Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és, hogyan szoktattatok...

Mikor és, hogyan szoktattatok le babátok a cumiról?

Figyelt kérdés
Nálunk csak elalváshoz van, egész nap nincs nála,ki se vesszük a kisagyból a cumit. Babakocsiba is csak akkor kapja meg ha aludna de nem tud. Megkapja és abban a pillanatban alszik. (Fél éves múlt).

2019. máj. 24. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

2,5 èves volt kb, ő folyton cumizott...

Egyik reggel nem találta, én délután megtaláltam, de eldugtam, pár nap múlva jutott eszébe, hogy cumiiiii??? Mondtam hogy nincs meg, beletörődött.

2019. máj. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Nem volt cumija.
2019. máj. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Az én lánykám nagyon cumis volt, és elég sokáig cumizott. Míg bölcsis volt hagytuk, úgy voltunk vele, majd óvódás korában leszoktatjuk. Igen ám, de alig 3 hónappal azután, hogy kezdte az ovit, megszületett a kistestvére. A kezdetektől nagyon közel állnak egymáshoz, de még így is megviselte a kis lelki világát, ezért nem volt szívünk elvenni tőle. Annyira korlátoztuk csak, hogy nem vihette magával sehova, csak otthon alváshoz használhatta. Közben betöltötte a 4-et, és úgy döntöttünk, akkor végleg elhagyjuk. Vettünk neki egy puszi dobós emoji párnát új alvókának, a cumit pedig eltettük(nem mertük kidobni egyből). Mikor haza jött az oviból, az ágyán megtalálta apárnát. Nagyon örült neki. Elmagyaráztuk neki, hogy itt járt a Cumitündér, és elvitte egy kisbabának a cumiját, helyette pedig ezt hagyta. Egy szem sírás nem volt a cumiért. Azt hiszem így volt jó, hogy akkor vettük el, amikor már magától is leszokott volna hamarosan.
2019. máj. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Igaz mi még nem tartunk ott, hogy leszoktassuk a lányunkat, de nővéremék történetét leírom.

Karácsonykor megbeszélték a kisfiukkal, hogy be kellene raknia a cumit a fa alá, mert született egy kisbaba valahol, akinek nagyon kell a cumi és a Jézuska majd hoz neki cserébe ajándékot, amiért ilyen ügyes és jószívű volt. Egy szó nélkül betette a cumit a fa alá. Első éjszaka még kérte párszor, de tesóm mindig elmondta neki, tudod a kisbabànak sokkal jobban kell. Megértette, okos volt. Másnaptól már szóba sem hozta, nem kérte többet. Ő majdnem 3 éves volt ekkor.

2019. máj. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
8 hós lesz a fiam, csak alváshoz adjuk oda, nincs ezzel baj. 2 évesen majd leszoktatom, ha o is ugy gondolja. A lenyeg hogy ne egesz nap legyen a szájában.
2019. máj. 25. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem fogom elvenni tőle, majd magától leszokik.

Sokáig szoptam az ujjam, mai napig emlékszem rá mennyi cseszegetést kaptam. Én nem fogom ezzel zargatni a gyereket és másnak sem hagyom majd.

Le fog szokni róla magától is.

2019. máj. 25. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy elvàlasztottam ciciről,attól kezdve nem kellett neki a cumi.
2019. máj. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja,és 2 éves volt akkor. 7 hónapos korában kapott cumit műtét miatt.
2019. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!