Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félek hogy belefullad a...

Félek hogy belefullad a bukásába, mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 hónapos és nagyon bukós lett mostanában. Védőnő szerint nem vészes, mert csak kis mennyiséget bukik vissza és nem is minden evés után, de nekem így is félelmetes, mert sose tudom nyugodt szívvel letenni evés után. Miután evett, büfiztetem (sikerül is) és sokszor bukik egy kicsit, akkor leteszem az ágyába, de sokszor még órákkal később is jön büfi vagy akár bukás is. A múltkor is 2 órával később láttam, hogy csurog a szája szélén. Máskor meg hallani a légzésén, nyelésén még sokáig, hogy bizony nyeli vissza a tejet és küzd vele, néha egészen félelmetes hangokat ad ki, köhög... de szerencsére levegőt kap közben.


Ez napközben még oké, mert ott vagyok, hallom, ha köhög felemelem, ha látom hogy csurog oldalra fordítom, stb.

De rettegek attól, hogy éjszaka álmában is bukik és én nem veszem észre, és belefullad...

Háton alszik, mert szakértők szerint minden szempontból az a legbiztonságosabb. A védőnő szerint nem kell aggódnom, mert álmában nem bukik a baba, ha kell akkor felébred és elfordítja szépen a fejét. Amúgy is úgy fekszik hogy hiába van hanyatt, a fejét oldalra hajtja. De én akkor is nagyon aggódom emiatt. Hiszen amikor a büfiztetés fontosságáról van szó, akkor is az az egyik szempont, hogy ne fulladjon bele a bukásába, nem? Én büfiztetek, de sosem tudom, eleget-e, ahogy mondtam, órákkal később is képes bukni, hiába sikerült előtte több büfizés is...


Ti nem aggódtok emiatt? Mit tehetek azért, hogy biztonságosabb legyen az éjszaka és én is kevésbé rettegjek?

Légzésfigyelőnk van, de attól is félek, hogy ha megszólal már nem tudnék rajta segíteni (voltam baba-elsősegély tanfolyamon, de akkor is félek, hiszen az orvosoknak sem sikerül mindig minden, hát még egy laikus, pánikoló szülőnek vészhelyzetben)


2019. máj. 24. 05:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Nem aggódtam rajta mivel az én fiam hason alszik, természetesen légzésfigyelővel. Annyira nem öröktől való a hason altatás, hogy elárulom, hogy az újszülött intenzíven az inkubátorban lakó babák közül akit lehet hason altatnak. (nyilván van olyan baba, aki nem tud hason aludni). Szóval ha van légzésfigyelőd nyugodtan tedd hasra.
2019. máj. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Jav: ördögtől való
2019. máj. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nekem a harombol ket gyerekem bukos volt (nagyon) es en is haton altattam. Etetes utan nem raktam le oket jo ideig, akkor volt bufi es bukas is. Utana ha buktak is, akkor valoban oldalra forditottak a fejukat, meg eleve ugy aludtak inkabb, sot, az alvas kozbeni bukas nagy resze akkor tortent, amikor mocorogtak, nyujtozkodtak, pukiztak vagy a labukat emelgettek, szoval eberebbek voltak akkor is. Jah, igen, a bufiztetesnek nem csak azert van jelentosege, hogy ne bukjanak, hanem amiatt is, hogy minel kevesebb levego maradjon a gyomrukban, mert sok baba hasfajos (az enyem is az volt) es ha nem bufizett jol, akkor meg jobban kinlodott a hasfajas miatt.

Nem volt igazabol felrenyeles sem, tenyleg kifolyt szepen, aminek ki kellett folynia, vagy visszanyeltek.

Megoldas lehet egyebkent, ha az agy veget megemeled valamennyire, hogy a feje magasabban legyen, igy nem tud visszafolyni a tej olyan konnyen, amikor fekszenek.

Ha nagyon bukik, akkor beszelj az orvossal es irhat fel suritot, ami szinten segithet sokat.

2019. máj. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%
Mindkét gyerek hason aludt/alszik, azért az nem életveszély ám :D mondjuk ha akartam vola, se tudtam volna másképp altatni őket, minden egyéb pózban 5 perc után felébredtek a saját kalimpálásukra. 4,5 hónapos a fiam, most tud néha aludni hanyatt, mert már nem kalimpál annyira önkéntelenül.
2019. máj. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Piciként oldalt altattam, majd hason a hasfájása miatt. Háton nagyon ritkán alszik a mai napig, akkor is ő fordul oda

11 hós.


Nem mondom, hogy mindig nyugodt voltam

De légzésfigyelővel aludt mindig

2019. máj. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a helyzet. Hason alattam a picit, mert hasfájós is volt. Az ágy fej felöli részét meg kell emelni picit, mondjuk egy-egy egyforma vastagságú könyvvel(doki mondta) Akkor is büfiztetni kell ha elaludt kajcsi után. (csak cipeld a válladon, ott is jót tud aludni🙂)
2019. máj. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk nem volt légzésfigyelő, hason aludt.


Ha mindenkire hallgattam volna, h hogy altassam a gyereket, akkor egy rúdra kötözve forgattam volna, mint egy grillcsirkét. Hason a csecsemőhalál, háton a bukásba fullad bele, oldalt fekve deformálódik a csípője. Szóval úgy altattam, ahogy szeretett aludni.

2019. máj. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%
Mindkét babánkat az oldalán altattuk (kipárnázva a hátát) amíg egy helyben maradtak, nekünk "így tanították", pont azért, hogy ha bukik ne fulladjon bele
2019. máj. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Én is paráztam. Alig vartam, hogy át tudja biztonsagosan forditani a fejét es tehessem hasra éjjel, mert a háton altatastól paraztam en is. 1 hos kora óta hason alszik, neha bukik, és kicsorog neki, fel sem ébred rá. Nincs legzésfigyelőnk, és nem volt baj egyszer sem. A nagy is hasonalvo volt, ő 2 hetes korától. Nyugi, tedd hasra, nem lesz baja.
2019. máj. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%
Hason altattam légésfigyelővel, ez így 100% biztonságos.
2019. máj. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!