Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4-5 hó baba keveset gagyog és...

4-5 hó baba keveset gagyog és nem nagyon érdeklik a játékok, emellett sokat nyűglődik, valójában ok nélkül, szüksége lehet fejlesztésre? Ha igen mire? Vagy ezt csak konduktor mondhatja meg?

Figyelt kérdés

Minden baba más ütemben fejlődik ezt tudom. De idősebbik gyermekem ilyen korban már figyelmes, aktív, nagyon “beszédes” volt. A kisebbik is beszél néha, de van hogy napokig csak nyöszörgés van helyette. Ez így van mióta csak elkezdett “kommunikálni”. Mozgásfejlődése viszont jó, már forog mindkét oldalra oda-vissza. Játékok viszont abszolút nem kötik le, nem gagyog nekik, megnézi ha odaadom megfogja, aztán annyi. Kell neki valamilyen fejlesztés vajon? Ilyeneket néztem, hogy Ayres, Pfaffenrot esetleg HRG? TSMT csak később lehet ugye? Ezzekkel kapcsolatban van tapasztalatok?

Mit ajánlanátok? Gézengúz, Fejlesztőház vagy egyéb?



2019. máj. 27. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Jézusom komolyan ma már mindenki ok nélkül fejlesztésre akarja hordani a babát

Hagynád azt a szerencsétlent csak ,hogy baba legyen? ? Meg csak 4 hónapos

2019. máj. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez fogalmazódott meg bennem, mint amit 1. írt.

Én már azt is túlzásnak tartom hogy ovisokat hurcolnak angolra meg elsősöket programozásra, na de hogy egeszseges párhónaposnak az anyja fejlesztéseket keresgél, az komoly.


Már bocs, de erre van a védőnő és a gyerekorvos! Ha ő nem mondja hogy kell akkor minek buzgólkodsz ilyesmiken?

2019. máj. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem holnap lesz 4 hónapos.


Nyűglődni nem szokott és gagyogni rengeteget gagyog meg dumál de a játékok őt sem érdeklik, pl csörgőt nem fog meg nem is nagyon nézi. Pont ma volt elsőre hogy talán egy nyuszi plüss után nyúlt. De különösebben nem érdeklik játékok pl, sőt egyáltalán nem.


Én nem gondoltam hogy ez akkora probléma. Lehet 2 hét múlva meg el se tudom tőle venni :D

2019. máj. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kisebbem 4 hós, nézelődik, minden érdekli, megfog dolgokat és a szájába veszi. Sokat gagyog, de megfordulni nem tud, max oldalra, mégsem viszem orvoshoz meg fejlesztésre emiatt. A nagyfiam pl ilyen idősen megfordult hasról hátra és vissza, mindent a szájába vett, de nem gagyogott sokat, hanem nyüglődött. Őt sem vittem 4 hósan fejlesztésekre.

Megvan a saját ütemük a fejlődésben, nem kell rögtön kétségbeesni.

2019. máj. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, most hogy irtatok, valoban kicsit tulzas talan. De tájékozodni nem bűn szerintem. Amúgy csak ahogy olvasgattam ezeket dobta ki az internet és érdeklődtem volna a különböző terapiák sikeressegéről. Vagy ugy egyalalan a hasznáról.

A magam védelmére viszont annyit had írjak, hogy a védőnő nem jár ki, és ha néha találkozunk akkor sem figyelmes. A gyerekorvos meg max injekciót ad be, futószalagon.. semmi egyebet nem várhatok tőlük. Ezért bátorkodtam kérdezni.

2019. máj. 27. 18:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia mi lett aztán veletek?
2021. szept. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia. Minden rendben velünk!

A kisfiam azóta már folyékonyan beszél, semmi baja, makk egészséges :) sőt, túl sokat is beszél néha. Úgyhogy több oldalról is csupa gyerekzsivaly a házunk, szerencsére!


Egyébként mlst olvastam vissza hogy a kevés gagyogás miatt aggódtam.. később teljesen beszokta. Szerintem úgy 6 hónapos korától be nem áll a szája. Most 2,5 🤪

2021. szept. 17. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!