Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adtok rongyit a babátoknak?

Miért adtok rongyit a babátoknak?

Figyelt kérdés

Oké, ha a baba kinézi magának a feje alatt lévő textilpelust, vagy ilyesmi, azzal sok mindent nem lehet mit kezdeni.

De aki szándékosan alvós rongyit tesz be a kiságyba, hogy az a baba kedvencévé, nélkülözhetetlen alvótársává váljon, miért teszi ezt?

Csak hátrányát látom:

1. A baba nem tud elaludni nélküle, ez gondot jelent, ha elveszik, szétszakad, túl koszos, otthon hagyjátok utazásnál stb... Miért jó ez? :D

2. Ha beletúrja a fejét, megfulladhat... Jó, a textilpelus enged át valamennyi levegőt, de ezek a plüss állatos rongyik kevésbé és sok baba simán a fejére teszi vagy belefúrja a fejét...


A bölcsőhalál megelőzése szempontjából is az a legjobb, ha nincs semmi "felesleges" dolog a kiságyban.


Akkor miért adtok neki direkt rongyit, ha csak a baj van vele? Mi az előnye? Oké, hogy csak azzal tud elaludni, de azért, mert ti odaadtátok neki. :D


2019. máj. 29. 17:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Én csak akkor adok neki valami kendőt, ha ébren van. Ez a csecsemők első játéka.
2019. máj. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
65%
Az én lányomnak nem kellett a rongyi, kapott egy csomót ajándékba... Ő cumis 3 napos kora óta, szerintem kell valami amihez ragaszkodnak, amikor még pár hónapos a rongyi felesleges úgysem tudja mi az, akkor cici kell neki vagy cumi :-) később rongyi vagy cumi, később már nem fog megfulladni tőle :-)
2019. máj. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

A legtöbb kisbaba/kisgyerek szeret "büngyürkézni" egy megszokott tárgyat, rongyi csücskét pl.

Egyből megnyugtatja és gyorsan el is alszik. Fiam gyerekkorában évekig szuperül működött alvásnál vagy bölcsibe szoktatáskor.

Neked sosem volt kedvenc alvóbarátod?

2019. máj. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%
Én vettem neki, kb. 6 hónaposan kapta, egy ekkora gyerek nem fullad meg tőle, sőt egy kisebb sem, kb. 20-szor 20 cm-es a rongyija. Nagyjából másfél éves koráig le se sz.arta a rongyit, most már néha fogdossa, de ha nem alhatna vele nem érdekelné, inkább 3 éves kortól lesz fontos nekik ez.
2019. máj. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kislanyom kapott ajandekba mikor 2honapos volt hiaba volt bent a kisagyaba nem erdekelte. Ahogy be kerult az oviba es latta a tobbieknel onnantol fogva erdekli ot is. Addig a cumival el volt. Ahogy ovis lett le szokott a cumirol es jott a rongyi vagy valami pluss allatka.
2019. máj. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én azért adtam, mert állandóan morzsolgatott altatásnál. Ruhámat, hajamat, de volt amikor a bőrömet. Utána a rongyit pödörte. De nem az első rongyi lett később nélkülözhetetlen, ő választott. De például az oviba nem azt vitte, vigyázott rá. Később plüssök is csatlakoztak, most két kedvenc plüssel és a rongyival alszik. Semmi hátránya nem volt eddig, néha keresni kellett a rongyit,ennyi.
2019. máj. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

"Mi az előnye? Oké, hogy csak azzal tud elaludni, de azért, mert ti odaadtátok neki. :D"


Smiley ide, smiley oda... Nem vagy túl okos, ugye?

Pont azért ad, aki ad, mert azt reméli, hogy a segítségével nélküle is könnyebben megnyugszik a gyereke és tud aludni.

2019. máj. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Neked nincs gyereked ugye?
2019. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15%

Nekem kettő gyerekem van és én sem értem.

Egyik ismerős direkt szoktatta rá (állandóan odaadta, ha sírt) hogy ne kelljen "cipelni" .

Cumit detto. Szájába nyomta, hogy ne köpje ki, így megszokta. Ezt tanácsolta nekem is, amikor megtudta, hogy kiköpte én meg nem próbálkoztam tovább.

Persze az egy példa, nem állítom, hogy mindenki "erőszakosan" adja oda ezeket.

2019. máj. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én nem adtam de van kettő is.

4 hónapos a baba, játszószőnyegen van a rongyija, nem a kiságyban.

Pár napja magától fogja, húzza, nyomkodja, cipeli magával ha ölben van..

Ha tetszik neki vegyem el tőle? Miért tenném? Mi baja lesz tőle? Majd idővel alváshoz is megkapja majd.

És miért baj?

Nem fog 20 évesen is vele aludni..

2019. máj. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!