Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy ennyit eszik?

Normális hogy ennyit eszik?

Figyelt kérdés

4 hónapos lány baba. Már 100% tápszeres 2.5 hónapos kora óta.

Kis súlyjal született, 2420 grammal. Most 6650 gramm.

Napi 6* eszik vagy 7* kb 200 ml per alkalom. Kevesebbel nem lakik jól, visít amíg ezt meg nem eszi..

Ez így oké?? Azt mondják kg*150 ml. Akkor neki 990 ml körül kellene egy nap. Ezzel szemben 1400 ml tuti megeszik..


2019. máj. 22. 13:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Mindaddig normális, amíg nem kezd el egészségtelenül elhízni. Tapasztalat, hogy a tápszeres babák kövérebbek, mint az anyatejesek. Esetleg a védőnő nem tudna ebben szakszerű tanácsot adni? Lassan a hozzátáplálást is megkezdheted, a gyümölcsök, zöldségek is laktatnak és nem olyan kalóriadúsak.
2019. máj. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Védőnővel azt beszéltem, hogy kezdjük el a zöldség gyümiket kóstoltatni, 5. hó után már húst is.

Hétvégén tervezem kezdeni.

Kíváncsi vagyok hogy tetszik majd neki :)

Amúgy engem folyton azzal idegelt a gyerekorvos is hogy kicsi a súlya, hetente mennünk kellett vele kontrollra méregetni, mostmár azt mondták nem kell mert kezdi magát összeszedni.

Pedig én sose látom olyan kicsinek mint ahogy mondták, szép formás baba, a combja hurkás picit és ennyi, nem egy dagi az tény, de nem is vékony, szóval nem értem miért piszkáltak mindig azzal hogy kicsi

:(

2019. máj. 22. 13:34
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tápszerrel is igény szerint kell táplálni, az ajánlott mennyiség egy irányszám, babánként eltérő. Annyit adj neki, amennyit kér és amennyitől elégedett. A szoptatott csecsemő szájából sem tépik ki a cicit, hogy "Ho-hó, megetted az adagodat!" Te se tegyed!
2019. máj. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kislanyom 4 hónaposan 6400g volt. 3040g-mal született. Mindig azt mondták, hogy sok a súlya(nem a védőnő vagy a doktornő) . Na de ezzel az a baj hogy 2 hónapos kora óta 90-120ml tápszert eszik és most 8 hónapos. Elkezdtük a hozzátáplálást akkor csökkent ez a gyors gyarapodás. Most 8,5-9kg. Rengeteget mozog de még mindig nem eszik többet. Doktornő azt mondta tudja ő hogy mennyi kell neki és rendben van a súlya. Tehát ne aggódj!
2019. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem rengeteg. Biztos, hogy nem minden alkalommal azért sír, mert éhes, csak így egyszerűbb.
2019. máj. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem is halálra idegesítettek a méregetéssel, közben meg arányos, formás volt a kislányom. Állítólag nem úgy hízott, ahogy elő van írva, közben kiderült, hogy a védőnőnek egy ezeréves táblázata van. A gyerekorvos adott egyet a legújabb nemzetközi ajánlásról, amiben bőven benne volt. Amikor szóltam, hogy minden rendben és nem méregetem nála hetente pucéran a babát, megsértődött.
2019. máj. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem egyszerűbb, 140et szoktam neki adni elsőre, utána ahogy elfogy üvölt teli torokból, semmivel nem lehet megnyugtatni, rá sem bagózik sem a ringatásra, se a becézésre, semmire. Csak üvölt mint egy kis sakál. Ha visszaadom a szájába a cumisüveget úgy szívja mint egy őrült. Utána még kap 60 milit, ahogy azt megeszi már jókedvű is.Lehet én vagyok debil de szerintem éhes ilyenkor..
2019. máj. 22. 13:52
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem soknak tünik. Az én 4 hos fiam 170mlt eszik 4x és 1x reggel 200mlt mert átalussza az éjszakát. Persze néha este is kéri a 200ml-t mostanában.

Vitatkoznom kell az elsővel, mert azt tapasztaltam, hogy amig a babam anyatejet is kapott, úgy hizott, hogy az hihetetlen, amióta nincs tejem 1 honapja, lassabb lett a hízása is.

Az en fiam 4 kg feletti volt, most 7,5kg szoval lehet, hogy egy kicsit tenyleg sokat eszik. Persze vannak babák, akik akkor is bömbölnek a kajáért, mikor folyik vissza a szájukon, ilyen volt a nagyfiam is, tehát lehet, hogy tenyleg nem éhes. Mindenesetre próbalj kostoltatni, én is elkezdtem, es mar tudom, hogy az enyem utalja az edeset, kopi ki az almat, de a repa bejon neki, szoval...


Amugy ha a vedono vagy a doki nem szol h sok, akkor nem sok, nekunk azt mondjak mindig, h sokat eszik, holott az ajanlast eszi...

2019. máj. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Láttam már 12kg-os 8 hónapost, akinek az anyjának az agyára ment az igény szerinti szoptatás, és minden nyikkanásra szoptatta a gyerekét. Ez ugyanaz a modell tápszerrel. A gyerek addig eszik, míg el nem fárad az evésben.
2019. máj. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hétvégén elkezdem a kóstoltatást, akkor tölti a 4 hót :)

Eleinte elég volt hogy nem vettem ki a szájából a cumisüveget, 1-2 percig és megnyugodott. De már nem tudom ezzel se "átverni" mert ha már üres ő maga kiköpi..

Arra is gondoltam, hogy lehet kellene a tápszerbe valami sűrítő? pl Sinemil vagy ilyesmi

Majd megkérdezem a védőnőtől, mert mintha hallottam volna már, hogy azért nem laktatja mert híg (persze előírás alapján csinálom, de lehet neki ez híg és nem elég laktató)

2019. máj. 22. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!