Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babám szemei nem...

2 hónapos babám szemei nem javulnak, váladékoznak születése óta, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Masszírozom, kapott rá sokféle kencét, cseppet. Anyatejes csepegtetést is próbáltam, de hiába. Hány hónapos kor után foglalkoznak vele? Van még esély, hogy ne kelljen műteni? Volt valaki hasonló helyzetben?
2019. jún. 2. 22:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem mûteni fogják, könnycsatorna-átmosásra lehet szükség. Ez egy nagyon borzasztónak tûnô dolog, ha elolvasod, hogy zajlik, de valójában egy pár másodperces mûvelet. A fiamnak volt, mire sírni kezdett volna, már túl is volt rajta. Már elmúlt 2 éves, szerencsére nem tért vissza a probléma. A Heim Pálban voltunk vele.
2019. jún. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Könnycsatorna elzáródás, átmossák neki. Pár perc az egész, nem fáj, kellemetlen és mivel lefogják ezért sírnak nagyok közben.

Enyémnek többször is volt, de hogy aztán elnőtte ahogy nődögélt, vagy sikeres volt neki, azt nem tudom. 7-8 hós korára elmúlt neki.

Én elvinném a helyedben szemészetre, biztos zavarja a kis szemét a váladékozás.

2019. jún. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
3 hós korában mosták át az én lányom szemeit, emiatt és utána minden panasz elmúlt. Nekünk rosszabb a szülőknek, mint maga a babának.
2019. jún. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem műtik, átmossák. 10 másodpercig tart. Mi 4 hónapig küzdöttünk a váladékkal, mar bánom, hogy nem vittem hamarabb.
2019. jún. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem felnőttként volt könnycsatorna átmosáson, egyáltalán nem fáj , de inkább menjél ki , mert rossz látvány. Sírni azért fog mert lefogják. Lefogni meg azért kell hogy ne szúrják ki a szemét. Értelemszerűen.
2019. jún. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Mi is pont így voltunk,én elvittem gyerekszemészetre,ott azt mondta az orvos,h 1 éves korig elnőheti,így nem nyúlt hozzá. Mi is elég sok szemcseppet elhasználtunk,de ezek csak ideig-óráig hatottak (Tobrex volt az egyik,meg egy kevert gyógyszertári).

A doktornő azt is mondta,h masszírozzam,meg bármennyire is rossz,néha hagyjam sírni. Szegénykém,mar 10 hónapos volt,amikor az egyik szeme még mindig olyan volt és már vedekezett,amikor közelítettem felé a szemcseppel. Aztán egyszer elég náthás lett,emiatt sokat szívtuk az orrát,de ahogy elmúlt a nátha,úgy vele együtt megszűnt a probléma szerencsére. Kamillával is törölgetheted,leveszi a gyulladást,de sajnos szárít is.

Vidd el gyerekszemészetre,és meglatod mit mondanak. Remélem,hamar rendbejön!

2019. jún. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ne haragudj,h megkérdezem,de a szemcseppet hűtőben tárolod? Mert nálam ez is gond volt,h amit az elején kaptunk,elfelejtettem hűtőbe tenni.
2019. jún. 3. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%
Ne csepegtess semmit szegény szemébe..az anyatej és hasonlóktól csak ufyanugy be fog valadékozni mert valószínűleg szűkűlet vagy elzarodas van a konnycsatornaban. Nekünk is volt. Elegem lett a sok ranacsból és masszírozós havaskatból. Heim Pálba 10 perc alatt végeztünk. Nagyon sirt szegény de az ő érdekében csináltuk. Utána kicsit piros volt, de két nap rá már tökéletes volt. Utána vissza se jött de ha takonyos jobban csipásodik a mai napig arra a szemére. Szóval nálunk elég nagy volt a szűkűlet mértéke.
2019. jún. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Igen, hűtőben tartottam, de többet nem használok semmit, mert ugyanúgy váladékozott utána is a szemecskéje. Azt olvastam, hogy szondázás után többé nem működik a billentyűje és pont ezért hajlamosabb lesz a szeme a fertőzésekre.
2019. jún. 3. 13:12
 10/19 anonim ***** válasza:
71%
Kognitív disszonancia. Azt olvasod ki a rengeteg rendelkezésedre álló infóból, ami a világképednek megfelel, figyelmen kívül hagyva a tényeket, statisztikákat. Az esetek kb 90%-ában már az első átmosás eredményes, a maradék esetekben ismételni kell. Nehány esetben érzékenyebb marad az a szem, de basszus, ezek elenyésző esetek, inkább még hónapokig gyulladásban tartod a szemét?
2019. jún. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!