Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Mennyire fontos a napirend nálatok?

Szólnátok, ha valaki épp az esti fürdetésre jönne hozzátok, hogy utána már ne babázzon, mert fürdés után mindig alvás van? Párom szerint bunkó vagyok, hogy le akarom rakni a gyereket aludni fürdés után, ahogy szoktam.

máj. 23. 20:12  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
A fürdés, kaja alvásból nem engednek. Sőt már fürdés előtt se engedtem soha hogy felpörgessék. Mondjuk ezzel a férjem is így van.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/18Időpont máj. 23. 20:16 Privát üzenet
A napirend nekünk nagyon fontos, de ha rendkívüli esemény borítja fel, arról nem tehetünk, és muszáj igazodni.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/18Időpont máj. 23. 20:17 Privát üzenet

Egyik gyerekemnél sem volt napirend, max pàr hètig. Nàluk elèg volt egyszer orvoshoz kellett menni pl és máris borult az egész jó sok időre, úgyhogy nem erőltettem.

A szigorú napirendbe egyébként is beleőrülnék

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/18Időpont máj. 23. 20:24 Privát üzenet
Én sosem voltam ilyen hisztis hárpia.

A válasz 22%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/18Időpont máj. 23. 20:25 Privát üzenet

Nem tudom mennyi idős a babátok. Nálunk másfél éves és még mindig nagyon fontos a napirend. Csak akkor borítanám fel, ha valami nagyon különleges dolog lenne.

Egyébként mi is pont így csináltuk. Lehet bunkóság de nem érdekel. A család már megtanulta, hogy hogy zajlik az esténk. Ha meg valaki ritkábban látott jön vendégségbe, akkor megmondjuk, hogy ez van. Eddig még senki sem sértőtött meg, mindenki megértette.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/18Időpont máj. 23. 20:28 Privát üzenet
Az esti fürdetés és alvás az egyetlen fix pontja a napunknak de ha bármi csúszik az sem a világ vége.

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/18Időpont máj. 23. 20:29 Privát üzenet

Másfél évesem van. Már most dacol. Öntörvényű, makacs, egy kőszikla magabiztosságával és egy oroszlán bátorságával. Persze mindez csak a látszat. A világa törékeny és ha bármi változik borul a bili.

Nagyon gondosan ügyelek arra, hogy a megszokott dolgai ne sérüljenek. Nem mondom, hogy nincsenek apró kivételek pl ha ritkán olyan családi program van a déli alvás babakocsiban is kivitelezhető.

Egy kisgyereknek ezek a biztos pontok adnak talajt a lába alá.

Akit pedig zavar ennek a betartása az inkább ne is jöjjön.

Nálunk ebből sosem volt gond hál istennek, de ha lenne is magasról tennék rá, a gyerek az első. Esti fürdetésre meg pláne ne jöjjön senki. Még anyám se jön át még déli alvás előtt se 🤦🏻‍♀️

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/18Időpont máj. 23. 20:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ezaz, hogy nálunk is csak a fürdés és az alvás a fix. 4hónapos. És a szomszéd utcából nem tudom miért este fél8-kor kell jönni...

# 8/18Időpont máj. 23. 20:32 Privát üzenet

Hát nem azért,de ha valaki pont 7kor akarna jönni babázni hozzank, mikor furdetés esti rituále van, akkor én sem orülnék es illedelmesen elmondanám, hogy jöhet a nap folyamán bármikor, de ne este.

Mondjuk nekunk nincsenek bunko ismeroseink.

A napirend fontos, de nem én eroszakoltam ki, hanem en igazodtam a fiaiméhoz. Az esti fürcsi mindkettőnek fix, de ha nappal megyunk valahova ugy igazitjuk, hogy a kicsi 2-4ig alszik. Szoval ilyen teren rugalmas gyerek, nem esik ketsegbe, ha a babakocsiban bealszik, vagy a hordozoban, tobbnyire 20-30 percekrol van szo.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/18Időpont máj. 23. 20:48 Privát üzenet
A fürdetés es az esti alvás az nálunk is fix. Este 8 után már amúgy sem fogadok vendégeket, sőt van, hogy már a telefont sem veszem fel. Nappal kicsit rugalmasabb vagyok, ott a reggeli ébredés időpontjától függ minden, ill. a nagytesóhoz alkalmazkodunk, oviba hozni-vinni.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/18Időpont máj. 23. 20:51 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nektek milyen a 16 honapos napirendje? Mikor kel ; mikor fekszik? Miket eszik? Tényleg fontos a napirend?
Mikor lett babátok igazán fontos tényező az életetekben? Mikor lettetek főleg anyák?
Anyukák, számotokra mennyire fontos a napirend betartása, ha más vigyáz a babára? Én megőrülök ettől!
Miért nem érti a párom, hogy fontos a napirend?
Ti mindig ugyanakkor szoktátok kivinni levegőztetni a babát? Vagy ilyenkor mennyire fontos a napirend hogy ugyanakkor vigyük ki?
Tényleg ennyire fontos a napirend? De hogy alakítsam ki, ha minden nap máskor ébred?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!