Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most várom az első gyermekeket...

Most várom az első gyermekeket. Tudnátok segíteni, hogy mi szükséges? Nekem van egy listám (lent), de nem tudom, hogy minden kell-e. És ami kell abból milyet érdemes venni?

Figyelt kérdés

Babaápolás:


puha törölköző (2 db, lehetőleg csuklyás, ún. kifogó)

kiskád (állványos is lehet)

vízhőmérő

babafürdető, hintőpor, testápoló (gyerekorvos írja fel a kezdő receptcsomaggal)

hajkefe (koszmó ellen)

körömolló vagy csipesz


Szoptatás/Etetés:


szoptatós melltartó

melltartó betét (anyatej csepegése esetére)

mellszívó (kézi vagy elektromos)

anyatej gyűjtő zacskó/pohár (ha le akarod fagyasztani)

szoptatós tea, alkoholmentes sör (tejtermelés növelésére)

babamérleg (kölcsönözhető)

cumisüveg megfelelő méretű cumival (1 db bőven elég, ha kell, majd veszel még)

sterilizáló (lehet mikrós, vagy folyadék, vagy egy sima kislábos)

textilpelenka büfihez


Pelenkázás:


pelenka (eldobható vagy mosható, legkisebb méret)

popsitörlő

köldökápoló felszerelés (gyerekorvos írja fel)

popsikrém (szintén a gyerekorvos írja fel)

száraz textil vagy papírtörlő

pelenkázó szekrény vagy ágyra tehető pelenkázólap

pelenkázóra alátét vagy textilpelenka

kis szemetes a használt pelenkáknak

pelenkázó táska

fiú baba esetén legyen kéznél +1 textilpelenka (hideg hatására pisilhet:) )

Ruhaneműk:


body

rugdalózó (Rövid ujjú bodyra hosszú ujjú rugit adunk, hosszú ujjú bodyra ujjatlan rugit. Ezekből legyen legalább 6-8 db, hogy ne kelljen minden nap mosni.)

kardigán

kisnadrág (Ezekből elég néhány váltás, mert ugyan szép és divatos, de nem kényelmes a babának.)

zokni

sapka (egy vékony sapka a nyári újszülöttre is kell az első napokban!)

téli babának overall

kesztyű

bundazsák


Alvás:


kiságy/bölcső

gumis lepedő, minimum 2 db

fejvédő

textilpelenka a kicsi feje alá

hálózsák

kistakaró


Biztonság/Egészség:


légzésfigyelő

babaőr

lázmérő

orrszívó porszívó/kézi orrszívó


Játék:


kiságy fölé forgó

babakocsira rögzíthető figurák

játszószőnyeg

színes szélforgó



Házon kívül:


mózeskosár/babahordozó (autós)

babakocsi/hordozókendő

takaró/ bundazsák

utazóágy

pelenkázó felszerelés alátéttel és teljes garnitúra csereruha

tápszeres babánál teljes etetős felszerelés


Egyéb:


pihenőszék (van hintás is),

kamerás babafigyelő.



2019. máj. 27. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez egy jó lista. Amit ezek közül mi soha nem hasznaltunk, pedig volt, az a vízhőmérő, szoptatós italok, és a kezdeti optimista próbálkozások után a kiságy :)
2019. máj. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Bocsi, off lesz: imádom a kis megjegyzéseidet magadnak zárójelben, annyira aranyos vagy! :)
2019. máj. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Egyeni, hogy kinel mi jon be.


Amit soha nem hasznaltunk: vizhomero, furdeto, hintopor, testapolo (helyette tiszta vizet ajanlottak, es esetenkent tejszinben feloldott mandulaolajat, pl. van a Hippnek is), cumisuveg (helyette szoptatasbarat eszkoz: sved itatopohar volt), babamerleg (koraszulott, besargult babaknal indokolt, egyebkent csak stresszel... boven eleg 2-4 hetente merni tudtommal, ha amugy minden rendben).


Pelenkakukanak nekunk nagy Angelcare volt, kellett is a hely, jol jott, hogy nagy. Kisagybol erdemes olyat venni, aminek leveheto az egyik oldala, hogyha nem alszik benne, az agyatokhoz tudjatok tolni, igy legalabb leesesgatlokent tud funkcionalni, vagy hasznalhato babaobolkent, illetve kesobb tudja hasznalni leesesgatloval 1,5-2 eves kortol ugy, hogy magatol be-ki tudjon maszni, es eleg legyen kicsit kesobb ifjusagi agyat venni.


Legzesfigyelobol van pelenkara csiptetheto, ami egyuttalvashoz, vagy babakocsizaskor is hasznalhato.


Amugy szerintem is jo a lista. Nekem meg a melltartobetet melle nagyon hasznos volt a tejcsorgato kagylo. Tejtarolo zacskot meg nem vennek elore, csak ha majd tenyleg kell, en azzal nagyon bevasaroltam, hogy majd telerakom a frigot vele, aztan nem igy lett (nehezentudtam fejni, a szoptatas amugy nem volt gond, tobb, mint 2 evig szoptattam). Sima jegkockatarto tasakbais el lehet tenni atejet, ugy jobban is porciozhato.

2019. máj. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Persze egyéni, én mindent be akartam szerezni amit csak olvastam...Aztán gondolkodtam meg azóta tapasztaltam is.


Amit ebből én nem vettem vagy felesleges lett:


Vízhőmérő - bőven elég a babát előkészíteni a fürdéshez, nem méricskélni.. Könyökkel meg amúgy is tökéletesen érzed jó e neki.



Mellszívót vettem 40 ezerért, aztán nem is kellett sajnos sokáig. Eladtam, de buktam persze rajta. Előre nem tudhatod lesz e tejed stb. Meg az összes tejes dologgal ugyanez.


Mérleg csak arra jó, hogy magad idegeld. Bőven elég hogy a védőnő méri néha. Illetve első hetekben a védőnő tanácsára úgy mértem, hogy konyhai digitális mérlegem + nagy tálca+ textil pelus rá. De kb 2-3 alkalommal ha mértem..


Babaőrt, utazóágy nem vettünk, azt se tudom igazán mire jók.



A pihenőszék viszont nekünk nagyon bevált, szeretjük, de van aki azt se használta de nekem nagyon jó szolgálatot tesz azóta is.


Ami még nagyon hasznos szerintem:


matracot nem írtál, szerintem kókusz matracot nézz


hálózsákot nekünk nem szereti a baba, helyette NAGYON JÓ minőségű takaró fontos szerintem, ha nem jön be a hálózsák


cumi- bár nem pártolom annyira, de csínján bánva vele jó szolgálatot tehet


jó csörgők


plédből több - nekünk van egy a babakocsiba alatta, egy amivel takarjuk, egy amit bent használunk takarni, egy a földön játszani


szennyes tároló a ruháinak, nem szívesen dobom a miénk közé az övét


éjjeli fény


naptej 50+ faktor


babolaj vattapamaccsal


a gyógyszertári popsikrém nekem nagyon tetszik de a fürdető szörnyű szinte azonnal leváltottuk


ha autóztok napellenző az ablakra


esővédő babakocsira, ha muszáj esőben elindulni nyilván nem akarod áztatni


Idővel úgyis látod neked mi kell mi nem amúgy.


4 hónapos baba anyukája :)

2019. máj. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Amit mi sosem használtunk:

Hintőpor és vizhőmérő.


Soha nem használtam szoptatós melltartót, már a látványa is taszitott, megoldottam simával.

Anyatejgyűjtő zacskó sokkal praktikusabb volt számomra, mint a pohár.

Sterilizálót sosem vettünk, a cumisüveg mikróban önsterilizáló, de a lábos bőven megteszi, ugyanaz az eredmény, és olcsóbb.

Textilpelenkával jól tankolj fel, el sem hiszed, milyen gyorsan kell néha cserélni.

Pelenkából, ha megfogadod a tanácsom a legkisebből illetve az egyel nagyobból is vegyél 1-1 20db körüli csomaggal, nem tudhatod, mekkora lesz a babád. Ezt érdemes szülés után feltankolni inkább.

Plusz jobban jársz, ha veszel nem gyógyszertári fürdetőt ill.testápolót(bár ez utóbbi felesleges), 2 fiam van, mind2 kipattogott a gyógyszertári fürdetőtől.

A pelekáknak külön kuka jó ötlet, bár a fiú babáknál elég a nedvespopsitörlő a fütyire, ha látod, hogy pisilni fog, de ez is gyorsaság kérdése.


A játék részhez annyit fűznék hozzá, hogy azzal bőven ráérsz 2 hós korában, addig amugy sem fogja érdekelni.

A pihenőszék praktikus.

Amugy nagyan szupi lista.

2019. máj. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szuper lista :)

Amit én nem használok, de megvettem, vagy nem vettem és nem hiányzik:

Csuklyás törölköző, helyette hatalmas puha pelenkat használok

Hintőpor

Melltartó betét, Anyatejgyűjtő tároló zacskó/edény,szoptatós tea, alk.mentes sör (sajnos bevásároltam mindböl és ott állnak :( )

Mellszívó

Babamérleg

Cumisüveg

Sterilizáló (még csak anyatejes)

Köldökápoló felszerelés (ha nem gyulladt, nincs baja, akkor nem kell hozzá nyúlni)

Hálózsák

Játékok még nem érdeklik (6hetes)


A babahinta viszont bevált, szeret benne lenni.

2019. máj. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%

Nadragokat nem veszel nem kotekedni akarok csak h mindent felirtal.

Rugdalozó is kell.

Kispárna a gyerek feje alá amitől nem deformalodik ez szemetes kuka helyett szagelzaróst választanám!!!

Lazmero gyógyszerek!

Pólya

2019. máj. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elég jó kis lista.

Soha nem használtam: vízhőmérő, hintőpor, anyatej tároló zacskó ( kevés tejem volt, amit lefejtem azt még aznap megkapta ) és az utazóágy.

Sterilizálóból nekünk nagyon bevállt a mikrós, de azért, mert mi cumisüvegeztünk. Ha a te babád csak szopizni fog akkor szinte kár is venni, mert elég egy lábas. Ezt mi is utólag vettük. Viszont figyeld a méretét, hogy befér-e a mikrótokba ;)

Pelenkázólapból nálunk 1 a kiságyon volt és egy sima (nem merev aljú), amit rátettem a fürdőben a mosógép tetejere vagy bárhová a szőnyegre, stb.


Ruhákkal egyet értek, talán csak annyi, hogy a patentok elhelyezése nem mindegy. Az első 2-3 hónapban én az átlapolósakat imádtam. Rugit nem sokáig használtam a sok patentolas miatt. Praktikusabb volt hosszú távon a body plusz vastag derekú babanaci (pl lidl, h&m - ami nem nyomja a pociját), zokni kombó.

Sapiból 2 db bőven elég. ( én vettem vagy 10-12-t...nem tudom miért...ez volt a mániám - nehogy megfázzon :D )

Gumis lepedőből van olyan, aminek az alja vízhatlan, a teteje pamut ;)

Matracból nekünk sima habszivacs vált be - mindig jól aludt a kiságyban.


Kézi orrszívó semmire se jó!!! Csakis porszívóst! Nekünk a műanyag orrszi-porszi 2 éve rendületlenül teszi a dolgát, ha kell.

Lázmérőből digitális (hónaljban-szájban, popsiban mérős). Később homlokhőmérő. Tájékozódáshoz kiváló. A lazcsillapítás új irányelveinek majd nézz utána:)

Játékkal ráérsz bő 2 hónapig.

A pihiszéket csak etetőnek használtam...az én fiam gyűlölte az első pillanattól. Pontosabban azt a rezgős, eneklőset, amit kölcsönkaptunk. Anyósnál egy őskövület, rugós pihiszékben meg vigyorgott, ki se akart jönni belőle.

2019. máj. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ami mindenképpen kell:

születés előtt a kórházba: pelenka, törlőkendő, popsikrém (Sudocrem, gyógyszertári mind jó volt),

kis takaró, h. átvegye a gyerek szagát - legyen neki vmi ismerős otthoni szag meg a sajátját is hazaviszi "benne" a kórházból - nem totál idegen dolgok közé kerül ismét.


Ahol nem adnak a kórházban, ott ruha (mi csak egy kisréklit vettünk, mert nem lehet tudni, mekkora lesz a gyerek :-) a kórházi 3 nap bőven elég ezeket beszerezni, kimosni - nagymama v. egy ismerős rokon anyuka segítsen, apa kissé "béna" lehet :-))


kiskesztyű, ha karmolja magát (meglátod, ha igen, akkor majd vesznek gyorsan)


textilpelenkák (ez az aduász :-)) vastagabb és vékonyabb anyagú is van (méteráruban is), sokkal puhább marad mosások után, mint a frottír! nagy két-három db törölközőnek (a csuklyás nekünk nem jött be, először nagy rá a kapucni - eltakarja, és csak kisebb korában jó, de a textilpelus anyagút félbehajtva kicsinek, később nagynak, és rugalmas is, szépen be lehet burkolni vele ), és sok kisebb - mindenre :-) (fej alátét, büfiző, rágcsarongyika összecsomózva, kisebb darabok nyálkendőnek stb)


alvóhely (matrac, ágy, amit gondoltok, csak KEMÉNY legyen, semmi párna, rongy, plüss alváskor, ne tudjon ráfeküdni, belesüppedni, arcába tűrni... veszélyes lehet), lepedő, nedvességszívós lepedő (én ezt már szülés előtt vettem magamnak, h. az ágyat nehogy összemagzatvizezzem de csak a kórházban folyt el :-))

hálózsák (enyém 1,5 éves koráig szerette, de már nem bírja sajnos, és a takarót lerúgja...) vagy vannak ilyen vastag kezeslábasok is. Lényeg, hogy a nyakánál ne legyen bő, ne tudjon belegabalyodni, fejét belehúzni


Szoptatós melltartó, melltartóbetétek és szoptatós vagy végig gombos pizsama/hálóing, (neoprén) "haskötő" (nagyon hamar visszament tőle), betétek, eldobható bugyi... ez még hetekig kell majd


kórházba egy kis kávéskanál - abba tudsz fejni kézzel és oda tudod neki adni azt a pár cseppet ha máshogy nem megy - nem kell más, ha nem beteg a pici vagy te, hidd el!!!

Ha hamarabb lesz sok tejed, akkor majd az otthonról vitt ivópoharadba fejsz, annyit úgysem tud megenni pár naposan :-)


Autós babahordozó - ha csak nem gyalog vagy BKV-val viszed haza a kicsit, ki sem adják a kórházból enélkül


pelenkázó alátét (szivacsos műanyagborítású),erre meg majd textilpelus :-)


amit mi még használtunk: vízhőmérő - a többiekkel ellentétben a mi babánknak nem volt jó az a víz, ami szerintem jó volt, így azzal lőttük mindig be, de még most 2,5 évesen is, h. neki jó legyen és közben a normál határok között legyen :-) 500 Ft, nem tétel


És ami nem kell:

mellszívó, cumisüveg, cumi, sterilizáló, pelenkazacskó...

Ha mégis később szükséges lesz, meg tudod venni később is, de lehet kézzel fejni; lehet, hogy eleinte nehéz lesz, de menni fog a szoptatás, a pelenka csak a tápszeresnél büdös, anyatejesnél nem és egyébként is nagyon jól össze lehet csukni a tépőzárjaival.

2019. máj. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!