Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Liána vagy Liliána a szebb? Én Liát szeretnék, sokkal szebbnek tartom a nagyon gyakori Lilinél, baratom viszont Liliána párti

Keress kérdéseket hasonló témákban: Lia, Lili, névválasztás, név, lány

máj. 29. 11:17  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
A kérdező kommentje:

Apropó, vezetéknév 3 szótagból áll, ezért is gondolom úgy, hogy túl hosszú név nem lenne elönyös hozzá, mint a Liliána.

# 1/27Időpont máj. 29. 11:21 Privát üzenet
Liliánát pont lehet Liának becézni, mi a probléma?

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/27Időpont máj. 29. 11:21 Privát üzenet

Liána a szebb, a sok Lili mar gaz.

A mi nevunk is hasonlo a Liánához ;)

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/27Időpont máj. 29. 11:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Csak azert, mert mostanában minden második születendő kislány valamilyen "Lili" nevet kap, rémesen gyakori lett ez a név, a volt kolléganőm 2 évese is Lilien, tehát szintén Lili. Egy jó barátom 5 évese is Lili. A saját ismertségi körömben így élből van 2 Lili kislány (egyik Lilien formában másik simán Liliként.).

Hogy nézne ki az, ha mi is Lili(féle) nevet adnánk neki? Kicsit nem röhejes?

# 4/27Időpont máj. 29. 11:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Amúgy igen, a Liliánát is lehet Liázni,de a Lilizéstől már lassan kezd égnek állni a hajam, annyira sok van belőle :)

# 5/27Időpont máj. 29. 11:31 Privát üzenet
Nem röhejes, ha nektek az tetszik. Nem kötelező Lilinek becézni a Liliánát. Lehet Liánának és Liának is. Én a gyakoriság miatt nem mondanék le róla. Meg szerintem a Liána és főleg a Lia becenév. De ahogy érzitek. Én örülnék, ha a párommal ennyire egy név felé pártolunk. Vagy neked a Liliána nem tetszik?

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/27Időpont máj. 29. 11:33 Privát üzenet

Simán Lia, hosszú vezetéknévhez pláne jó egy rövid név.

Lián a majom szokott lógni, nekem mindig ez jut eszembe a Liána névről.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/27Időpont máj. 29. 12:02 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Utolsó, a Lia nagyon becenév, és mi kizárólag teljes, tisztességes női névben gondolkodunk, ami nem ciki majd egy állásinterjún sem a bemutatkozásnál, de mostmar inkább leirom a vezetéknevét: Ujvári. Tehát vagy Ujvári Liliána vagy Ujvári Liána. Én utóbbi mellett állnék.

De sem Ujvári Lia, sem Ujvári Lili nem tetszik, az nagyon komolytalan.

# 8/27Időpont máj. 29. 12:16 Privát üzenet
A ti dolgotok. Az én lányom egyébként Lia, egy kicsit sem érzem komolytalannak. A Liána és a Liliána viszont számomra erőltetett, de ebből is látszik nem vagyunk egyformák, éppen ezért nem sok értelme van nevekről kérdezni a gyakorin.

A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/27Időpont máj. 29. 12:30 Privát üzenet
Egyébként a ti vezetéknevetek feleannyira, hosszú, mint a miénk, így én sem érzem passzosnak hozzá a Lia nevet.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/27Időpont máj. 29. 12:32 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szerintetek melyik név szebb? Csilla, Liliána, Adél, Hanna
Lili, Lilla, Liliána vagy Lilienn a szebb szerintetek?
Szerintetek a Vivien vagy a Liliána a szebb név?
A Lilla, a Lilien, a Lara, a Lili vagy a Liliána a szebb név szerintetek?
Lilien, Liliána vagy Lili? Szerintetek hogyan szebb? Van akinek így hívják a kislányát?
Szerintetek melyik név szebb? Indokoljátok is meg hogy miért. Amira, Liliána, Stefánia (Stefi) Emilia, Mirabel,

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!