfigyelő, kórházban vizsgálták a légzéskimaradások okát. Szemkontaktus nulla. Később más gyerekektől teljes elzárkózás. Pl. játszótéren csak ő lehetett egyedül, ha jöttek mások, azonnal haza kellett menni. Egyhelyben pattogás, ugrálás, ha rákattant egy mesére, százszor kellet megnézni, elolvasni, valami emberfeletti türelem kell hozzá. Ételekből 4-5 félét eszik csak meg, nem hajlandó változtatni. Ugyanazon az útvonalon kell közlekedni, letérni nem lehet, minden váratlan dologtól kiborul (pl. be kell menni a boltba). Az egész napját tudnia kell előre, mi fog történni.
2019. máj. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok! Köszönöm a valaszokat és utólag is elnézést kérek a kérdésben szereplő helyesírási hibákért.

Igazából az én babám még csak 4 hónapos lesz, és valószínűleg kicsit túlaggódom a dolgokat.

Bár az első hónapját konkrétan végigüvöltötte és aztán is csak kendőben vagy babakocsiban aludt nappal. Az éjszakák mondjuk rendben voltak már az elejétől és most már végig is alussza azokat 21-től reggel 5/6-ig. Nappal viszont nehezebben alszik, és sokat nyűglődik. Sokszor akár 1 órán át is nyögdécsel, nyűgösködik, olyankor semmi sem köti le. Néha fogalmam sincs mi a baja, bár tény hogy a hasával kezdetektől sokat kínlódik..talán még most is. Sírni viszont nem szokott, max csak ha nagyon éhes már vagy ha megijed valamitől. Reggel sem sírva kel.

Ő amúgy sokat mosolyog, éjszaka is ha kelni kellett hozzá, mosolygott mikor a látóterébe kerültem, és nappal is 80%-ban visszamosolyog ha találkozik a tekintetünk. Az arcokat figyeli, de néha úgy érzem hogy csak a számat/hajamat nézi és a szemkontaktból hamar kitekint. Amúgy mindig követ minket a szemével, de a visszamosoly nem mindig van meg , másokra sem. Aztán meg valamikor ez teljesen máshogy van, és ha nevetünk valamin, ő is velünk nevet, kacag is már konkrétan. Lehet ez csak kedv, vagy időjárás függő?! Fene se tudja. Egyébként nekem szokott gügyögni, már visong is ha olyan a kedve, de magában nem igazán beszél, játékokhoz sem. Van hogy fél napig is csendben van, vagy ha nem akkor csak nyögdécsel.🤷🏻‍♀️ Azért ölben, kézben illetve cumitól, játektól megnyugszik. Bár ha valami gondja van akkor azért egy idő után újra nyűgös lesz. A játékok egyébként sokszor lekötik, megfogja őket, szorongatja, nézegeti. Viszont a nyűglődés van hogy játék és szórakoztatás vagy cumi nélkül egész napos.. olyankor mosoly is csak nagyon ritkán van.

Ne kövezzetek meg, nekem ő az első gyermekem, és bár igyekszem nem aggódni, de néha vannak bennem kérdések kétségek. Enyhe feszesség miatt járunk gyógytornára és craniosacralis terápiára, de a fejét már szépen tartja hason kézben és ülésbehúzásnál is.

Remélem nem gond hoy ezeket leírtam, de ha normális mindez, akkor már az is megnyugtató. Ha esetleg majd gond lesz természetesen azt is elfogadjuk, amellett hogy tudom, még nagyon picike ahhoz hogy bármit is megállapítsunk. Alapvetően jómagam is tudom hogy nem kellene ilyesmivel foglalkoznom.. csak első gyerek, hát megmondom őszintén, nem könnyű. Plusz az alkatom is elég stresszes, nézzétek el nekem.

2019. máj. 16. 11:45
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első 3,5 hónap kegyetlen volt a hasfájás miatt. Minden délutántól lefekvésig kínlódás.
2019. máj. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó, ezt a válaszom kapcsán írtad vagy valamelyik korábbi válaszoló is te vagy?
2019. máj. 16. 12:35
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális a babád!


Az én kisfiam is feszes, sőt

2019. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül elküldtem.

Szóval neki még a mozgása is megkésett szülési komplikációk miatt. 6.5 hósan még nem forog. De eszembe se jutna autistának gondolni.

Most mindenki ettől retteg.

Gondolj bele, te se mosolyogsz álandóan. A babáknak is van rossz kedvük.

Élvezd az anyaságot és ne aggódj feleslegesen.😊

2019. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Köszönöm a megnyugtató választ❤️

Igen, valóban sokszor riogatnak mostanában az ilyesmivel mindenfelé... nekünk a feszességre is azt mondta az orvos, aki megállapította, hogy ha nem kezeljük, akkor hiperaktív, figyelemzavaros vagy “adhd”-s lesz a gyerek😏 első gyereknél már ez is olyan riasztó volt számomra.

Minden esetre nagyon megnyugtató volt a válaszod, örülök ha babám viselkedése átlagos😊 Többet nem is “kívánok”. Persze bàrmi lenne ugyanúgy szeretnénk őt.

Remélem senkit nem kavartam fel és nem bántottam meg a kérdésemmel. Köszönöm az őszinte, kedves válaszokat mindenkinek❤️

2019. máj. 16. 14:26
 10/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok:én pont az első fiamnál nem aggodtam,majd a másodiknál már láttam hogy miben más...szerintem ez a rosszabb:(
2019. máj. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!