Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok olyan könyveket...

Bogus20 kérdése:

Tudnátok olyan könyveket ajánlani amik a hagyományos babagondozási elveket követik?

Figyelt kérdés
Olyan kellene ami a gyakorlatban jól alkalmazható tanácsokat ad. Az interneten 99%-ban mindenki a kötődő nevelési elvek híve, de nálam ez a gyakorlatban nem vált be és nem is kivitelezhető - hogy miért azt nem szeretném részletezni, meg nem szeretnék róla vitát nyitni, csak olvasni szeretnék arról, hogy a régieknek mi vált be.

#alvás #hagyományos csecsemőgondozás #időre szoptatás
2019. máj. 16. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Írtam privát üzenetet!
2019. máj. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A regiek Spock-ra eskudtek. O irt olyan gyakorlati tanacsokat, amiket az 50-es evekben hasznaltak, aztan ezt frissitettek, de meg sok minden megmaradt belole a tartalmat tekintve, ami a kor szellemiseget koveti.


Bar attol fugg, mit ertesz a regiek alatt, mert az igazan regiek a biologiai normat kovettek, az osztoneikre hallgattak elsosorban, naluk volt ugye az egyuttalvas, hosszan szoptatas, hordozas, sirninemhagyas, szoval minden olyan, amit Jean Liedloff az Elveszett boldogsag nyomaban c. konyveben ir az egyebkent ma is letezo jekana torzsrol.


Otleteket lehet meriteni mashonnan, de vegul ugyis csak az fog bevalni, amit ti magatoknak kikiserleteztek, mert minden baba mas. Nalunk forditva volt, en rendszert akartam mar kezdettol, nem akartam a gyereknek alarendelni magam, de olyan borzaszto volt e skimerito a sirasat hallgatni heteken keresztul, hogy vegul feladtam, es atalltunk azokra a dolgokra, amiket ma valaszkesz neveles cimszoval hangoztatnak (nem szeretem ezt, hogy kotodo neveles, a gyerek mindenkeppen kotodik valamilyen formaban szerintem a szuleihez, ha meg a valaszkeszsegre azt mondom, hogy kotodo, akkor a tobbi nevelesi modszer meg nem az?...).


En azota szemely szerint ugy gondolom, hogy Spock gyakorlati tanacsai meg pl. a Suttogo konyvek max gyujtosnak jok, vagy meg azoknak sem, mert pont azt nem veszik figyelembe, hogy minden gyerek es csalad mas. Bar ennyi erovel az eroltetett valaszkeszseg is szivas a szulonek, es ha az anya nem boldog, az kihat a gyerekre is. Ezert szerintem a konyvek nem segitenek iagazn semmit, max. elbizonytalanitanak, a befele figyeles viszont annal inkabb.


Gratulalok a babahoz, remelem, megtalaljatok a nektek legjobban bevalo modszereket!

2019. máj. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Off.:utána kellett néznem ennek a Spocknak, mert simán a Star Trek ugrott be. 😀
2019. máj. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Spock dr csecsemőgondozás könyve tényleg nagyon jó! Én kötődően nevelem a fiamat, de ezt olvastam és egy csomó hasznos dolog van benne még úgy is, hogy nagyrészt elavult nézeteket vall (anyósom kölcsönpéldánya volt nálam, majd 40 éves könyv)
2019. máj. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Spock saját maga is visszavonta a nevelési elveit. Mikor felnőttek már a gyerekei.

Én akkor tettem végleg le, amikor valami olyasmit írt, hogy a fejreeséstől a gyereknek a jelleme fejlődik.


Szerintem a Pickler Emmi csecsemőgondozás volt a leghasználhatóbb. Igaz, hogy volt benne olyan dolog is, amit el se tud az ember képzelni, mint a tőzegágy.

2019. jún. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!