Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Hogyan tanul meg a baba "pápá"-t inteni és tapsolni?

Úgy olvastam,hogy kb 8hós korultól várható,de teljesen maguktól csinálják, vagy napokig/hetekig gyakorolni kell velük? És mi van ha nem tanítom neki?

Keress kérdéseket hasonló témákban: tapsolás, integetés, baba, tanulás, tanítás, gyakorlás, fejlődés

máj. 27. 17:18  Privát üzenet  

A válaszok
A gyerek nem egy állát hogy be kelljen tanítani őt, nem is tudom ilyen hogy jut eszébe egy szülőnek, az én lányom is intézetet 7 hosan de nem azért mert napokig taníthattuk neki hanem azért mert ha valaki jött hozzánk,vágy elment mindig integettünk és ő is elkezdte , a tapsolást pedig innen onnan mesékből énekekből tanulta meg , ha nem integet 1 evésen sem az sem jelent semmit,majd eljön az ideje annak is semmi nincs időhöz kötve..

A válasz 36%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont máj. 27. 17:35 Privát üzenet
Bocsánat a hibákért!

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont máj. 27. 17:36 Privát üzenet
Próbáltam tanítani neki de egyáltalán nem érdekelte.. 8 és fél hónapos, most kezdett el integetni de csak úgy random

A válasz 45%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont máj. 27. 18:00 Privát üzenet

Nem ugy kell direkben tanitani, hpgy egy nap 3x fel orat tapsolsz/integetsz neki.

De ha soha nem csinalod elotte es senki mastol nem latja, akkor nyilvan nem is fogja o sem csinalni. A babak/gyerkekek utanzasbol tanulnak a legtobbet.

A “tanitas” eleg, ha annyiban kimerul, hogy integettek a ferjednek, amikor elmegy, o pedig visszainteget, vagy annagyiknak, vagy epp amikor mondjuk tukor elott csinalod.

A tapsolas ugyanigy, mondokazol/enekelsz neki, kozben tapsolsz, vagy ha ha valamit csinal a gyereked, akkor tapsolsz, stb.

Szoval nem direkt tanitod, hanem csinalod te, o pedig leutanozza.

Nyilvan, ha soha nem latja senkitol, akkor nem fogja tudni, hiszen honnan venne?

De ez eleg elkepzelhetetlen, mert a lassan 7 honapos legkisebb gyerekemnek uton-utfelen integet mindenki, a boltos, a postas, vagy epp ismeretlen nok a buszon. Szoval elobb-utobbb latni fogja.

Altalaban 9 honap korul kezdik, de van gyerek, amelyiknek mar 7-8 honaposan is osszejon.

A tapsolas is kb igy.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont máj. 27. 18:16 Privát üzenet

Nah, nrm fejeztem be egy mondatot.

Szoval elobb-utobb latni fogja ezeket az a gyerek is, aki mondjuk otthon egyaltalan nem latja, ha van ilyen.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont máj. 27. 18:18 Privát üzenet
Leutánozza, mint a beszédet, járást, minden mást. De ez evidens.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont máj. 27. 18:22 Privát üzenet

Természetesen meg kell tanítani

Eleinte az én kezemet fogva engem tapsoltatott

Aztán egyedül

Alig 7 hót töltötte

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont máj. 27. 18:43 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Most várom az első gyermekeket. Tudnátok segíteni, hogy mi szükséges? Nekem van egy listám (lent), de nem tudom, hogy minden kell-e. És ami kell abból milyet érdemes venni?
Ti mennyire tartjátok helyénvalónak, ha valaki reklámfelületnek használja a gyerekét?
Eddig mindig keltettem éjjel, veszélyes ha most hirtelen hagyom aludni? 2 hós baba
4-5 hó baba keveset gagyog és nem nagyon érdeklik a játékok, emellett sokat nyűglődik, valójában ok nélkül, szüksége lehet fejlesztésre? Ha igen mire? Vagy ezt csak konduktor mondhatja meg?
Létezik olyan, hogy túl gyors mozgásfejlôdés? A kisfiam 16 hetes lesz pár napon belül és már átfordult, rendben van ez? Ennyi idős babátok egyébként folyamatosan rátok nézett etetés közben?
Mennyi idősen kezdett el a gyereked ritmusra hibátlanul tapsolni? Ismeretlen és ismerős zenére/dalra is.

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!