Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj ha a baba előbb...

Nem baj ha a baba előbb hasról hátra fordul és nem fordítva?

Figyelt kérdés

A fiam 3,5 hónapos. Pontosabban pár nap múlva 15 hetes. A múlthéten kezdett jobban mocorogni. Párszor elfordult hátról oldalra, de mindig csak az egyikre. Tegnap és ma pedig hasról hátrafordult, itt is csak egy irámyba amúgy. De azt szerintem teljesen jól csinálta. Nem eldőlt, hanem felemelte a jobb kezét, majd addig ügyeskedett mig előbb letette a fejét majd elfordult az oldalára onnan meg tovább lökte magàt, hogy teljesen a hátán feküdhessen újra. Tegnap 1x, ma 3x egymás után megcsinálta. A múltkorában azt mondta a védőnő, hogy normál esetben előszõr hátról hasra fordulnak. Ha fordítva csinálják, akkor lehet hogy késni fog a hasra fordulás, tehát nem 6 hanem akár 7 hónapos is lesz mire azt megcsinálja. Tapasztalatokra lennék kivancsi.

Nem parázok, mert ezt sem vártam, nem is erőltetem a mozgást. Annyit teszek csak hogy napi 6-7x hasrateszem és amig szivesen elvan, addig hagyom. Ez alkalmanként változó, kb 5-10 perc, max 15.



2019. máj. 20. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. máj. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, és az sem valószínű, hogy csak hónapokkal később fog hasra fordulni. A lányom is először hasról fordult hátra és 7 hónaposan más már ült.
2019. máj. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy baj. 😊 Ugyanígy kezdte a nagylányom, 6 hónaposan már mászott és ült. A kicsi nekem is 14 hetes, ő is hasról fordult át először múlt héten.
2019. máj. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a jellemzőbb


Hasról könnyebb hátafordulni



De nincss jelentősée

2019. máj. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!