Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen autósülést érdemes venni?

Milyen autósülést érdemes venni?

Figyelt kérdés
Márkára gondolok, vagy az mindegy? Újonnan vagy használtan? Mire figyeljen oda az ember vásárlásnál?

2019. máj. 25. 06:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Attol fugg, mekkora a gyerek, mennyi penzt szantok ra, milyen gyakran jartok autoval. Hasznaltan en nem vennek, mert ha volt az autonal balesete, akkor ferjem szerint nem feltetlenul latszana az ulesen kivulrol, hogy meg rendesen ved-e, pedig amugy mi sok mindenbol hasznaltat vettunk.


Mi ritkan autozunk, de akkor sok orat. Picikent 0-13 kiloig hasznalhato, hattal bekotos autoshordozoja volt (Peg Perego, es nem isofixes, akkor meg nem tudtam, hogy az isofixesek altalaban jobban szerepelnek a teszteken). Kb. 16 honapos kora korul valtottunk Britax Römer Advansafix Sict II-re, ez 9-36 kiloig jo, tehat vegig, egy ido utan le lehet szedni rola egy reszet, es atalakithato nagyobb gyerek szamara.


Ez elore nez, hattal nem lehet bekotni. Hatranya, hogy jelenleg legbiztonsagosabbnak a hattal bekotheto Reboard-okat ajanljak, minimum 2, de idealis esetben 4 eves korig, ehhez vannak ilyen forgathato hiper-szuper draga ulesek, ha gyakrabban autoznank lehet, hogy olyat vettunk volna.


Eloszor amugy egy Cybex 9-36 kiloig jo pajzsosat vettunk, amit nagyon biztonsagosnak irnak, bar az sem hattal van bekotve, arban is eleg jo, de a gyerek uvoltott a pajzstol, igy kizarasos alapon maradt az egyetlen isofixes jo tesztertekelesu elorenezo 9-36 kiloig jo ules. Azt mar szerette. En mar latom a hatranyait, nagyon magasan ul benne, nem tudom, ha magasabb lesz, hogy fog benne elferni, pedig megcsak 3 eves, es atlagosan magas.


De most sem tudnam megmondani, hogy mit vennek helyette. A masodik gyereknel is ugyanezeket fogjuk szerintem hasznalni. Kellene egy kriterium-lista, hogy mi alapjan keresel.


Amit semmikepp ne, az a kocsiba bekotheto mozes. Igen, a baba hatanak jobb, De max 40 km/h-val szabad vele menni, mentos mondta. A masik, hogy minel fekvobb pozicioba legyen benne, ne kelljen teljesen ulnie, ehhez mindenkepp kell elso korben egy autos hordozo. Vannak ilyen gyarto altal 0-sok kiloig hasznalhatok, na olyat ne, mert azok tobbsegeben tobb teher megy a gerincere, hiaba az ujszulottszukito, es elore nezve kell oket bekotni altalaban, ami sokkal kevesbe biztonsagos tudtommal, mert meg nem eleg erosek a nyaki izmaik. (Ezert is javasoljak a 2-4 eves korig hattal bekotest).

2019. máj. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még csak 3 hónapos a kislányom, tudnánk 10 kg-ig az autós hordozóban is vinni, de utána mindenképpen le kell cserélni, ezért gondoltam olyanra, amit újszülött kortól lehet használni, ami dönthető. És jó lenne minél tovább kihasználni, tehát nem csak 18 kg-ig, hanem 25, vagy akár 36 kg-ig. Vagy nem tudom érdemes-e ilyen hosszú távra gondolni. Sokat autózunk, gyakorlatilag minden hétvégén, de mivel mindkét nagyszülő távol lakik, így hozzájuk ha megyünk, több órás útra kell számíítani. Azért gondoltam használtra, mert azért horror árat sem szeretnénk érte fizetni, pl. láttam 90 ezer ft környékén is, hát azt inkább ne.
2019. máj. 25. 12:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk britax römer van. A 9-36 ülések nem túl jók, mert túl nagy a méretkülönbség, így ezek nem annyira biztonságosak, nekünk most 9-18 kg közötti van, 4 éves korig jó.
2019. máj. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Espiro Delta 0-25, nagyon jól dönthető, háttal is beköthető. Újszülött elveszik benne, de 5-6 hónapos kortól már simán jó.
2019. máj. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!