Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan oldja meg? Járókával...

Ki hogyan oldja meg? Járókával vagy anélkül?

Figyelt kérdés

Egy hét hónapos kúszó-mászó baba anyukája vagyok. A csemetét nem lehet sehol sem magára hagyni (nyilván), így eddig magamra kötve (kendőben) oldottam meg vele a mindennapi teendőket, ami napota kb fél-1 óra elfoglaltság. Viszont a növekvő súlya és aktivitása miatt ez egyre nehezebb, illetve azért mindent nem lehet így sem mindent megoldani. Egy majdnem 8 kilós gyerekkel az ember lányának a hátán porszívózni nem éppen a kellemes kategóriába tartozik. Legalábbis mindenféleképpen gyorsabb és kényelmesebb nélküle.


Ezen megvilágosodva múlt héten be is szereztem egy járókát, ami olyan utazóágyszerű tehát könnyű, így akár tudom tologatni is, annak függvényében, hogy épp hol vagyok.


Nagy örömömben gyorsan fel is hívtam a szintén kisgyerekes barátnőmet, hogy elmeséljem, hogy én most milyen jót tettem magammal (és egyébként a gyerekkel is, mert szereti nagyon).

Nagy meglepetésemre azt mondta, hogy ez neki furcsa és ő soha nem korlátozná ilyen módon a gyereke szabadságát. Annyira meglepődtem, hogy nem kérdeztem meg, hogy ő hogyan oldja meg akkor, ha pl. wc-re megy vagy olyan ételt készít, amit forró olajban süt vagy épp ki kell takarítani a lakást vagy egy gyors hajmosást/zuhanyzást.


Nekünk is van pihenőszék, de az max 10 perc nálunk. A kiságyban (60x120-as) már nem fér el keresztben (márpedig ő csak úgy akar lenni) illetve a kendő sem mindig játszik.


Érdekelne ki hogyan csinálja? Illetve mit gondoltok? Tényleg korlátozom azzal a gyermekem szabadságát, hogy napi maximum egy órára berakom a járókába?


2019. máj. 17. 11:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Én nagyon szerettem volna járókát, olyat vettem, mint te, de túl későn, 10 hónapos volt akkor a lányom, nem szerette, folyton ordított, eladtam. Szerintem semmi baj a járókával, a védőnő azt mondta, napi 30 percet lehet benne.
2019. máj. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
A barátnőd hulye, hogy finoman fogalmazzak. Semmi baja nem lesz a gyereknek a járókától.
2019. máj. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Rövid időre (ébren lévő mozgékony gyereknél nem egyszerre egy órára) a járóka elengedhetetlen. Nem lehet másképp megoldani. Nem azért, mert te mindenáron erőszakot akarnál tenni a gyerekeden, hanem mert a biztonság, balesetvédelem mindent ver. A fent felsorolt esetekben be kell tenni, nem azért, mert jó, bár az is jó, ha egyedül elbabrál, nem kell mindig menni valahova, hanem mert az adott helyzetben szükséges.
2019. máj. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem. korlátozás az lenne, ha egész nap a pihenőszékben lenne, vagy bekötnéd a babakocsiba/etetőszékbe.

Valójában a járókában több szabadsága van, mint amikor magadra kötötted. :)

Az első gyerekünket utazóágyba raktam, ha biztonságban akartam tudni, amíg főztem, elszaladtam wc-re, ilyesmi..

Második gyereknél meg beszereztünk babakarámot. (ezzel a ház bizonyos részeit is le tudom zárni a gyerek elől) A kertben is szoktuk használni mindkettőt, így nem eszi meg a füvet, stb..

2019. máj. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
Felnőtt nő vagy ( elvileg ) , anya, akkor miért befolyásol bárki véleménye is? Nem sziámi ikrek vagytok a barátnőddel, ő így csinálja meg úgy. Nekünk is volt járókánk, magánügyünk, soha senki véleménye nem érdekelt volna ezzel kapcsolatban. Mondjuk másban sem , nem vagyok naiv sem befolyásolható.
2019. máj. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld!


5-ös válaszolónak: Nyilván nem a barátnőm véleményére fogom alapozni a saját és a gyerekem életét. Nem is a csaj szidása a cél, mert egyébként szinte mindenben egy nézetet vallunk (gyerek téma). Csupán érdekelt, hogy aki hasonlóan gondolja, mint ő, az hogyan csinálja!

2019. máj. 17. 12:14
 7/14 anonim ***** válasza:
33%

Ajtóra szerelhető ráccsal oldottam meg, amit a nappaliajtóra tettem.

Most is így lesz, most a nappalibol nyílik 2 szoba, ott lesz egy kis ajtó, plusz ki a konyha felé. Így a nappaliban fog majd kuszni mászni, a konyhaból meg ralátok.

Soha nem korlátoztam jarókaba a gyerekemet, főzés közben is jött velem, az olajos dolgokat a hátsó lángon oldottam meg, mosdóba amúgy jött utánam.

2019. máj. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Nekünk nem volt. Vettem egy babakarámot, és annak az elemeivel barikádoztam el azokat a helyeket, ahová nem akartam, hogy menjen a baba. Így garázdálkodhatott nyugodtan, lekötötte magát, én is haladtam, persze azért fél szemem rajta. Ha wc-re mentem, vagy ki a futárhoz, ilyesmi, akkor addig betettem a kiságyba.
2019. máj. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Az ébren töltött óráinak a 95%-át a játszószőnyegen töltötte a lányom 1 hónapos korától kezdve.Ettől függetlenül ha úgy éreztem neki az a biztonságos ,hogy járókába tegyem akkor beletettem.(Az úton se hagyja az ember a gyereket szaladgálni,csak mert nem akarja korlátozni)A mai napig beleteszem, ha sütőbe nyúlok vagy fél percig csak egy dologra próbálok koncentrálni.Elvan benne gond nélkül.

Szerintem nem korlátozod, hanem a biztonságát nézed.

Amúgy 9 és fél hónaposan járt az ,,agyon korlátozott" gyerekem:) Szóval olyan nagyon nem szenvedte meg a dolgot.:)

2019. máj. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
Ha elvan benne a gyerek akkor szerintem nagyon jó a járóka. Én a bábánál a kiságyat használtam úgymond járókának de inkább azért mert pici a korkülönbség, és kettesben hagyni őket aztán tényleg veszélyes lett volna anélkül fél percre is. Az nagyobb fiam baba korában nagyon sírt benne. A konyhán babarács volt, ha főztem nem jöhetett be de ráláttam. Akkor fürödtem ha aludt vagy este. Pisilni jött velem..
2019. máj. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!