Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 éves a lányom, oviba nem...

2,5 éves a lányom, oviba nem veszik fel, vigyem el magán oviba/bölcsibe?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok a 2,5 és 1 éves gyerekeimmel. A nagyot nem veszik fel oviba, mert novemberi, csak 2020-ban. Van a közelben egy magámovi, de valahogy fenntartásaim vannak. Nem a hellyel, az tetszett nagyon, hanem hogyha a kicsivel úgyis itthon vagyunk miért adjam be? Sok érvet olvastam mindkettő mellett és ellen is. Nektek mi a véleményetek, ha egy gyerek csak majdnem 4 évesen megy közösségbe?
2019. máj. 22. 13:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Miért, nem jársz vele sehová? Csak otthon van a 4 fal között?
2019. máj. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Az adott gyereket kell mindig nézni. Úgy érzed szüksége van már a közösségre? Ha igen akkor próbáljátok ki a magánt. Az én gyerekem nem volt érett hozzá 2.5 évesen, ugyhogy otthon volt velem.
2019. máj. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
6%
Ingerszegény környezet, nekem azt mondták régebben. Még csak bölcsibe mehetett. Te tudod.
2019. máj. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%
Ha betölti novemberben a 3. évét, a körzetes ovi köteles felvenni, járj utána! Jót tesz a közösség, sokat fog tanulni. Én nem vinném magánba havi 60 ezerért. Elég, ha bejár heti 3 napot, de akár minden nap is mehet és elhozod ebéd után. Én is itthon vagyok a babámmal, az ovois lányom itthon van velünk péntek-szombat-vasárnap-hétfőn és kedd-szerda-csütörtök egész nap ovi. Neki nagyon jó így, bent is alszik (itthon soha nem alszik, ott simán), sok barátja van, mostanában mondta, hogy később menjek érte. Neked is több idő jut a babádra, elviheted ringatóra, vagy baba tornára, ezek nagyon jó programok. Az oviban rengeteg élményt szerez, mennek kirándulni, sokat tanulnak egymástól is. Ne hagyd magad lerázni, kérd, hogy 3 évesen vegyék be! A bölcsisek is ha évközben töltik a 3-at, simán átmehetnek az oviba akár akár januárban is!
2019. máj. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Enyém decemberi, bölcsiben töltötte azt az évet. Nagyon klassz év volt, jó barátokkal együtt ment oviba és később tovább iskolába is. Bár sajnos itt voltak váltoizások, de egy kislánnyal 2,5 éves kora óta együtt jár, szinte testvérek :D
2019. máj. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ahogy a gyermeket igenyli! Nekem is 4 lesz mire kezdi az ovit, lett kozben egy tesoja is, ugyhogy mi itthon voltunk. Iden megy oviba. Semmi hatranya nem szarmazott abbol, hogy maradt, meg elonyere is valt mert igazi ovierett gyerek lett belole!

Igaz mi jarunk mindig minden fele, minden nap vannak programjaink, szoval nem unatkozik. Jarunk jatszoterre, jatszohazba, kirandulni.

A lenyeg, hogy ha igenyli a gyerek tarsasagot azt valamilyen uton biztositsd Neki! 😃

2019. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem telik úgy el nap, hogy ne menjünk el otthonról. Heti 3-szor pedig megyünk gyerektársaságba egész napra. Nagyon élvezi a társaságot, de ha magunk vagyunk azt is szereti, nem érzek különbséget. Az ovi pedig nem köteles felvenni, jogszabályba van írva, jogászok a szüleim, kerestek kiskaput, nincsen! Ha van évközben üresedés felvehetik, de akkor sem kötelező, mert augusztus 31-ig nem tölti be a hármat. Itt pedig nincsen hely, szóval üresedésről itt nincs szó, pláne hogy évközben iskolát se szoktak kezdeni, miért lenne üresedés?!
2019. máj. 22. 14:18
 8/18 anonim ***** válasza:
Én megpróbáltam 2 és fél évesen a bölcsin, mert társaságkedvelő, azt hittem jó lesz neki. A pici melett meg valamennyit dolgozni is tudtam otthon. Hát nem jött be, a pici folyton beteg volt, a nagy nagyon anyás lett, nem akart menni. Inkább kivettem. Szerintem -és más is ezt mondja- tudják hogy otthon vagy a másikkal.
2019. máj. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Óvónő vagyok és én is itthon tartom a nagyot 4 éves koráig, ő decemberi. Itthon vannak a húgai, plusz sokat járunk programokra, nem unatkozik. Szerintem így a jó.
2019. máj. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Nekem ez annyira fura, Angliában lakom így négy évesen már kötelezően iskola van...
2019. máj. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!