Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha 7hónapos baba még nem...

Baj ha 7hónapos baba még nem áll négykézlábra és nem rugózik, és nem is kúszik előre, csak körbe magakörül?

Figyelt kérdés
A ismerőseim babái ezeket már 6hónaposan csinálják.Enyém is szinte csak hason van,nem túlsúlyos.Már el kezdte érdekelni a helyváltoztatás,de csak maga körül forog. A negykézlábazástól,rugózástól még messze van,nem is próbálja. (7hós státuszunk még nem volt,majd a védőnőt is megkérdezem.)

2019. jún. 1. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj. Lányom mindjárt 8 hónapos, még csak most pár napja próbálgatja a kúszást. Ő se áll négykézlábra. Járunk dévény tornára (feszesség miatt),ott is azt mondják,hogy normál ütemben fejlődik a mozgása.

Szóval szerintem ne aggódj!

2019. jún. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj.

Azt mondjak, hogy 6-10 honap kozott kezdenek kuszni/rugozni/maszni es felulni a babak altalaban. Van, amelyik korabban, van, amelyik pedig ki is hagy egy-egy mozgasformat.

Ettol fuggetlenul megkerdezheted, de ha mar forog a gyereked hasrol hatra, hatrol hasra es a tengelye korul, akkor hamarosan kuszni is kezd, vagy valamilyen formaban elore haladni. Vagy epp hatra, nekem ketto a hrombol a hason korbeforgas utan eloszor tolatott es utana kezdtek negykezlab rugozni, majd elore kuszni. Ezek kozott mar nem telt el nagy ido, csak napok, szoval szinte egyszerre jottek.

De amugy 5-6 honaposan epp ugy rendben van ez, mint 8-9 honaposan, mindketto egeszseges es keves kiveteltol eltekintve 2-3 eves korukra mind ugyanott fog tartani.

2019. jún. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
At én lányom is ennyit csinalt 7 hónaposan. Majdnem 8 volt mikor elkezdett előre kúszni, 10 hónapos mikor kutyázni kezdett, majd mászni. A kúszással egyidőben ült fel.
2019. jún. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem baj. Mondhatnám azt is, hogy addig örülj:). De a viccet félre téve egyáltalán nem kóros, hogy még “csak” ezt tudja, pontosan azt csinálja amit egy ennyi idős babáak kell. Ráér bőven, de tényleg! Amúgy tanács a jövőre nézve kerüld az ismerős anyukákkal a “kinek mit tud a gyereke” témát, mert mindenki körül vannak “csoda” anyukák “csoda” babákkal:).
2019. jún. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akárcsak a kisfiamat olvasnám, ő sem csinál többet és ilyen idős. A mozgásfejlődés elég egyedi a babáknál, hasra fordulni is kb az utolsó utáni pillanatban fordult. Kint volt a védőnéni látogatni akkor még nem ment, mire bevittem súlymérésre már csinálta.
2019. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom kúszáshoz 9, mászáshoz 11 hónapos kor a határidő. Szóval bőven belefér. De lehet tegnap nem csinálta ma meg elkezdi, szóval gyorsan változhatnak a dolgok ilyenkor :)
2019. jún. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, a fiam 11 hósan kúszott!!! Mondjuk neki feszes az izülete. De a 7 hós teljesen rendben van!
2019. jún. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!