Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alig alszik az újszülött...

Alig alszik az újszülött napközben, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Másfél hete született a babám. Éjszaka egész jól alszik, maximum egyszer-kétszer ébred, de napközben szinte csak fél óra-egy órákat alszik és ébred, sír, nyűglődik..

Mellen ellenne egész nap, eleinte igény szerint szoptattam, de a gyerekorvos szólt, hogy túleszi magát, tartsuk a 2-3 órás etetéseket, úgyhogy megtesszük, de kínszenvedés "kivárni" vele az etetéseket. Lehet, hogy fáj a hasa (a túlevés miatt), adjuk neki a co-lactase-t.. És így szerintem többnyire nem hasfájás áll az ébrenléte mögött.

Egyszerűen ahogy lerakom a kiságyba fél óra, max egy óra múlva felsír, és addigra "felmászik" egészen a kiságy tetejébe (ezt sem értem miért csinálja).

A gyerekorvos azt mondta, hogy cumival, vízzel próbáljuk kihúzni ezeket az időszakokat etetés előtt, mindkettő csak egy ideig működik... Utána sétálgatás fel-alá, meg rajtam néha megnyugszik, de azt sem lehet hogy rajtam/mellemen lóg egész nap...

Tudom, hogy örüljek neki hogy éjszaka sokat alszik, de ez nem jó így, még van segítségem, segítenek a ház körül és a főzésben, de ha egyedül leszek vele egész nap vele kell majd foglalkozni és semmi ilyesmit nem fogok tudni megcsinálni mellette- kivéve ha hagyom a kiságyban sírni, de azt nem szeretném. Lehet, hogy ez így tök normális, de én mindenhol azt hallom hogy eszik-alszik a baba, nem értem ő miért van fent ennyire sokat, miért ébred annyira hamar...

A fentieken kívül valakinek valami tippje, hogy mit tudnék tenni vele etetések közötti ébrenlét alatt?


2019. máj. 25. 16:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem engedd el azt, hogy masnak milyen a babaja. O a te babad. Fogadd el, hogy azt igenyli, hogy rajtad legyen. Nekem is volt olyan napja, hogy csak cicin aludt es szinte egesz nap a karomban aludt... plusz erzi is, hogy ideges vagy, feszult. Probald ki a hordozast, neki ugy latszik a kozelsegedre van szuksege :) elvezd, elvezd!!!
2019. máj. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Próbálj besötétíteni neki alváshoz, hátha segít.
2019. máj. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekorvos nem jar tovabbkepzesre? Illetve o maga szoptatasi tanacsado is, hogy ennyire tudja, milyen gyakran kell szoptatni? A jeldnlegi nemzetkozi ajanlas az igeny szerinti szoptatas. Erdemes ilyen iranyban vegzett szakembertol tanacsot kerni (ibclc szoptatasi tanacsado). En is tul vagyok ezen az okos tanacson kinszenvedes, sok siras aran, kiderult, hogy a babam gyomra az atlagnal kisebb, az anyatej meg 60 perc alatt felszivodik. A 2-3 oras kivaras a tejtermeles elken is hat, ha a gyereknek nagyobb az igenye ennel, hiszen ilyen picikent meg az elso hetekben barmikor lehet novekedesi ugras is. Beleptem szoptatos csoportokba, kaptam szoptatasi tanacsadotol tanacsot, vegre megszunt a sok siras, lett egy kiegyensulyozott gyerekem.
2019. máj. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Amugy en hordoztam is kendoben, aztan csatosban, beultem vele a szoptatos fotelbe, es rajtam aludt 3-4 orat, ha letettem, 5 percen belul ebredt. Fuggoleges pozicioban szerintem sokkal kevesbe fajt a hasa. Neki csendes refluxa is volt, amit az szuntetett meg szinte teljesen, hogy dietazni kezdtem minden tejtermekre, tojasra, szojara. A hasfajast amugy pont, hogy noveli, ha ki kell a gyereknek x idot varnia, mert zaklatottan, mohon is eszik, tobb levegot nyelve.
2019. máj. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

A baba nem tudja tulenni magat. En is beleestem ebbe a hibaba, hasfajos volt 3 honapos koraig, sokszor nem tettem cicire, mert feltem, hogy emiatt fog fajni a hasa. Ez nem igaz. Ha cicin elalszik, hadd aludjon cicin, maximum utana csereld ki a cumira. A baba amugy is igy allitja be a tejmennyiseget maganak. Nagyon elavult gyerekorvos lehet, ne hallgass ra...

Ne huzd az idot, kapjon cicit, amikor keri, anyatejes babat amugy is felesleges vizzel kinalni. Nekem is nagyon sokaig csak cicin aludt a kisfiam, most gond nelkul elalszik a kisagyaban.

Novekedesi ugras is van 3 es 6 hetesen is kb, olyankor egesz nap cicizni fog szo szerint. Akkor is hagyd neki. Neki most ez a minden.

2019. máj. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is hagyd, hogy rajtad aludjon, enyém most 7 hetes, már többet tud nappal aludni és a késő délutánt leszàmítva magától alszik el, de az első 2 hétben szinte mindig rajtam aludt nappal, volt, hogy vártam 40percet s utána már le is tudtam tenni, úgy hogy nem ébredt fel. A szoptatasnál pedig sok a 3 óra...ha tényleg kisebb a gyomra, enyém kereken 2 órákra állt be :) az első hetekben hagytam komfortszopizni, már azt sem igényli, de attól is jól aludt.
2019. máj. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!


Igen, én is csodálkoztam hogy ezt mondja az orvos, mikor a védőnő és a kórház is nagyon igény szerinti szopi pártiak, meg a csapból is ez folyik... A doktornő szerint emiatt akaratos lesz majd a gyerek, meg mindenre megoldásnak a kaját fogja látni, elkényeztetem, stb... Ezt nem akartam, dehát szenvedtetni is nagyon rossz szerintem, amikor úgy kisimul evés után...


Emiatt jó, hogy megírtátok a tapasztalatokat, inkább akkor a baba igénye ez és nem elkényeztetés..

Egyébként néha még az lehet a baj, hogy elalszik etetés közben, és az istennek sem tudom ébreszteni, de még nem ette meg az "adagját"...na ilyenkor kel még néha hamar... de ezt is megtanuljuk majd valahogy...

2019. máj. 25. 19:45
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekorvos egy vaskalapos gyökér, nem naprakész. Szoptasd igény szerint nyugodtan, egyből nem fog nyűglődni szegény egész nap, mindkettőtöknek jobb lesz.
2019. máj. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha belealudt a cicibe, en mindig a talpat simogattam, akkor evett tovabb 😅 de egyebkent almukban is tudnak neha jokat kortyolgatni.

Nem kenyezteted igy el, csak megtanulja, hogy barmikor szamithat rad, es batran hangot adhat annak, ha valami nem jo neki, mert te figyelsz ra!

Ez a “tuleszi magat a baba” kozel akkora hulyeseg, mint amikor azt mondjak, hogy 25 percnel ne szopizzon tovabb a baba, mert “felaztatja” a cicit... na hat az meg egy szep baromsag...

Az en kisfiamnak a mai napig mindenre ez a gyogyir, a megnyugvas, este alvas elott ezen egyutt lecsendesedunk, leteszem az agyba, puszi es alszik. Es mar jelzi a kis kezevel, hogy uljunk a fotelbe, mert cicizni szeretne. Az az orom, amikor meglatja, hogy cicit kap, leirhatatlan. Es egyaltalan nincs elkenyeztetve. Nyugodt, kiegyensulyozott.


5-os valaszolo voltam

2019. máj. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

És ha elkényezteted? Ohh na és

Ki kényeztesse el mint az anyukája?

2019. máj. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!