Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisgyerekes anyák, főleg...

Kisgyerekes anyák, főleg babások! Mennyit jártok el otthonról a baba nélkül?

Figyelt kérdés

Nekem 5 hónapos a baba, és kb 2 hetente elmegyek valahova. Úgy értem a baba, gyerek nélkül. Addig a férjem van vele, aki nagyon jó apa, örül neki hogy lehet vele mivel munka miatt ő azért kevesebbet látja jóval.

Nyilván vannak hármas programjaink, apa anya baba is sok: sétálunk majdnem minden nap, nemrég állatkertben voltunk, nyáron wellneselni megyünk stb. Szóval együtt is megyünk persze ezt azért írom

De én baba nélkül is eljárok, van egy nagyon jó barátnőm, vele szoktam 2 hetente egyszer vagy egy mozi vagy egy színház, esetleg koncert. Plusz van 3 kolleganőm akikkel munkahelyen nagyon jóban voltunk, igaz én eljöttem szülni másikójuk meg munkát váltott, de mi így négyen megmaradtunk és havonta kéthavonta összefutunk pár órára valahol.

Szóval viszonylag gyakran megyek. De a sógornőmnek ez fura, mindig ha esetleg tudja hogy megyek megjegyzi, hogy "na már megint" meg ilyenek.. "Meg hogy ő ennyi idősen a babára volt ráhangolva, de hát mindenki más"

Mintha nekem itt kellene bezárva élnem most évekig.

Vagy én vagyok rossz anya hogy szívesen elmegyek?


2019. máj. 30. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Menjél nyugodtan. Én hetente megyek el 2 órára, szintén a barátnőmmel. Kell egy kis kikapcsolódás, és a férjem is szeret kettesben lenni a lányunkkal. Szerintem ez teljesen normális. Ameddig a párosát sem zavarja, nyugodtan elmehetsz.
2019. máj. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Nem vagy rossz anya egyáltalán. Mindenkinek jár “ egy kis kikapcsolódás “, hiszen 7/7 24/24 főállású anya vagy, a férjed meg örül ha babázhat mi ezzel a gond? szerintem sógornőd egyszerűen féltékeny. Ne foglalkozz vele.
2019. máj. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Szo szerint egyedul nem nagyon, a nagyobb gyerekeket szoktam elvinni egyesevel moziba, enni, vagy csavarogni. Altalaban heti egy ilyen van, akkor a legkisebb otthon marad a ferjemmel (7 honapos).

Szo szerint egyedul talan nehany alkalommal mentem el eddig (fodrasz, orvos, ilyesmi). Ezen kivul nem igenylem, hogy a baba nelkul menjek, de ez amiatt is van, hogy eleg jo termeszetu, nem siros, sokat alszik a babakocsiban, vagy nezelodik es vigyorog. Vasarolni, beulni valahova siman megyek vele egyutt.

Nekem inkabb arra van igenyem, hogy a ferjem vigye el hetvegente egyszer az osszes gyereket magaval valahova es otthon maradjak egyedul egy kicsit.

2019. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Valamiért nálunk az a menő, a jó fej, a csodálatra méltó, aki beledöglik a dolgokba. Szerintem egészséges, ha ezt teszed, senki nem szenved kárt tőle.
2019. máj. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Első gyerek mellől nem nagyon vágytam el sehova kikapcsolódni (pedig hasfájós, refluxos, kétemberes volt). 1 éves volt, amikor először moziba mentem és ott is állandóan ő járt a fejemben. Persze ügyintézni, orvoshoz el-elszaladtam, addig az apjával volt.

Most második gyerek mellől már szívesebben mennék, de nem is őmiatta, hanem a nagyobb szívja le az energiám. Még éppen nem ovis, kis energiabomba, aki "kicsinál" jelenleg. :)

Havi egyszer-kétszer elmegy az apjával a nagyihoz (egy napra), addig én maradok a kicsivel (3 hónapos) és élem az egygyerekesek nyugodt életét pár óráig. Teljesen feltölt egy kis viszonylagos csend.

2019. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Most 10 hónapos, most kezdtem el járni heti 1x 1 órára tornára, addig apjával van. Szerintem jár egy kis kikapcsolódás :)
2019. máj. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
nem értem miért kellett lepontozni.
2019. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Minden kérdésnél le van pontozva mindenki kb : )

Én zöldet adtam mindenkinek!

2019. máj. 30. 15:44
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon jól teszed, hogy néha kikapcsolódsz, kell az is. Én sajnos ritkán járok el 3 hónapos kislányom mellől, havonta kb. egyszer, akkor is csak vásárolni, nézelődni. És egyedül.
2019. máj. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem hiányzik, hogy a gyerekek nélkül legyek (4 hónapos és másfél éves), úgyhoy semennyit. De ha akarnék, tudnék menni, a férjem nagyon jól elvan velük.
2019. máj. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!