Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lenne jobb? Erőltessük?...

Mitől lenne jobb? Erőltessük? Ti hogy indultatok útnak a babátokkal?

Figyelt kérdés

5 napja volt egy autóbalesetem. Nem én voltam a hibás, de az autó belecsúszott az árokba, nagyon megijedtem. Szerencsére nem esett bajom, egyedül voltam, de azóta félek, hogyha a kislányunk is ott lett volna, mi lett volna... Vagy ha komolyabb baleset történik. Sosem tudnám magamnak megbocsátani.


Egy éve van jogsim, napi szinten vezettem eddig, szinte mindenhová autóval megyünk/mentünk. Biztonságos az autóm is, és ez bárki szerint megtörténhet akármikor. Mégsem vezettem már lassan egy hete... Egyszerűen félek. Pedig sosem volt bajom a sebességgel, nem az a sofőr vagyok, aki feltartja a forgalmat, és 40-nel közlekedik. Nem ez volt rám a jellemző. A párom szerint pont most kéne vezessek, hogy megnyugodjak, ne a félelem rögződjön. Jövőhéten mennünk kéne a picivel vidékre, kettesben. 60 km, de most azon gondolkozom, hogy inkább megvárom, amíg a párom végez a munkájával, vagy rábeszélem anyukámat, hogy vigyen el minket.


Ti hogy szoktatok nekiindulni a babával? Most olyan félelem van bennem, hogy úgy érzem, még egy 10 perces út is leszívná az energiámat.


2019. máj. 18. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Még a hosszabb út előtt menj vezetni, először egyedül. Utána látni fogod, hogy megy.
2019. máj. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amig nagyon rettegsz vezetni, addig inkabb egyedul ne vezess, uljon melletted valaki!

A tul nagy ovatossag is balesethez vezethet! Elso utad inakbb a kozeli boltba legyen, ne 60km-re videkre!

2019. máj. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Muszaj vezetni, kulonben benned marad. Belem egyszer hatulrol csattantak ugy, hogy en alltam a keresztezodesben, hogy elsobbseget adjak. Azutan, mikor meg kellett allnom lampanal, barhol, mindig rettegve figyeltem a tukrot es levert a viz ha valaki lenduletesebben erkezett mogem. Kb 2 honapba telt, hogy elmuljon ez az erzes.
2019. máj. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ég világon bármikor történhet baj, úgyhogy ez miatt felesleges folyton félni!

Ha más vezet is bőven akadhat bajotok...

Sőt a házból sem kell kimenni érte!


(Velünk az történt, hogy az álló autónkba jött bele hátulról egy furgon, mögöttem ült a 2,5 évesem, 2 nap múlva pedig kb 40perces út vàrt rám mert mennem kellett szülés indításra a 2. babával - télen, csúszós, meredek szar úton koràn reggel, szóval mèg sötét is volt - eszembe sem jutott aggódni a körülmények miatt)

2019. máj. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Vezess,de elöször egyedül,és ne messzire.Férjemnek is sikerült árokba csusznia,pedig ovatosan vezet,lassan 20 éve,és ott voltunk mi is(2 gyerekkel nyaraláskor,szoval haza is kellett onnan vezetnie,nem volt más választása) ha van biztonságos gyerekülés,nem lehetett volna baja a babádnak se hacsak nem ll fejre az auto
2019. máj. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen hamar csak lehet, vezetned kellett volna. Most csak táplálod ezt a félelmet. Nekünk is volt balesetünk (nem túl komoly), a férjem vezetett, és amint elvégeztük a papírmunkát, indultunk tovább, nem kért meg rá, hogy vezessék én.


Ülj be autóba amilyen hamar csak tudsz, akár már ma, és tegyél néhány kört. A jövő heti utazást pedig ne mondd le, az egy remek alkalom, hogy legyőzd a félelmedet.

2019. máj. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!