Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Pici babának mi a legjobb védelem nap ellen?

Itt a nyár, most már elkerülhetetlen, hogy akkor is kivigyük az utcára a babát, amikor tűz a nap. Nekem egy 2 hónapos kisfiam van. A babakocsi mózeskosarát használjuk sétákhoz, ennek van egy felhajtható napellenzője, de nem mindig elég - van, amikor besüt felette a nap, és éri a kisfiam arcát is.

2 hónapos babának mi a legjobb védelmező módszer leégés ellen? Ismerem a klasszikus, babakocsira terített textilpelusos megoldást, de olvastam, hogy ez is veszélyes, mert még jobban felmelegszik tőle az a rész, ahol a baba fekszik, nem jár a levegő, akár bajt is okozhat.

Azt is olvastam, hogy ilyen pici babáknak még a naptejek sem ajánlottak.

Van még a babakocsira szerelhető kis napernyő, nekem ez tűnik a legszimpatikusabbnak, de még nem próbáltam - aki ilyet használ, érdemes beszerezni? Lefedi a baba egész arcát, bárhogy fordulunk a kocsival?

Kinek mi vált be, kicsi babáknál mi a legcélszerűbb?

Köszönöm. :)

jún. 1. 15:58  Privát üzenet  

A válaszok
A kis napernyőt folyton állítani kell, de így mindig véd. Én a 4 hónapost simán kenem vékonyan a naptejjel amúgy, csak meg kell nézni az összetevőket. 😊

A válasz 26%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jún. 1. 16:46 Privát üzenet

A napernyő ritka idegesítő találmány, mindig igazgatni kell.

Erre jó az olyan babakocsi, aminek megfelelő nagyságú és uv szűrős a kupolája és van rajta szellőző.

A válasz 38%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont jún. 1. 17:06 Privát üzenet
Fizikai napvédő krem. Uriage pl, nem olcsó, de szetintem jobb mint a napernyő. Biztos lesztek a nyáron babakocsi nélkül us kint

A válasz 35%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jún. 1. 17:37 Privát üzenet
piroska és a farkas nevű felhasználó válasza:

Egyrészt, ha csak egy gyerek van, akkor elkerülhető a tűző nap, ki lehet menni 10- ig, vagy 5 utàn...szerintem a legjobb megoldàs ez. :) De ha kint vagytok, akkor uv szűrős ponyva vagy mi a babakocsira, jobb, mint a napernyő, mert azt kb minden kanyarodàsnàl àllíthatod...

A válasz 38%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont jún. 1. 17:53 Privát üzenet
Napernyő helyett napvitorla.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont jún. 1. 21:04 Privát üzenet
Fizikai naptej, napernyő, napvitorla, uv védős sapi.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jún. 2. 00:00 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Melyik a legjobb szunyog illetve kullancs riasztó spray a babák számára?
A lehető legjobb csillapításhoz (betonon) amely a legjobban védi a lábat mely futócipőket ajánljátok szupináló lábra?
Melyik a legjobb fényvédő arcra, strandoláshoz?
Mi a legjobb tuti tipp a lakótelepi galambok ellen?
Melyik a legjobb felnőtt tartalom szűrő tabra?
Az alábbi tápok közül melyik a legjobb?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!