Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van tapasztalatod? Mi történt...

Van tapasztalatod? Mi történt ezután? 4 hónapos státusz után beutalták a rehabra.

Figyelt kérdés

4 hónapos, ölben, hason "repülőzik", oldalra sem fordul, háton kezeivel fejét támasztja. Beutalták a gyerek rehabra. Mi fog ott történni? Mi lesz azután?

Ez kezelhető?

2,5 hónapos korától jártunk dévény terápiára, heti 1x, de azt mondta a gyógytornász már nem kell. 2 hete már nem járunk. Nem értem. Akkor neki látni kellett volna hogy nem fejlődik, nem?


2019. máj. 29. 17:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom mit jelent ebben az esetben a rehab. A dévényesnek látnia kellett volna. Mit mondott?
2019. máj. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ami igazán bosszant, hogy 2 hónappal ezelőtt felírattam a tb-s várólistára, de közben tudott fogadni egy magán. Oda jártunk, azt mondta nem kell többet menni. Hétfőn hívott a tb-s gyógytornász, hogy sorra kerültünk. Mondtam neki, hogy nem aktuális. Erre kedden pedif kiderül, hogy de. Most pedig "verhetem a fejem a falba".
2019. máj. 29. 17:25
 3/13 A kérdező kommentje:
Neurológiai, ortopédiai, traumatológiai és belgyógyászati rehabilitáció. Orvosi kezelés mellett gyógytorna, dsgm, konduktív pedagógia, vizi torna, gyógyúszás, logopédia, fejlesztő pedagógia stb.
2019. máj. 29. 17:32
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
Erre mindre menni kell?
2019. máj. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Mi alapján "engedte el" a Dévényes, ha nem tartja a fejét hason, ha nem támaszt, ha nem fordul oldalára??

Egyébként megvizsgálja neurológus (reflexeket) és ha kell terápiára küldi. És nem feltétlenül dévényre, mert nem minden babának az való.

2019. máj. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*persze nem csak a reflexeket, csak példának írtam
2019. máj. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért engedett el minket. Tartja hason a fejét, de közel sem annyira ahogy kellene, nem fordítja el csak balra és alkar támasz sincs nem hogy tenyér. De a gyógytornász szerint "minden rendben van, nem kell neki több kezelés".
2019. máj. 29. 19:06
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Egy 4 hónapossal mit csinálnak a logopédián? 🙄😮
2019. máj. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%
Semmit, 8-as. A kérdező azt sorolta fel, hogy mit takar a rehab.
2019. máj. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
Akkor ez a gyógytornász nem volt a toppon. Kaptok másikat, meg valószínűleg otthoni feladatokat (ha eddig nem), az rengeteget számít. Heti egy eleve kevés.
2019. máj. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!