Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire fontos a napirend...

Mennyire fontos a napirend nálatok?

Figyelt kérdés
Szólnátok, ha valaki épp az esti fürdetésre jönne hozzátok, hogy utána már ne babázzon, mert fürdés után mindig alvás van? Párom szerint bunkó vagyok, hogy le akarom rakni a gyereket aludni fürdés után, ahogy szoktam.
2019. máj. 23. 20:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
A fürdés, kaja alvásból nem engednek. Sőt már fürdés előtt se engedtem soha hogy felpörgessék. Mondjuk ezzel a férjem is így van.
2019. máj. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
A napirend nekünk nagyon fontos, de ha rendkívüli esemény borítja fel, arról nem tehetünk, és muszáj igazodni.
2019. máj. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%

Egyik gyerekemnél sem volt napirend, max pàr hètig. Nàluk elèg volt egyszer orvoshoz kellett menni pl és máris borult az egész jó sok időre, úgyhogy nem erőltettem.

A szigorú napirendbe egyébként is beleőrülnék

2019. máj. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
22%
Én sosem voltam ilyen hisztis hárpia.
2019. máj. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom mennyi idős a babátok. Nálunk másfél éves és még mindig nagyon fontos a napirend. Csak akkor borítanám fel, ha valami nagyon különleges dolog lenne.

Egyébként mi is pont így csináltuk. Lehet bunkóság de nem érdekel. A család már megtanulta, hogy hogy zajlik az esténk. Ha meg valaki ritkábban látott jön vendégségbe, akkor megmondjuk, hogy ez van. Eddig még senki sem sértőtött meg, mindenki megértette.

2019. máj. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
Az esti fürdetés és alvás az egyetlen fix pontja a napunknak de ha bármi csúszik az sem a világ vége.
2019. máj. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Másfél évesem van. Már most dacol. Öntörvényű, makacs, egy kőszikla magabiztosságával és egy oroszlán bátorságával. Persze mindez csak a látszat. A világa törékeny és ha bármi változik borul a bili.

Nagyon gondosan ügyelek arra, hogy a megszokott dolgai ne sérüljenek. Nem mondom, hogy nincsenek apró kivételek pl ha ritkán olyan családi program van a déli alvás babakocsiban is kivitelezhető.

Egy kisgyereknek ezek a biztos pontok adnak talajt a lába alá.

Akit pedig zavar ennek a betartása az inkább ne is jöjjön.

Nálunk ebből sosem volt gond hál istennek, de ha lenne is magasról tennék rá, a gyerek az első. Esti fürdetésre meg pláne ne jöjjön senki. Még anyám se jön át még déli alvás előtt se 🤦🏻‍♀️

2019. máj. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ezaz, hogy nálunk is csak a fürdés és az alvás a fix. 4hónapos. És a szomszéd utcából nem tudom miért este fél8-kor kell jönni...
2019. máj. 23. 20:32
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Hát nem azért,de ha valaki pont 7kor akarna jönni babázni hozzank, mikor furdetés esti rituále van, akkor én sem orülnék es illedelmesen elmondanám, hogy jöhet a nap folyamán bármikor, de ne este.

Mondjuk nekunk nincsenek bunko ismeroseink.

A napirend fontos, de nem én eroszakoltam ki, hanem en igazodtam a fiaiméhoz. Az esti fürcsi mindkettőnek fix, de ha nappal megyunk valahova ugy igazitjuk, hogy a kicsi 2-4ig alszik. Szoval ilyen teren rugalmas gyerek, nem esik ketsegbe, ha a babakocsiban bealszik, vagy a hordozoban, tobbnyire 20-30 percekrol van szo.

2019. máj. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
A fürdetés es az esti alvás az nálunk is fix. Este 8 után már amúgy sem fogadok vendégeket, sőt van, hogy már a telefont sem veszem fel. Nappal kicsit rugalmasabb vagyok, ott a reggeli ébredés időpontjától függ minden, ill. a nagytesóhoz alkalmazkodunk, oviba hozni-vinni.
2019. máj. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!