Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba súlygyarapodása, mit...

Baba súlygyarapodása, mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Annyira már nem baba, 14 hónapos. Viszont nagyon lassan hízik, és egy hónapja is ugyanennyi volt. A v.nő aggódik nagyon, de sem a gyerekorvosunk, sem én nem izgulunk emiatt, főleg, hogy vérvételen is voltunk és semmi gond nincsen. Egyébként eszik mindent, csak nem zabál. Jobban szereti a zöldséget, gyümölcsöt, mint a gluténos kajákat (ami egyáltalán nem baj), és pl az édességet nem szereti. A teát is üresen issza, szoval nem hízékony és kész.
2019. máj. 29. 14:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
47%

Mi a kérdés????


Semmit nem írsz,csak szabadkozol


Menynivel született?

Utána hogy gyarapodott?

Fél évesen?

1 évesen?


Stb?

2019. máj. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
1 éves kor után már bőven jó, ha évente 1-2 kg-t felszed.
2019. máj. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Mi a kérdés????

Baba súlygyarapodása, mit gondoltok? Ez a kérdés, hogy mit gondoltok erről a helyzetről.



Semmit nem írsz,csak szabadkozol


Nem szabadkozok, hanem leírtam a helyzetünket, nézd:


"Annyira már nem baba, 14 hónapos. Viszont nagyon lassan hízik, és egy hónapja is ugyanennyi volt. A v.nő aggódik nagyon, de sem a gyerekorvosunk, sem én nem izgulunk emiatt, főleg, hogy vérvételen is voltunk és semmi gond nincsen. Egyébként eszik mindent, csak nem zabál. Jobban szereti a zöldséget, gyümölcsöt, mint a gluténos kajákat (ami egyáltalán nem baj), és pl az édességet nem szereti. A teát is üresen issza, szoval nem hízékony és kész.


Menynivel született?

3300 g


Utána hogy gyarapodott?

Lassan. 5 hós kora óta havi 200 g-okat hízott, vagy annál kevesebbet. Egyszer hízott 300 g-ot.


Fél évesen?

6200 g


1 évesen?

7440

Most 7900 g, és a múlt hónapban is ugyanennyi volt, ami miatt aggódik a vnő. Folytköv



Stb?

2019. máj. 29. 15:51
 4/29 A kérdező kommentje:
2-es, én is ugyanígy gondolom, nem aggódok a súlya miatt, és az orvos sem. Kíváncsi voltam, hogy én vagyok-e túl nyugodt, vagy más aggódik túlzottan.
2019. máj. 29. 15:53
 5/29 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, egyszer hízott 1 éves kora után 450 g-ot, de utána stagnált.
2019. máj. 29. 15:57
 6/29 anonim ***** válasza:

A 4 éves fiam az elmúlt 2 évben összesen 3 kgot hízott, így most 15kg. Mivel én hat évesen nem voltam ennyi, nem aggódom. Szerintem te se tedd. Tömni úgysem fogod.


Ilyenkor már lelassul a gyarapodás, mert sokkal többet mozognak, mint előtte.

2019. máj. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
En sem aggódom.
2019. máj. 29. 17:02
 8/29 anonim ***** válasza:
A nagylányom ugyanez. 3200-zal született, 1 évesen 7600 volt. Most másfél, 8400 körül van. Tök husis, csak nagyon alacsony, 72-3 cm körül van, 1 évesen 69 volt.
2019. máj. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Ő is pici, 1 évesen 68 volt. Ahhoz érdekes lenne a 10 vagy mégtöbb kiló. Pont csinos szerintem.
2019. máj. 29. 20:33
 10/29 anonim ***** válasza:

Nem irod a babád mostani magasságát, de ha az egy éves korában mért adatokat nézem, akkor szerintem jók az arányai. Az én kislányom még ennél is könnyebb volt a 68 cm-hez. A hízás ilyenkor már lassabb, sokat mozognak es "nem érnek rá" enni, mert a világ érdekesebb :)

Ami viszont picit kevésnek tünik nekem, az az egy éves kori hossza.

2019. máj. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!