Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még olyan baba aki fél...

Van még olyan baba aki fél évesen nem ül magától és mászik?

Figyelt kérdés
Kezdem úgy érezni le vagyunk maradva,6,5hós.Nem ült fel még,és előre nem kúszik csak forog mind2 irányba,es maga körül körbe,nyújtott karral támaszkodik, és Nem érti még amit mondok neki. Mindenkitől azt hallom az övé már tapsol,mászik,felkapaszkodva áll,odamegy ha hívják 😮 Most aggódnom kéne?? Vagy ők koraiak? Miért lehet ez h mostanában ilyen gyorsan fejlődnek? Pedig enyém is szinte mindig hason van,szeret is úgy lenni. Rengeteget énekelek,mondókázunk,játszunk, mesekönyvezünk,beszélgetünk stb. 🤷‍♀️ Nem akarom siettetni, csak aggódom h v.mit rosszul csinálok.

2019. máj. 25. 09:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, el ne hidd már ezeket. Ritka egy 6 hónaposan ülő, mászó, pláne felálló baba. Nem is értik még, amit mondunk, ezt max belemagyarázzák az anyukák. A kislányom 7,5 hónaposan ült, 8 hónaposan kezdett mászni, ekkortájt állt fel kapaszkodva. 6 hósan forgott, meg körbe-körbe kúszott a saját.tengelye körül. Nincs lemaradva a babád.
2019. máj. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan sokan :D nekem a kicsi kúszni se kúszott 7 hónapos kora előtt. Utána gyorsan jött minden, 9 hónapos korra mászott, ült, állt. A nagy elég turbó volt de nem ült, nem állt 6,5 hónapos korban. Hidd el, ilyenkor 2 hét olyan sokat számít, hogy nem is gondolnád..

Odamegy ha hívják? 😂 adjon már nekem nevelési tippet 😂

2019. máj. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Vagy kamuznak, vagy pont az ő gyerekeik tartoznak a nagyon ritkák közé!

(Én is láttam már 6 hónapos álló babát, nem is nagyon akartam hinni a szememnek)

Az én gyerekeimnél csak arra emlékszem, hogy a nagy 8 hónaposan àllt fel, a kicsi pedig 10 hónaposan ült kapaszkodás nèlkül - bár belekapaszkodva valamibe picivel előbb fel tudott állni

2019. máj. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes társaságod van neked…
2019. máj. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Olvasni, hiteles forrásból tájékozódni luxus?

Félévesen nem kell se ülni, se állni, se mászni. Ha 1 évesen nem teszi ezeket, akkor kezdj aggódni. Az önálló elindulás határa pedig 18 hőnap és az átlag 15 hónaposan indul el.

2019. máj. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát, anno az én gyerekem 6 hoonapos koráig a vilahon semmit nem csinált, meg csak at se fordult. Aztán egyszer csak belehúzott és 9 hónaposan úgy döntött, járni fog. A kúszást és a mászást amúgy teljesen kihagyta....
2019. máj. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A mi babánk valóban 6 hónapos korára eljutott a mászásig illetve a fotel,asztal mellett felállásig.Viszont a gyerekorvosunk mindig mondta, hogy húúú nagyon korai,nagyon gyors a mozgásfejlődése.Amíg a gyerekorvosotok nem mondja szerintem ne aggódj.

A másik én nem láttam 6 hónapos babát tapsolni és odamenni az anyukához ha hívta:D Nem kell mindent elhinni vannak túlzó anyukák.Sógornőm a múlt héten hozott egy rakat pelenkát, mert a másfél éves gyereke egyszer belepisilt a bilibe,hogy nekik már nem fog kelleni mert szobatiszta a gyerek(csak lestem,mert az enyém is ennyi idős, de messze van a szobatisztaságtól) pár óra múlva meg jött, hogy visszaviszi a pakkot, mert pisibe úszik a ház :D:D

Mindent jól csinálsz! Ne hasonlítsd a babádat senkiéhez.

2019. máj. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nincs lemaradva. Nem kell aggódnod!

Lányom pl 5 hónapos koráig egyáltalán nem forgott. Utána egyik napról a másikra "pörgött". Utána kezdett kúszni, mászni. Mászás után tehát olyan 7 hónaposan állt fel kapaszkodva. De ő nagyon siet valahova.. Ja és állásból ült le. Előtte nem ült. Minden baba más ütemben halad.

De ilyen hogy tapsolni, integetni nem tud.

Ha hívom se jön oda.

Egyedül a nevét érti. 8 hónapos

2019. máj. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
6,5 hónapos a fiam. Hason a tengelye körül elfordul, de nehezen. Hasra és oldalra könnyedén fordul de hasról hátra az istenért nem akar fordulni. Ülni nagyon akarna, de persze még nem tud.
2019. máj. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 10 hónaposan ült,11 hónaposan állt (a hónap legvégén), és 14 hónaposan indult el.

Ne foglalkozz a siettetőkkel!!! Ez nagyon káros egy friss anyukának.

2019. máj. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!