Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés
Hosztafi Erna nevű felhasználó kérdése:

150ml tápszer 3 óránként az nem sok?

7 hetesen 150ml tápszert eszik a kisfiam(szül.súly:4280)valamikor még ezt sem tudja kivárni,őrjöng,nem alszik illetve eszi,szívja az öklét.Fogyóztattuk is,m.A doktornő szerint túlsúlyos,na az kész tragédia volt,3 óra orditás.Nem kínzom!

Keress kérdéseket hasonló témákban: tápszer, baba, túletetés

máj. 17. 14:59  Privát üzenet  

A válaszok
De, rengeteg! Nekem kb 5-6 hónaposan evett ennyit a fiam, pedig ő sem volt kis darab.

A válasz 16%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont máj. 17. 15:03 Privát üzenet
Fogyóztattad? ☹️ Ahh... Én ezt nem értem. Miért kell ragaszkodni minden áron a tankönyvi példához? Igen soknak tűnik, de ha ő ennyit igényel, akkor ennyit eszik. Az én fiam 2hónapos korára megduplázta a születési súlyát. Majdnem megevett a drnő. Most meg 16hónaposan sovány, annyit megy, hogy egyszerűen lemozogja nem ér rá enni, most ez a baj. Te vagy a babáddal neked kell tudni a jelzéseiből, hogy éhes e. Ha az ne hagyd ordítani, mert most éppen nagyobb az átlagnál.

A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont máj. 17. 15:04 Privát üzenet
Nekem 7 hónapos sokszor a 120-at is alig eszi meg. Normal sullyal szuletett

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont máj. 17. 15:08 Privát üzenet
Na jo de ha nem adsz neki akkor éhezni fog? Az én lányom is zabagép volt, fél évesen 10 kg volt. Ahogy nőtt,meg a hozzataplalas is segitett,megnyúlt,most teljesen átlag.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont máj. 17. 15:56 Privát üzenet
Hát a 7 hónapos fiam eszik ennyit. Kicsit sok szerintem.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont máj. 17. 16:39 Privát üzenet

4 hónapos babának való adag. Az én fiam eszik ennyit 4 hósan és 4150 volt a szuletesi sulya.

Mennyi a sulya a babádnak?

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont máj. 17. 16:54 Privát üzenet
Nem éhes, hanem jön a foga. (Tömi az öklét, jól esik neki a cumit rágcsálni.) Nem túl gyakori ilyen idősen, de előfordul. És nem akkor kezd fájni a fogzás a babának, mikor megjelenik az ínyén a fehér csík, hanem hetekkel korábban.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont máj. 17. 17:04 Privát üzenet
7 hetes babának rengeteg... Ismerek olyat, aki 100 ml-ket adott a babájának pár hetesen, mondanom se kell, hogy hatalmas lett a gyerek. Indok, ugyanaz volt, hogy a gyerek kikövetelte. Hát nem, a sírás nem feltétlenül jelenti, hogy éhes, ebben az esetben sírhat attól is, hogy fáj a hasa vagy foga, lehet pont azért mert megterheled a rengeteg tápszerrel. A dobozon fel van tüntetve az ajánlott adag, nem viccből... Nem játék a gyerek, annyit eszik, amennyit adnak neki, ha nem hagyja abba magától az evést csak azért van mert pici! Nehogy már a pár hetes baba diktálja a felnőttnek mennyit egyen, azért van a szülő.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont máj. 18. 07:27 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ti meddig keltettétek 3 óránként babátokat enni?
A ti 4-5 hónapos tápszeres babátok mennyit eszik és hány óránként?
3 honapos tapszeres baba 2-3 orankent felebred es sir ejjel. Miert?
Normális, hogy tápszer mellett is 3 óránként kel enni?
2 hetes babam 2-3 óránként eszik 90 ml tápszert. Este 9 től reggel 8ig csak 1szer. Nem sok ez?
5 hós a babám. Este 7-8 között elalszik és kb. éjfélkor kel fel először enni, aztán pedig 3-kor majd 7 körül. Ezt követően kb 3 óránként eszik nappal (is). Nem gond, hogy 7-8x eszik egy nap?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!