Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hetes babát nem merem...

Két hetes babát nem merem kivinni még sétálni. Várjak még vele vagy mégis megpróbáljam?

Figyelt kérdés

Két hete született, védőnő, gyerekorvos, anyukám és mindenki azzal jön már, hogy vihetem ki sétálni ha jó idő van, de őszintén szólva rettegek tőle, hogy egyedül kivigyem. (úgy volt hogy anyukám átjön segíteni és megpróbáljuk ketten, de lebetegedett) Egyszerűen sosem tudom mikor jön rá az, hogy éhes (ez nála tök random lehet 1 óra is és 4 óra is..) és mikor fog sírni emiatt, volt hasfájós időszaka is, már talán jobb, de attól is félek... meg úgy egyáltalán... Síró babával nem szeretnék kint sétálgatni, annak meg nem sok értelmét látom hogy kimegyünk és jövünk is vissza, gondolom egy 15 percet legalább kint kéne lenni hogy értelme legyen.

Nem tudom hogy vegyem rá magam, hogy ki merjek menni...terhesség alatt úgy voltam vele hogy majd viszem mindenhova, de most elképzelni sem tudom...

Van csatos hordozóm is, még nem próbáltuk, de esetleg az is sétának minősül ha azzal kiviszem? Azt egy fokkal "szívesebben" kipróbálnám, bár abban is lehet, hogy sírni fog, de legalább nem bénázom közben egy baromi nagy babakocsival. (ja igen, és ciki, de iszonyatosan béna vagyok a babakocsival, üresen próbálgattam már, nulla érzékem van ezekhez a dolgokhoz, a jogsit sem tudtam megcsinálni..jó, vicces a jogsihoz hasonlítani a babakocsit, de számomra ugyanaz a bénázó érzés, hogy nem érzem a járművet, nehezen irányítom, stb..)


2019. máj. 29. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó idő van, vidd ki nyugodtan. A legkisebb gyerekem 3 hónapos, előfordul, hogy sírt a babakocsiban. Na és? Fogtuk magunkat és haza mentünk. Csatos hordozó szerintem enni idős korban még nem használható.
2019. máj. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Újszülött babát nem szabad csatos hordozóba tenni, még újszülöttbetéttel sem, de megfelelő hordozóeszközzel (rugalmas vag, szövött kendő) nagyon jó ötlet a séta. Nem kell messze menni a lakástól, hogy gyorsan visszaérjetek, de jót fog tenni neked is és neki is a friss levegő, tényleg szép idő van.
2019. máj. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Rugalmas kendőben nyugodtan vidd ki, tényleg szép idő van. Tuti, garantált az alvás, míg babakocsiban lehet nyűgös lesz. Ott biztonságban érzi magát (és te is). Hajrá, ügyes vagy!!!
2019. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

Ha ugy erzed, varj vele meg egy egy hetet, en is 3 hetesen vittem le eloszor, kihasznalva az utolso november vegi napsutest :)


Csatosba meg ne, ahogy irtak elottem, en amugy autos hordozoba tettem es kb fel orat setaltam igy vele a kornyekbeli kis utcakban.

2019. máj. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Szia, nyugodtan vidd ki! Én a harmadik babámat már újszülött korától minden nap hoztam-vittem, mert a másik kettőt vinnem kellett iskolába, óvodába (én meg a betegségektől rettegtem).

Ne félj attól, hogy a babád sír, ez természetes, mindenkinek sír a babája :) Amire érdemes figyelni:

1. Soha nem szabad alul-, vagy túlöltöztetni a babát! (én az elsőt szegényt mindig túlöltöztettem, szakadt róla a víz). A fő szabály: úgy öltöztesd fel, ahogy te is jól érzed magad + 1 réteg. Ami lehet akár takaró is, vékony kis sapka.

2. Ne tűzze a babát a nap, nagy szélben sem érdemes kivinni, mert bekapkodja a levegőt és fájni fog a pocakja

3. Lehetőleg etetés után, jóllakottan vidd sétálni, amikor esélyes, hogy aludni fog.

Ha nem éhes, nem szomjas, megfelelően van felöltöztetve, képesek a babák órákat is aludni a friss levegőn. Ha nem tudtam sétálgatni, akkor a teraszon altattam.

2019. máj. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat


Én is csodálkoztam, hogy a hordozóra az van írva, hogy újszülött kortól... én sem voltam benne biztos hogy hogy tartja a picurkát rendesen, de akkor így meg sem próbáljuk.

Rugalmas kendőm sajnos nincs :(

Lehet hogy megpróbálom a kocsit...etetés után rögtön megpróbálom levinni, akkor hátha kevesebb eséllyel lesz "problémája" :)

2019. máj. 29. 13:06
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én kivinném, mielőbb szokja a jó levegőt.
2019. máj. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha sírdogálna, érdemes felvenni kicsit, mert pl. az én lányom a babakocsi mozgására mindig nagyokat büfizett. Utána aludt tovább :)
2019. máj. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Mitől félsz? Ciki ha sír, vagy mi?

Szedd össze magad, csak elindulni nehéz, minnél tovább húzod annál inkább nem lesz kedved sétálni.

2019. máj. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Evés után tedd babakocsiba, és hidd el órákat fog aludni a jó levegőn. Ha félsz, hogy sírni fog, csak a környéken sétálgass, ahol 10 perc alatt otthon vagy, nem kell nyakadba venni a várost. Neked is jól fog esni egy kis séta.
2019. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!