Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az hogy lehetséges, hogy egy...

Az hogy lehetséges, hogy egy gyerek jobban szereti/ragaszkodik/bízik a nagymamában mint az anyukájában?

Figyelt kérdés
Akkor az a nagymama biztos nem heti 1szer találkozott vele hanem gondolom állandóan jelen volt. Heti egy találkozástól (és persze ha az anyuka imádja a babáját,és foglalkozik is rendesen vele) nem történhet ilyen ugye? Pont itt olvastam azt hiszem egy ilyen kommentet csak régi volt ahhoz h oda írjak kérdést.

2019. máj. 18. 06:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Azért mert a nagymama őszintébb a gyerekkel, több tudást kap tőle. A gyerek is érzi ki a bölcsebb, tapasztaltabb. A szeretetnek nincs mértéke. A szeretetben önmagunkat adjuk és egyidőben csak egy emberre lehet koncentrálni. Tehát akinek a hiányát jobban érzi, avval kedveskedik. És hanyagolja, akivel sokat van.
2019. máj. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Lehetséges



De az nem átlagos nagymama-unoka kapcsolat



Egyébként sokszor csak úgy tűnik.

Anyuka természetes, hogy ott van.. Fegyelmez, nem enges dolgokat. A nagymama pedig a játék, móka, kacagás... Emiatt tűnhet úgy

2019. máj. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha a mama neveli nyilván hozzá ragaszkodik. Egészséges családban, ahol az anya az anya! , ott ilyen nincs 🙂 van a mami ahol mindent szabad és nyilván imádja a gyerek, és van Anya, aki a minden 🙂
2019. máj. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, az anya folyamatosan a gyerekkel van. Neveli, tilt, ergo nem csak móka es kacagás vele az élet. A nagymama nem nevel, kb semmit nem tilt, tehát csak az örömünnep jut felőle a gyereknek. Evidens, hogy a gyereknek ez jobban tetszik. De ez nem jelenti azt, hogy jobban szeretné, vagy jobban ragaszkodna hozzá: csak azt jelenti, jobb szórakozás a nagymamával lenni. A bizalom meg a kesobbi idokre vonatkozik. Sokan vannak, akik a tavolabbi rokonnal, vagy ismerossel konynebben meg tudnak beszelni dolgokat, veluk vannak bizalmasabb viszonyban a szulok helyett. Ez se problema es ez kb semmi összefüggésben nincs a szülői szeretettel és törődéssel.
2019. máj. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is imádja a mamát, ha ő ott van, mi az apjával láthatatlanok vagyunk. Persze mi nem engedünk meg mindent, nem tömjük csokival, stb. De nekem nincs ezzel bajom, tudom helyén kezelni.
2019. máj. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Anno en is sokkal jobban szerettem a mamám. Türelmesebb volt, segitett mindenben es ez felnőtt koromban is igy volt. Ma már nem is tartom Anyukámmal a kapcsolatot, egyáltalán nem is hiányzik, a Mamám annál inkább, de mar sajnos nem él.
2019. máj. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Anno én is sokkal jobban szerettem a mamám. Iskolaköteles, azaz 6 éves koromig náluk nevelkedtem. Falun, míg a szüleim a megyeközpontban laktak. Így aztán a vidéki életet is mindig jobban szerettem, mint a városit. Egyedüli, ami nem tetszett a nagyszüleimben, a bigott vallásos mivoltuk. A nálam másfél évvel idősebb nagybátyámból, akivel gyakorlatilag együtt nevelkedtem, pap lett, míg én végig kitartottam megveszekedett ateistának. Ez örök ütközőpont volt a mamám és köztem, ennek ellenére azonban nagyon szeretett.
2019. máj. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De ez érthető,mert nála nevelkedtél, a 6os válaszolónál is biztos jó oka van,hogy az anyukájával nem jó a viszony. Én arra gondolok,hogy normál esetben ahol heti egyszer mamázik a baba/gyerek,persze szereti őket és szeret náluk lenni,de nem fog jobban ragaszkodni hozzájuk a szülei helyett? Olyan volt már,hogy a gyermeketek sírt mert nem akart hazamenni veletek a mamától? Az enyém még kicsi,és lehet,hogy kicsit jobban imádom mint kéne😁 de nekem nagyon rosszul esne egy ilyen.
2019. máj. 19. 17:10
 9/11 anonim válasza:

A 4-es válaszolóval értek egyet.


Minden éremnek két oldala van. Rengeteg családot ismerek, ahol folyamatos konfliktusforrás, hogy a nagymama szándékosan elkapatja a gyereket, ezzel gyakorlatilag keresztbe húzva az anyai nevelést és persze szeretetet bezsebelve ezáltal a gyerektől.


Hatványozottan igaz ez azokban az esetekben, ahol az anya egyedül neveli a gyereket és arra kényszerül, hogy ő legyen egyben az apa is, ezért általában valamivel szigorúbb, és ott tulajdonképpen a gyerek fejében az anya testesíti meg az apai szigort, a nagymama pedig az anyai feltétel nélküli szeretetet és engedékenységet. Ezért érezheti azt helyenként a gyermek, hogy nagymamát jobban szereti.


Szerintem felnőttként azért érdemes lehet kicsit átértékelni a dolgokat és feltenni magunknak a kérdést, hogy vajon az-e a jó, aki mindent megenged és mindennel egyetért ...


Remélem tudtam segíteni :)

2019. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nálunk heti egy max 2 mamázás van,2 mama van. Elvan jól velül,aludt is már mind2nél és nem volt gond,de látom h minket ( anya,apa) jobban szeret. Jó lenne ha így is maradna,a mamák nálunk nem akarnak keresztbe tenni,mindig kérdezik,hogy éppen mit ehet meg ilyesmit,ugyj ezzel nincs gond. Meg hát még kicsi,nem kell fegyelmezni,csak az lenne a jó ha ez így is maradna h ,persze jó a mamánál de nem jobb mint velünk otthon.
2019. máj. 27. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!